Ładuję...

Bogner - stories

W poszukiwaniu chwili - odkryj Alpy z marką Bogner

"Moment, w którym stoisz na szczycie, spoglądając na ten  bezkres sprawia, że twoje serce zaczyna bić szybciej. Czujesz pot spływający powoli po karku i w jednym momencie czujesz podniecającą mieszankę podziwu i strachu. I satysfakcji, świadomości, że było warto. To uczucie jest kwintesencją tego, czego wielu narciarzy poszukuje przez całe życie. Dziwna świadomość, że to jest ten doskonały moment, ta góra, ten dzień.

Uczucie spełnienia przepełnia wtedy cały twój organizm, a ty ponownie uświadamiasz sobie, że było warto. W świecie narciarstwa masz wiele opcji – „Twoją”  górą może być równie dobrze  ta w kanadyjskim Whistler, jak i masywny, alpejski lodowiec".
Zobacz relację marki Bogner i Bene Mayr"a i odkryj Alpy na nowo.  

Wybór eksperta

Ekipa Bognera – zaciekawiona tematyką najciekawszych lokalizacji narciarskich - uznała, że najlepiej jest pytać o zdanie specjalistów. Wybór padł na Bene Mayr"a – członka niemieckiej reprezentacji narciarstwa. Jego odpowiedź była prosta: „Alpy. Jeśli musiałbym wybrać konkretne miejsce, byłby to Nordkette w Innsbrucku, w Austrii”. Odpowiedź nie była zaskakująca. Mayr należy do czołówki najlepszych, najbardziej odważnych narciarzy, a Nordkette charakteryzuje się nieprzygotowanymi, rzadko uczęszczanymi trasami, stromymi stokami i klifami.” Fakt, że Nordkette jest tylko piętnaście minut jazdy samochodem od jego domu w Innsbrucku stanowi tylko dodatkowy bonus.

Dla kochających ryzyko

Integralną częścią Nordkette i bez wątpienia jednym z ulubionych miejsc Mayr’a jest Hafelekar. 70% nachylenia stoku sprawia, że Hafelekar jest jedną z najbardziej stromych tras free-ride w Europie, zarezerwowaną tylko dla doświadczonych narciarzy. Wyciągiem pokonasz większość trasy, ale musisz być przygotowany na wspinaczkę - jej długość zależy od tego, w którym miejscu chcesz rozpocząć zjazd. Sprzęt lawinowy to absolutnie niezbędne wyposażenie.

W łagodnym wydaniu

Oprócz śmiertelnie niebezpiecznych tras, Nordkette to również znakomita opcja dla każdego pasjonata narciarstwa – niezależnie od poziomu zaawansowania. Długie, łagodne trasy znajdą tu swoich zwolenników. Szlaki wędrowne prowadzą do punktów widokowych oraz  schronisk górskich, oferujących doskonałe możliwości relaksu i genialną kuchnię. Dla fanów dobrej zabawy nie ma chyba lepszego miejsca w Alpach niż Cloud 9 - klub na najwyższej wysokości w Alpach, a zarazem jeden z najlepszych miejsc oferujących imprezy Apres-ski.

Jeśli planujesz wyjazd, koniecznie zobacz ofertę marki Bogner! 

ZOBACZ OFERTĘ MODELI BOGNER

Wczytaj czat