10 days - nowa marka w S'portofino

10 days logo

W 2007 roku, dwa wolne duchy z Amsterdamu, Barbara Hilbring i Myon Veenendaal, odczuły spontaniczną potrzebę wstrząśnięcia… rzeczami! Co się z tym wiązało? Spojrzenie na ubrania z innej perspektywy, silne poczucie, że pora rzucić sobie wyzwanie i zacząć tworzyć modę mądrą, zabawną i ponad czasem, tak, by być bardziej sobą poprzez mniej i podążać za sercem, a nie trendami. Ideę wcieliły w życie, tworząc markę 10Days.

Skąd ta nazwa? Początkowo był to żart. Po wypuszczeniu w świat swoich pierwszych ubrań, Barbara i Myon, siedząc w kawiarni i sącząc kawę, rozprawiały na temat tego, że żadne spośród 16 pierwszych zamówień nie zostało opłacone. “Po ilu dniach wyślemy przypomnienia?” - zapytała jedna. “Po 10!” - odparła druga, “10 dni? Nazwijmy się tak!”.
W ten właśnie sposób, poprzez przewrotne nadanie imienia, domknął się piękny koncept dwóch przyjaciółek.

10 days
10 days

Dzisiaj 10Days to dobrze zakorzeniony na rynku, ale nie do końca zwyczajny brand. Niezwykłość nie dotyczy wyłącznie ubrań, lecz jest widoczna także w filozofii przyświecającej ich tworzeniu. W czym rzecz?

Barbara i Myon wychodzą z założenia, że każdy może czuć się pewniejszym siebie w tym, co nosi i że każdy ma prawo poczuć się przy tym prawdziwym sobą. Ubrania mają temu właśnie służyć. Powinny nadawać ludziom z całego świata moc stawania się kimkolwiek tylko zechcą, tak by ostatecznie odnaleźć to najprawdziwsze ja. 10Days ma być przewodnikiem po indywidualnym, trwającym i ewoluującym stylu, a nie wyłącznie po danym sezonie.

10 days
10 days

Najważniejszą cechą każdej kolekcji jest to, że naturalnie komponuje się ona z poprzednią. Można je więc bez problemu łączyć tworząc najbardziej dopasowane do własnych potrzeb zestawy. Dzięki takiej koncepcji oraz dzięki zastosowaniu tkanin wysokiej jakości, powstaje moda na lata, z każdym sezonem aktualna, świeża, zaskakująca i bardzo prywatna.

Projekty 10Days stanowią połączenie stylu i komfortu, które wyraża się poprzez przyjemne materiały, kreatywne kroje, sportowy impuls, ukryte smaczki i oczywisty przekaz: freedom all the way! 10Days tworzy ubrania wpisujące się w ideę ready-to-wear, przy okazji piękne, wygodne i dodające pewności, proste, ale z całą pewnością nie zwyczajne.

10 days kolekcja