Ładuję...

Korsyka - francusko - włoski duet

Zapierające dech w piersiach skaliste plaże, bajeczne zatoki, wąskie, śródziemnomorskie uliczki i krystalicznie czysta woda to coś, co sprawia, że Korsyka należy do najpiękniejszych wysp Europy. Nie bez powodu stanowi miejsce, które pokochali Europejczycy. Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatom żeglarskich przygód, czy wolisz delektować się urokami lądu – Korsyka stanowi wymarzone miejsce wypoczynku.Korsyka, oddzielona od Sardynii Cieśniną Świętego Bonifacego, to wyspa należąca do Francji. Jej dziewicza przyroda i magiczne plaże już w starożytności zachwyciły greckich żeglarzy, którzy nazywali ją Kallisté, czyli po prostu Piękna.

Znana jest ze swojej wspaniałej flory oraz cudownych szlaków górskich. Wysuniętym najdalej na południe punktem Korsyki jest miasto i zatoka Bonifacio. Z racji położenia, naturalnego odseparowania od reszty wyspy, jest bardziej włoskie niż francuskie. Żeglowanie w zatoce białych klifów i podejście do mariny są wręcz oszałamiające. Zatoka Girolata, często nazywana najpiękniejsza zatoką Morza Śródziemnego, leży na zachodnim brzegu. Jej czerwone, magmowe skały otoczone błękitną wodą stanowią jeden z najbardziej zachwycających pejzaży w tej części Europy, miejsce, którego nie można pominąć.

Proponujemy zwiedzić także wioskę Girolata z umiejscowioną w jej centralnym punkcie widokową wierzą Genoese. Należące do Korsyki pobliskie wysepki Lavezzi i Cavallo również zasługują na chwilę uwagi ze względu na skaliste brzegi i niesamowite plaże. W ich okolicach żeglować należy jednak bardzo ostrożnie z racji występowania tam licznych podwodnych skał.            

Rajskie smaki wyspy

Tętniący życiem korsykański Porto Vecchio to idealne miejsce dla żeglarzy. Marina leży na wschodnim brzegu wyspy, które jest dobrze osłonięte od silnych wiatrów. Możemy z niej wyruszyć w rejs zarówno w kierunku południowego, jak i wschodniego wybrzeża. Wieczorem warto odwiedzić jeden z tutejszych barów lub restauracji gwarantujących niezapomnianą atmosferę. Warto spróbować tradycyjnej korsyjskiej kuchni, która ze względów historyczno – geograficznych stanowi mix francusko – włoskich przysmaków. Czy można wymarzyć sobie lepszy duet? Koniecznie spróbuj Moules à la marinière: mule gotowane z białym winem i szalotką towarzyszom jarmarkom, świętom regionalnym, narodowym i religijnym. Dzięki znakomitym umiejętnościom miejscowych kucharzy ich smak przeniesie cię na chwilę do raju! 

Niewiele miejsc na świecie może pochwalić się tak zniewalającymi krajobrazami i niezwykle bogatą ofertą czarterową, co w połączeniu ze słynną gościnnością mieszkańców, znakomitą pogodą i obłędną kuchnią, tworzy wymarzone miejsce na wakacje!

Wczytaj czat