video-pause video-play
video-vol video-mute

Dumna historia toreb z jakością

Od 1952 roku Eastpak produkuje torby podróżne i plecaki, które inspirują, aby ruszyć przed siebie. Marka rozpoczynała swoją działalność jako producent plecaków dla amerykańskiej armii, aby z czasem stać się rozpoznawanym i kultowym Brandem. Komfort oraz swoboda odkrywania świata – to wartości, na których Eastpak opiera swoją filozofię od ponad sześćdziesięciu lat. 

Ponad 60 lat doświadczeń


Eastpak Canvas Products, Inc. rozpoczęło swoją działalność w 1952 roku. Marka z początku zajmowała się produkcją toreb i plecaków dla amerykańskiej armii. Dopiero 14 lat później, w 1976 roku, syn założyciela wprowadził na rynek przedsiębiorstwo pod obecną nazwą - Eastpak. Wtedy także zaprojektowany został kultowy fason młodzieżowego plecaka, który znany jest do dzisiaj. W 1984 roku marka zdecydowała się opatrzyć swoje produkty 30-letnią gwarancją, potwierdzając tym samym ich najwyższą jakość i trwałość. Eastpak to nie tylko kultowe plecaki. Marka słynie także z produkcji toreb oraz walizek. W 1999 roku jako pierwsza na rynku stworzyła model miękkiej torby na kółkach. 

Kultowe modele w unikatowym stylu


W 2004 roku Eastpak ogłosił pierwszą współpracę z projektantem mody - Walterem Van Beirendonck. Sukces tej współpracy zachęcił twórców marki do kolejnych działań z kreatorami mody, ikonami stylu i muzykami. Do tej pory produkty Eastpak współtworzyli między innymi Raf Simnons, Jean Paul Gaultier, Kenzo, The Prodigy, Ozzy czy te Hive. W 2011 roku uruchomione zostało Eastpak Artist Studio, w którym najbardziej twórczy artyści spotykają się i kreują wyjątkowe i unikatowe produkty marki. Dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na rzecz organizacji charytatywnej Designer Against Aids.