Anaïs Jourden

Anais Jourden logo

Marka Anaïs Jourden, założona przez Anaïs Jourden Mak, to jeden z najbardziej obiecujących brandów modowych. Projektantka po ukończeniu Studio Berçot w Paryżu w 2012 roku wprowadziła na rynek kobiecą kolekcję, która zadebiutowała na paryskim Fashion Weeku.

Brand wywodzący się z Hongkongu przedstawia bardzo kobiecy, arystokratyczno-barokowy styl oraz wyjątkową jakość wykonania, które zdobyły popularność wśród gwiazd. W ubraniach projektantki możemy zobaczyć między innymi Bellę Hadid, Gigi Hadid, Lorde, Priyankę Chopra czy Elisabeth Moss. Marka zdobyła także uznanie znanych na całym świecie magazynów takich jak Harper’s Bazaar, Vogue Italia, Porter Magazine oraz Vogue Ukraine.

Anais Jourden
Anais Jourden

Projekty Mak są z każdym rokiem coraz głębsze, dojrzalsze i pełne nowoczesnych nawiązań do historycznych elementów wielkiej mody. Projektantka nie ukrywa zresztą, że wciąż zagłębia się w stylistykę minionych epok, aby nadać swoim ubraniom jeszcze bardziej osobisty charakter. Nie unika przy tym śmiałych interpretacji, bogatych przeinaczeń czy przerysowanych klasyków. W tym wszystkim jest niezwykle aktualna, czasem wręcz bezczelna w przełamywaniu schematów i wytyczaniu nowych, własnych ścieżek. Mimo wszystko moda, którą proponuje Mak, jest do szpiku przesiąknięta dumną kobiecością. Projektantka nie boi się zwiewnych sukienek, prześwitujących tkanin, delikatnych koronek czy spektakularnych falban. Często zestawia je z surowymi, wręcz nieskomplikowanymi krojami, uderza w geometryczne tony, bawi się zaskakującymi printami, osiągając w ten sposób niebywałą różnorodność. W ten sposób Anaïs  dokonuje swoistego zagięcia dobrze znanych elementów i łączy je w sposób właściwy tylko dla jej oryginalnej, można by rzec, romantycznej czy powieściowej wizji.

Kobieta kreowana przez Anaïs Mak jest nietuzinkowa, w wywrotny, nieco mroczny sposób przeciwstawia się codzienności. Jest w niej romantyczna siła, czułość i odwaga, ale jej osobowość wciąż mieści w sobie olbrzymie pokłady eteryczności, subtelnej dziewczęcej mocy. Sylwetki zdają się grać w berka z formalną kobiecością poprzez kontrolowane wypaczenie rozmiarów, eksperymenty z formą i tkaniną. U Mak rzemieślnicza dyscyplina przenika się z romantyczną wersją nowoczesności. Dzięki temu ubrania zyskują buntowniczą swobodę i nadają charakteru każdej stylizacji.

Anaïs Jourden