Kobiecość, minimalizm i naturalność…

Enza Costa to młoda marka, pod którą kryją się codzienne ubrania, wyróżniające się luksusowym charakterem. Brand syngowany nazwiskiem projektantki cechuje się minimalizmem, jakością oraz wysmakowaną prostotą. Większość kolekcji utrzymanych jest w schludnym, a jednocześnie bardzo współczesnym stylu. Ubrania projektantki łączy ich niezwykle eteryczny charakter oraz stonowana kolorystyka. Produkty przygotowywane są z kombinacji niezwykle wyjątkowych tkanin – bawełny, kaszmiru i jedwabiu.

Marka powstała w 2007 roku. Od samego początku istnienia flagowym produktem syngowanym nazwiskiem Enza Costa był perfekcyjnie skrojony tshirt – wykonany z lekkiej tkaniny, o luźnym kroju, wykończony w niesamowicie misterny sposób. Już pierwsza kolekcja okazała się sukcesem. Modele przyciągnęły uwagę najważniejszych światowych multibrandów, co zagwarantowało designerce rozgłos.

Elementami, które można odnaleźć w każdym sezonie, które czynią z twórczości projektantki spójną całość są przezroczystości, nieoczywiste łączenie materiałów, sensualność oraz umiejętne podkreślenie atutów kobiecej sylwetki. Lekkość i zwiewność oferowanych modeli przywodzi na myśl obraz romantyczki, urzekającą otoczenie eterycznością swoich stylizacji. Każda rzecz jest na swój sposób unikatowa.

Projektantka Enza Costa uznawana jest za wizjonerkę, która z niezwykłą łatwością podkreśla kobiecość sylwetki łącząc lekką, szlachetną tkaninę ze swobodnymi fasonami. Jej kolekcje łączą przejrzyste, warstwowe materiały, dbające o to, aby każda stylizacja nabierała kobiecej zmysłowości. Każdy element kolekcji szyty jest w Los Angeles ze szlachetnych tkanin sprowadzanych z Włoch, Japonii oraz Stanów Zjednoczonych.

KOLEKCJA SS/17