Ładuję...

1. Zermatt, Szwajcaria

Zermatt to, leżący u stóp Matterhornu, nowoczesny ośrodek narciarski o znakomitej renomie. Majestatyczny Matterhorn liczy 4 478 m n. p. m. stanowiąc znakomite pole do narciarskich wyzwań. Trasa, z której można korzystać przez cały rok, liczy ponad 25km. Na tej przestrzeni można wyróżnić trzy, charakterystyczne regiony, chętnie odwiedzane przez turystów:
- Sunnega i Rothorn – wspaniale nasłonecznione, łagodne stoki, przypadną do gustu tym, którzy wybierają się na rodzinne wakacje.
- Stockhorn – to coś dla narciarzy, którzy nie boją się wyzwań.
- Steg/Klein Matterhorn – to świetne miejsce do uprawiania freeride’u oraz dla tych, którzy cenią sobie różnorodność.
Zernatt to absolutny raj dla alpejczyków, jednak narciarzom biegowym polecamy inne kurorty, takie jak:

2. Ramsau am Dachstein, Austria

Region Ramsau am Dachstein znajduje się w  uzdrowiskowej gminie w Austrii, w kraju związkowym Styria. Charakteryzuje się sporym nasłonecznieniem i  małą intensywnością wiatru. Ośrodek Lodowiec Dachstein, podobnie jak Zernatt, oferuje możliwość jazdy na nartach przez cały rok. Jest to także ośrodek o jednej z najbardziej rozbudowanych sieci tras biegowych w całej Austrii. Na słonecznych, lodowcowych trasach, które zwyciężyły w teście ADAC, trenują zawodowi biegacze. Jeśli zatem jesteś fanem narciarstwa biegowego, cenisz sobie łagodne warunki klimatyczne na stoku, a po dniu pełnym wyzwań marzy Ci się odpoczynek w jednym z licznych uzdrowisk – jest to miejsce wręcz wymarzone dla Ciebie!

3. Chamonix, Francja

Chamonix-Mont-Blanc - to miejscowość położona w regionie Rhône-Alpe, w odległości 617 km od Paryża, 225 km od Lyonu i tylko 83 km od Genewy w Szwajcarii. Jeśli zatem w Genewie planujecie spędzić zimowy wypoczynek, Chamonix może stanowić fantastyczną opcję na jednodniową wycieczkę. Chamonix jest jedną z najstarszych i jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych we Francji, położoną u stóp najwyższego majestatycznego Mont Blanc. Miasto słynie też z kolejki na szczyt Aiguille du Midi (3842 m). Jest to najwyżej położona kolejka linowa na świecie, zapewniająca obłędne widoki. Poza okresem zimowym ogromnym zainteresowaniem cieszy się wspinaczka, kolarstwo górskie, paralotniarstwo czy rafting. Wymarzony kurort dla tych, dla których góry nie oznaczają tylko zimowych wakacji.

4. Cortina d’Ampezzo, Włochy

Cortina d’Ampezzo to miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Wenecja Euganejska. Cortina d"Ampezzo to miejsce sportowych rozgrywek, wieczornych zabaw i luksusowych zakupów, a także jeden z najważniejszych i najsłynniejszych kurortów narciarskich we Włoszech – to tutaj nakręcono niektóre części filmu o Jamesie Bondzie. Każdego roku odbywają się tu igrzyska o puchar narciarski, w wyścigu na stokach Stratofane. Znajdują się tu trzy obszary narciarskie, ale nie są one jeszcze połączone. Dwa główne obejmują 60 i 90 km tras. Cortina d’Ampezzo to świetna opcja dla tych, którzy nieznoszą nudy. Oprócz genialnych tras, zapewniających zajęcia na całe dnie szusowania, liczne eventy, mnogość ekskluzywnych sklepów i restauracji, nie pozwolą Ci się nudzić!

5. Davos, Szwajcaria

Davos to miasto we wschodniej Szwajcarii, w kantonie Gryzonia, położone nad przepiękną rzeką Landwasser. Stanowi najwyżej  położone miasto w Europie – znajduje się na wysokości 1560 m n.p.m.  Davos to luksusowy kurort z bogatą tradycją. To miejsce, w którym spotyka się elita. Niegdyś sanatorium - aktualnie wiedzie prym w sportach zimowych i jest absolutnie uwielbiane przez turystów . Liczne trasy narciarskie i piesze nie pozwolą się nudzić nawet najbardziej żądnym zimowych wyzwań.  Spragnieni duchowej strawy odnajdą się w tym zimowym zakątku – w Davos znajdziemy bowiem galerie i muzea. Największą atrakcję stanowi jednak najwyżej położony browar w Europie – Monstein (w pobliżu Davos). To tutaj uraczymy doskonałej jakości, alpejskich piw.

Wczytaj czat