STRONA MARKI

video-pause video-play
video-vol video-mute

A different you...

Pikowane kurtki, krótkie płaszczyki, marynarki. Do tego niepowtarzalne dodatki - futra, guziki, paski, kaptury...CStudio to ubrania idealne na wszelkie okazje, utrzymane w stylu miejskim, które zachwycają perfekcją kroju i designerskimi rozwiązaniami. Oraz niepowtarzalną jakością rzemiosła! CStudio to włoska manufaktura specjalizująca się w szyciu okryć wierzchnich wypełnionych gęsim puchem. Jej potęga i pozycja na rynku dóbr luksusowych rośnie od połowy XX w.

Początkowo firma zajmowała się produkcją poduszek i kołder, jednak od momentu wyprodukowania prototypu puchowej kurtki przeznaczonej do sportów alpejskich, CStudio zaczęło rozwijać swoją działalność w kierunku projektowania kurtek oraz płaszczy. Pierwsze kolekcje docenili wymagający himalaiści tacy jak Edmund Hilary czy Tenzing Norgay, dla których wygoda i utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała stanowiły najwyższą jakość. Domeną marki jest to, że wszystkie modele są wykonywane od samego początku do końca.

Twórcy marki dbają o to, aby nie wykorzystywać „pół-produktów”, przygotowując od samego początku każdy element składowy kurtki czy płaszcza. CStudio jako jeden z nielicznych producentów stosuje w 100% puchowe wypełnienie, pozyskiwane wyłącznie z puchu europejskich białych gęsi. Z jednej gęsi można uzyskać maksymalnie 20 gramów wypełnienia. Dlatego puch to cenny skarb: miękki, elastyczny, ciepły, utrzymujący temperaturę ciała na stałym poziomie, o właściwościach wodo- i wiatroodpornych, a do tego jest aż 10 razy lżejszy od pierza!

Dbanie o ochronę środowiska, w którym żyjemy to podstawowe wartości brane pod uwagę podczas produkcji odzieży CStudio. Puch pozyskiwany jest w sposób humanitarny, niekrzywdzący dla zwierząt. Cały proces produkcji odbywa się w ścisłej zgodności z wszelkimi obowiązującymi normami. Wszystko to sprawia, że klient może liczyć na unikatowy produkt poddany ścisłej selekcji oraz wielu analizom. Krótko mówiąc: szacunek dla zwierząt, szacunek dla środowiska, szacunek dla ekologii, szacunek dla klienta.

Włochy przeżywają kryzys w związku z niedawno zakończoną wojną. To doskonały moment na wdrożenie innowacyjnego pomysłu na biznes. Węgierski imigrant, Ignazio Komin, decyduje się otworzyć fabrykę produkującą naturalne wypełnienie do kurtek i kołder. Pomagają mu w tym bracia Canovai. W 1946 roku otwiera się fabryka w Buggiano, w dawnym browarze Paskowski.

Silviano Cinelli rozpoczyna pracę dla Komina. Jest chłopcem odpowiedzialnym za dostawę materiałów do fabryki. Swojemu pracodawcy imponuje sprytem i kreatywnością. Cinelli jest nagradzany przez szefa, który dzieli się z nim tajemnicami biznesu.

1 maja narodziła się PIUMA. Przedsiębiorstwo, zarządzane przez Silviano Cinelli, zajmuje się produkcją kołder i poduszek. Firma rozrasta się i zyskuje coraz większy zasięg. Domeną produktów z Buggiano jest wytrzymałość i najwyższa jakość wykonania.Marka wyprodukowała pierwsze, prototypowe kurtki dla narciarzy alpejskich, wykorzystując bawełnę, nylon oraz naturalne wypełnienie. Silviano zauważa, że puchowa kurtka może stać się codziennym elementem garderoby!

Pierwsza włoska ekspedycja arktyczna jest wyposażona w lekkie, puchowe kurtki. W tak ekstremalnych warunkach tylko techniczne i praktyczne modele projektu Cinelli gwarantują komfort, ciepło i wygodę.

Tak jak przewidział Silviano, puchowa kurtka stała się hitem! Wkroczyła do kanonu mody codziennej. Na zdjęciu Cinelli nosi prototyp kurtki miejskiej, która da początek linii CRUST.

Doświadczenie, dziedzictwo oraz wiedza, którą wykorzystują twórcy marki pozwoliły na rozszerzenie asortymentu - oprócz kołder, narzut i wypełnienia do mebli, powstaje linia miejskich ubrań, Sartoria del Piumino. Lecz to dopiero zaczątek wielkiej popularności włoskiego brandu.

Narodziła się marka CStudio! Pierwsza kolekcja domu mody dedykowana była mężczyznom. Lecz wizjoner, Nicola Cinelli, szybko dostrzega wielki potencjał - otwarcie na świat mody damskiej. Marka wykorzystuje luksusowe materiały, nie rezygnując z uznanej już najwyższej jakości.

Marka przechodzi rebranding - od Satoria del Piumino do C by Cinellistudio. Powstała linia CBY dedykowana nowoczesnym kobietom, które uwielbiają podążać za trendami. Marka podbija świat - Paryż, Berlin, Nowy Jork, Florencję, Los Angeles, Moskwę, Tokio...

Linia CRUST debiutuje podczas prestiżowego Bread & Butter w Barcelonie i spotyka się z ogromnym aplauzem i zainteresowaniem fanów mody. Zasięg firmy ciągle rośnie!

Projekty marki pojawiają się w najważniejszych multibrandach na całym świecie. Zaskakują nie tylko kolekcje zimowe, ale również te przeznaczone na sezon wiosenno-letni; lekkie, kolorowe, chroniące przed wiatrem.

Przygoda CStudio na rynku dóbr luksusowych trwa w najlepsze. Marka ma ugruntowaną pozycję, doświadczenie, innowacyjne spojrzenie na modę. Czym zaskoczą nas następne kolekcje?

KOLEKCJA DAMSKA