Nowa kolekcja marki Philippe Model

Kiedy włoski temperament łączy się z francuskim szykiem powstaje produkt o niespotykanej funkcjonalności i estetyce. Tak było w przypadku butów marki Philippe Model. Dwaj projektanci – Paolo Gambato i Philippe Model od 2008 roku udowadniają, że sportowe obuwie może być luksusowe i szykowne zachowując wygodę ulubionych, codziennych butów. Marka proponuje ciekawe modele ręcznie robionych butów, wykonanych z materiałów najwyższej klasy. Idealna propozycja dla osób, które w codziennym biegu nie chcą iść na modowe kompromisy! 

Nowa kolekcja marki Philippe ModelZałożyciel marki - Philippe Model urodził się w 1956 roku we Francji. Wychowany w artystycznym świecie, od dziecka przejawiał zainteresowanie sztuką i kulturą. Pierwszą parę butów oraz kapelusz zaprojektował w wieku niespełna dwudziestu lat, a już dwa lata później założył swoją własną markę obuwia. Uczył się od najlepszych – współpracował z francuskimi twórcami takimi jak Jean-Paul Gaultier czy Claude Montana. Jego niepowtarzalna intuicja, wyczucie stylu i estetyka uhonorowane zostały w 1981 roku nagrodą dla najlepszego rzemieślnika we Francji, a chęć tworzenia produktów najwyższej jakości zaprowadziły go do włoskiej Brenty, kolebki ręcznie tworzonego obuwia. 

Nowa kolekcja marki Philippe Model

Nowa kolekcja marki Philippe Model
W 1983 roku Philippe Model otworzył swój pierwszy butik, w rodzinnych stronach, w Paryżu. W rozwoju w branży mody i zaistnieniu wśród topowych twórców wspierała go starsza siostra Laurence, modelka, muza. Philippe Model już nie tylko z sukcesem prowadził własną markę, ale piastował także stanowisko dyrektora artystycznego w najważniejszych domach mody – Kenzo, Lanvin czy Dior. Międzynarodową sławę przyniosła mu prezentacja projektów w Metropolitan Museum w Nowym Jorku, a także dedykowana jego twórczości wystawa w Paryżu. 

NAJNOWSZA KOLEKCJA PHILIPPE MODEL:

Nowa kolekcja marki Philippe Model
Nowa kolekcja marki Philippe Model