Nowa kolekcja marki borsalino

„W przeszłości kształtowaliśmy generację stylu. Dzisiaj kształtujemy styl nowej generacji”

Giuseppe Borsalino, założyciel marki sygnowanej swoim nazwiskiem, urodził się we Włoszech w 1834 roku. Czerpał ze swojej wiedzy, doświadczenia, ale również miał umiejętność obserwacji i adaptacji trendów panujących w modzie światowej. A dodatkowo – niesamowity zmysł, dzięki któremu łączył najwyższą jakość wykonania z finezją i wyszukanymi detalami.

Rozwinął markę, która w latach 20. XX wieku produkowała już dwa miliony kapeluszy rocznie! Z początkiem XX wieku, kierownictwo nad przedsiębiorstwem przejął syn Giuseppe, Teresio. Rozumiejąc prawidłowości rynku, umiejętnie poruszając się w świecie mody, Teresio Borsalino uczynił z rodzinnego biznesu ogromne i cenione przedsiębiorstwo.

Nowa kolekcja marki borsalino

Dzisiaj Borsalino posiada 10 butików we Włoszech oraz jeden salon w Paryżu. Kapelusze Borsalino sprzedawane są w renomowanych domach mody na całym świecie – między innymi w Bergdorf & Goodman, Barney"s, Saks Fifth Avenue, Neiman Marcus, Harrod"s, Selfridges czy Galeries Lafayette.

W 2007 roku marka Borsalino świętowała 150lecie istnienia. W Galerii Vittorio Emanuele w Mediolanie zorganizowano wystawę ku czci Giuseppe oraz Teresio. Przez lata istnienia Borsalino, twórcy marki mieli ogromny wpływ na rozwijanie w swoich odbiorcach klasy i stylu.

Brand z ogromnym dziedzictwem i długoletnią historią przez dekady wychowywał miłośników mody w duchu elegancji i szyku. I robi to konsekwentnie aż do dziś.

Nowa kolekcja marki borsalino

Nowa kolekcja marki borsalino
Nowa kolekcja marki borsalino

Popularność kapeluszy Borsalino nie słabnie, bowiem trend wykreowany w połowie XIX wieku we Włoszech zapisał się na stałe w historii światowej mody i przeszedł do niej jako kanon elegancji i wyrafinowania. Wzornictwo oraz elegancja wykreowane przez Borsalino doceniają gwiazdy światowego formatu.

Na produkty włoskiej marki decydują się Johnny Depp, Leonardo Di Caprio, Denzel Washington, Justin Timberlake, Kate Moss, Nicole Kidman, Naomi Campbell.