Ładuję...

Malaga - zimowy ogród Europy

Wydaje Ci się, że aby poczuć lato w grudniu musisz przeprawić się na inny kontynent ? Nic bardziej mylnego ! Andaluzja to zimowy ogród Europy, który oprócz wyśmienitej pogody przez cały rok, oferuje najlepsze wina na świecie. Wina, które smakują słońcem i fiestą. Ten najbardziej wysunięty na południe region Europy zmienia swoje oblicza w zależności od pory roku. Mimo suszy i niezwykłej intensywności słońca w okresie letnim – Malaga zachwyca obfitą roślinnością. 

W wyjątkowym, miejskim parku wzdłuż promenady, występują dziesiątki gatunków roślin, które przyciągają tutejszych uskrzydlonych mieszkańców – papug jest tutaj więcej niż w barcelońskim parku Güell ! Piękno tutejszych krajobrazów, bogactwo architektury i bezkres Adriatyku sprawią, że również poczujesz się uskrzydlony!

Viva el bar !

Kwintesencją andaluzyjskiej kultury jest wyjątkowa hiszpańska kuchnia składająca się przede wszystkim z owoców morza i soczystych, dojrzewających w słońcu pomidorach. Hiszpania jest europejską stolicą barów, a w samej Andaluzji znajduje się ich więcej niż w całym kraju. W barze tapas –  serwującym charakterystyczne przekąski, piwo i wino – warto spróbować słynnych Patatas Bravas czy Queso Iberico
W słynnych, blaszanych budach uraczymy Churros - tłustej, hiszpańskiej przekąski podawanej z gorącą czekoladą. W licznych winiarniach warto skosztować andaluzyjskiego przysmaku - wina Manzanilla, które razem z owocami morza i rybami tworzy wyśmienity duet. 

Śladami sztuki

Dla spragnionych kultury godnym uwagi będzie Museo Picasso, w którym można podziwiać początki wyjątkowej twórczości andaluzyjskiego artysty . Muzeum znajduje się w centrum starego miasta, nie sposób będzie zatem ominąć licznych placyków i rozkosznych, wąskich uliczek. Architektura Malagi to zdecydowanie andaluzyjska perła – kamieniczki zachwycają  nie tylko formą ale i intensywnymi kolorami. Jeśli jednak chcecie zobaczyć Malagę w całej okazałości, obowiązkowym punktem na liście powinien być spacer na znajdujący się na wzgórzu zamek Gibralfaro. Uwaga -  przydadzą się wygodne buty ! Widok rozciągający się na miasto będzie jednak wspaniałą rekompensatą intensywnej wspinaczki i sprawi, ze już zawsze będziecie chcieli wracać do andaluzyjskiej perły. 

Wczytaj czat