video-pause video-play
video-vol video-mute

Don’t just play 18 holes, enjoy a pleasant walk

Twórcy kolekcji Ecco Golf wyznają jedną zasadę – obuwie golfowe powinno być najwygodniejszym jakie kiedykolwiek założysz. Spędzając godziny na nogach, powinniśmy czerpać przyjemność z każdej sekundy. Jako ekspert w produkcji obuwia, Ecco rozumie jak łączyć klasyczne wykonanie z innowacyjnymi technikami, charakterystycznymi dla gry w golfa. Obuwie Ecco Golf zapewnią wygodę podczas wielu godzin spędzonych na polu golfowym.

Firma Ecco została założona w 1963 roku i od samego początku szczyciła się perfekcją w produkcji obuwia. Każdy, nawet ich najmniejszy detal, pozwala cieszyć się nieporównywalną wygodą podczas użytkowania. Najlepsze materiały i techniki produkcji sprawiają, że Ecco uznawane jest za lidera na skalę światową.

Skandynawski minimalizm i funkcjonalność przyświecają każdej tworzonej kolekcji.

Technologie ECCO

GORETEX

Bez względu na pogodę, GORETEX ® utrzymuje stopy suche i wygodne, zapewniając doskonały komfort klimatu. Obuwie GORETEX® innowacyjność obuwia polega na tym, że pomimo iż jest to tkanina bardzo trwała oraz wodo- i wiatroodporna, jest jednocześnie „oddychająca”. Dzięki temu, materiały goretex chronią przed deszczem i wiatrem oraz skutecznie odprowadzają wodę na zewnątrz. System ten polega na połączeniu dwóch warstw materiału, między którymi znajduje się specjalna membrana. Membrana ta, wyposażona w mikroskopijnych rozmiarów otwory, nie przepuszcza wody do wewnątrz, odprowadzając cząsteczki pary wodnej zgromadzonej wewnątrz. GORETEX® został uznany za najlepszy produkt na świecie, który zapewnia utrzymanie suchych i wypoczętych stóp przez cały dzień – gwarantuje on idealne warunki wewnątrz buta, bez względu na zewnętrzne warunki temperaturowe i pogodowe. Membrana GORETEX® umieszczona jest pomiędzy skórzaną cholewką a podszewką. Z wyglądu przypomina ona zwykłą tkaninę, lecz... ma ponad 1,4 biliona porów na cm2. Pory są 20.000 razy mniejsze niż cząsteczka wody – i 700 razy większe niż cząsteczka pary!

SKÓRA YAK

Skóra Yak jest mocnym i wytrzymałym naturalnym materiałem, pozwala produkować buty, które są lekkie, cienkie i elastyczne a jednocześnie niewiarygodnie silne.

TECHNOLOGIA DIP

Dzięki tej technologi możliwe jest anatomiczne dopasowanie butów, amortyzacja wstrząsów i unikatowa elastyczność. Metoda ta polega na wtrysku bardzo odpornego i pochłaniającego drgania materiału do formy odlewniczej, co pozwala na łączenie podeszwy bezpośrednio z wierzchem bez konieczności ich klejenia lub szycia.

BARDZIEJ KOMFORTOWA SKÓRA

Opracowywany przez firmę ECCO sposób obróbki skóry, który zwiększa odporność na działanie wody. Ten proces uniemożliwia skórze twardnienie po wielokrotnym moczeniu i suszeniu. Skóra pozostaje mocna, wytrzymała i miękka. Po każdym zamoczeniu najlepiej jest zabezpieczyć skórę preparatem do pielęgnacji obuwia ECCO w celu zachowania jej nieprzemakalnych właściwości.

ECCO DYNAMIC TRACTION SYSTEM

Opatentowana podeszwa hybrydowa, stosowana w golfowych butach marki Ecco. Skonstruowana z bardzo odpornego na ścieranie tworzywa TPU, składa się z około 100 specjalnych kolców trakcji, które zapewniają ponad 800 punktów styczności z podłożem niezależnie od warunków. Podeszwa EDTS jest bardzo lekka, giętka oraz ma właściwości amortyzacyjne. Niski profil podeszwy EDTS zapewnia lepsze wyczucie podłoża i stabilność oraz pozwala uzyskać dobrą przyczepność i siłę zamachu.

ECCO BIOM

Wyjątkowy komfort i idealne dopasowanie butów ECCO BIOM zostały osiągnięte dzięki trzem elementom. Anatomiczne wkładki znakomicie dopasowują się do kształtu bosej stopy. Doskonałe dopasowanie to wynik użycia niezwykle miękkich i delikatnych materiałów, a zwłaszcza skóry jaka, wytwarzanej w garbarniach ECCO. Lekkość i elastyczność, które zapewniają łatwość, wydajność i swobodę ruchu, porównywalne są do uczucia chodzenia boso. Ludzkie ciało jest dostosowane do ruchu. To jest bardzo ważne w przypadku stopy, która zawiera 26 kości, 32 mięśni i ścięgien oraz 107 więzadeł. Obuwie BIOM Golf wspomaga stopę szczególnie w części śródstopia, uwalnia ją a nie hamuje. Wzmacnia stopy oraz dolne partie nóg podczas wysiłku fizycznego oraz zmniejsza prawdopodobieństwo powstania urazu podczas ćwiczeń. Obuwie BIOM Golf oferuje pięć opatentowanych produktów. Konstrukcja obuwia powoduje, że gracz jest bliżej powierzchni ziemi a but jest o 100 gram lżejszy niż jakiekolwiek inne buty do golfa. Wyjątkowo niski profil znacznie zwiększa stabilność. Jest to dodatkowy stabilizator w celu zmniejszenia chwiejności. Skóra Yak, jest trzy razy silniejsza od zwykłej skóry. Golf BIOM są niezwykle elastyczne oraz gwarantują dodatkowy komfort podczas każdego spaceru i we wszystkich fazach poruszania się. Jest to szczególnie istotne biorąc pod uwagę, że przeciętny gracz robi 6000 kroków podczas każdej gry. Oprócz wszystkich innych zalet, obuwie BIOM Golf o ultraniskim profilu i niezwykle lekkiej budowie, zapewnia wyjątkową stabilność , a jej elastyczna konstrukcja pozwala stopie na swobodny ruch.

ECCO STREET

Ecco Golf Street posiada wszystkie wydajne cechy niezbędne do gry na polu golfowym. Elastyczna wyściółka z mikrofibry utrzymuje stopy chłodne i suche, podczas gdy formowana podeszwa z trakcyjnymi wypustkami zapewnia doskonałą przyczepność i stabilność podczas zamachu. Golf Street oferują niezrównany poziom wszechstronności, wydajności i stylu odpowiednie dla graczy w każdym wieku. Golf Street zawojowały świat dzięki jednemu z najbardziej popularnych zawodników ECCO Fredowi Couples. Couples rozpoczął inaugurację Champions Tour w butach Golf Street. Niepowtarzalny design buta sprawia, że doskonale sprawdzi się także w codziennych, miejskich stylizacjach. Prawdziwa rewolucja w modzie sport casual!

KOLEKCJA