Ładuję...

Yacht Club Sopot rozpoczyna sezon żeglarski na Karaibach.

Na przełomie lutego i marca załoga Yacht Club Sopot wystartuje w słynnych regatach „St.Maarten Heineken Regatta”. Klub wystawi swój zespół na wyjątkowej jednostce klasy Volvo 70 „Green Dragon”, a za jego sterem stanie Mistrz Olimpijski, członek honorowy YCS Mateusz Kusznierewicz. 


Wiatr w żagle

St. Maarten Heineken Regatta to międzynarodowa impreza, w której weźmie udział ponad dwa i pół tysiąca żeglarzy z czterdziestu państw. Trasa regat ustawiona będzie blisko wyspy, a jeden z wyścigów odbędzie się wokół niej. YCS już drugi raz z rzędu wystawi swoją załogę do startu w tych prestiżowych regatach. Załoga składać się będzie przede wszystkim z członków YCS posiadających doświadczenie regatowe. Do załogi zaproszono również gości dla których będzie to debiut w żeglarstwie regatowym. To jedna z głównych idei YCS. Zachęcać i zarażać żeglarską pasją nowe osoby. Dzięki zastosowaniu formatu PRO-AM (profesjonaliści i amatorzy) można skutecznie i z przyjemnością startować w regatach. 


Jak ryba w wodzie

Ideą klubu od początku jego istnienia jest integracja środowiska żeglarskiego oraz pokazanie piękna tej dyscypliny i zjednoczenie osób, dla których stanowi ona pasję i sposób przyjemnego spędzania czasu w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach. Organizowane są różnego rodzaju imprezy nie tylko sportowe, ale i towarzyskie, tak aby klubowicze, ich rodziny i przyjaciele, mogli czuć się swobodnie, rozwijając jednocześnie swoje hobby. Daje to możliwość nawiązywania ciekawych kontaktów i znajomości. Dzięki takim rozwiązaniom swoją ofertę odnajdują również Ci, którzy nigdy wcześniej nie żeglowali, ale w świadomy sposób aspirują do bycia aktywnym wodniakiem. Członkami klubu są również wybitni zawodnicy z Mateuszem Kusznierewiczem i Przemysławem Miarczyńskim na czele. Mieszanka mistrzostwa sportowego i pasji żeglarskiej gwarantuje wyjątkową atmosferę i niezapomnianą przygodę.


Mistrz na czele

"Trzymam kciuki za rozwój i działalność Yacht Clubu Sopot. To przede wszystkim bardzo miła i swobodna atmosfera oraz ciekawe inicjatywy i program skierowany dla całych rodzin sprawiły, że dołączyłem do tego klubu. YCS umożliwia stały kontakt z żeglarzami i żeglarstwem dla osób, które posiadają swój jacht ale przede wszystkim dla tych którzy go nie mają. Działalność klubu prowadzona jest na bardzo dobrym poziomie. Możliwość startu w regatach na pięknych morskich jachtach to tylko wisienka na torcie całego przedsięwzięcia jakim jest YCS" – dodaje członek honorowy YCS Mateusz Kusznierewicz.

To właśnie złoty medalista olimpijski stanie za sterem jachtu Volvo 70 „Green Dragon”, na którym załoga Yacht Club Sopot wystartuje w karaibskich regatach. Dla klubu będzie to  inauguracja sezonu żeglarskiego 2017, w którym planuje udział w kilku dużych imprezach międzynarodowych. Żeglarska moda w S'portofino

Wszystkich miłośników morskich opowieści, którzy z niecierpliwością wyczekują sezonu żeglarskiego, już teraz zachęcamy do przygotowania się wakacyjne wyprawy! Jesteśmy przekonani, że w wyselekcjonowane przez nas kolekcje pozwolą Wam przenieść się myślami na letni, morski rejs. Wybierzcie odzież i buty, w których będziecie czuć się nie komfortowo nie tylko na jachcie, ale i w marinie!

Wczytaj czat