Ładuję...

Top 5 wydarzeń kulturalnych

Top 5 wydarzeń kulturalnych 2017 roku


Planując najbliższe miesiące warto uwzględnić wydarzenia ze świata kultury, w które rok 2017 będzie wyjątkowo obfity – zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Wyjątkowe wystawy, muzyczne widowiska i premiery pasjonujących lektur zaciekawią nawet najbardziej wymagających. Zobacz, co warto zobaczyć!

1. Koncert: Sting


Obok tego wydarzenia nie da się przejść obojętnie! Ikona lat 80., były lider zespołu The Police i przede wszystkim  genialny wokalista już 27 marca pojawi się na warszawskiej scenie. Oprócz niego zobaczymy gitarzystów Dominica i Rufusa Millerów oraz perkusistę Josh’a Freese. Gośćmi specjalnymi na trasie będą piosenkarz/autor piosenek Joe Sumner oraz pochodzący z San-Antonio zespół The Last Bandoleros. Koncert jest promocją najnowszego albumu Sting’a 57th&9th.

Gdzie: Warszawa Torwar
Kiedy: 27 marca 2017
Więcej informacji:  www.sting.com

2. Festiwal: Opener


Solange Knowles, młodsza siostra Beyonce, to jedna z najbardziej obiecujących artystek naszych czasów. Ukoronowaniem jej sukcesu, który zdaje się tylko rosnąć w siłę, jest nagroda Grammy, którą otrzymała niedawno za album „A Seat at the Table”.  Fanów Solange, a także tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z jej twórczością, na pewno zainteresuje fakt, że pojawi się na tegorocznej edycji festiwalu Opener! Wystąpi obok takich artystów jak Radiohead, James Blake czy Michael Kiwanuka. Tego wydarzenia nie można przegapić!

Gdzie: Port lotniczy Gdynia-Kosakowo
Kiedy: 28 czerwca – 1 lipca
Więcej informacji: http://opener.pl/

3. Książka: „Dzisiaj rozmawiamy o Pani”, Agnieszka Nabrdalik

Książka Agnieszki Nabrdalik to pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety. Udowadnia, że kobieta wpływowego mężczyzny to nie tylko „żona” -  to indywidualność pełna pasji, marzeń i ambicji. Autorka namówiła do zwierzeń: Monikę Gawlińską, Alicję Kapuścińską, Wacławę Myśliwską, Karolinę Niedenthal, Jolantę Pawlik, Annę Religę i Wiesławę Starską. 7 różnych kobiet, 7 różnych historii i jeden przekaz. Jesteś ciekawa? Premiera książki już 15 marca!

Gdzie: wybrane księgarnie w Polsce
Kiedy: Od 15 marca 2017
Więcej informacji: lubimyczytac.pl

4. Moda: Diana - Her Fashion Story


Diana – oddana matka i królowa ludzkich serc. Księżna bez wątpienia była wyjątkową kobietą. Jednak nie tylko jej uosobienie zapada w pamięć. Jej unikalny styl już na zawsze wpisał się do historii mody. Kreacje Diany można podziwiać na wystawie, która od lutego dostępna jest w londyńskim Kensington Palace. 

Gdzie: Kensington Palace, Londyn
Kiedy: od 24 lutego 2017 do lutego 2018

Więcej informacji: http://www.hrp.org.uk/kensington-palace

Wczytaj czat