Nowa kolekcja marki Philippe Model

Chic & Comf

Kiedy włoski temperament łączy się z francuskim szykiem powstaje produkt o niespotykanej funkcjonalności i estetyce. Tak było w przypadku butów marki Philippe Model. Dwaj projektanci – Paolo Gambato i Philippe Model od 2008 roku udowadniają, że sportowe obuwie może być luksusowe i szykowne, zachowując przy tym wygodę ulubionych, codziennych butów. Marka proponuje ciekawe modele ręcznie robionych butów, wykonanych z materiałów najwyższej klasy. Idealna propozycja dla osób, które w codziennym biegu nie chcą iść na modowe kompromisy!

Philippe Model
Philippe Model

Projektant i rzemieślnik

Założyciel marki - Philippe Model urodził się w 1956 roku we Francji. Wychowany w artystycznym świecie, od dziecka przejawiał zainteresowanie sztuką i kulturą. Pierwszą parę butów zaprojektował w wieku niespełna dwudziestu lat, a już dwa lata później założył swoją własną markę obuwia. Uczył się od najlepszych – współpracował z francuskimi twórcami takimi jak Jean-Paul Gaultier czy Claude Montana. Jego niepowtarzalna intuicja, wyczucie stylu i estetyka uhonorowane zostały w 1981 roku nagrodą dla najlepszego rzemieślnika we Francji, a chęć tworzenia produktów najwyższej jakości zaprowadziły go do włoskiej Brenty, kolebki ręcznie tworzonego obuwia.

W 1983 roku Philippe Model otworzył swój pierwszy butik, w rodzinnych stronach, w Paryżu. W rozwoju w branży mody i zaistnieniu wśród topowych twórców wspierała go starsza siostra Laurence, modelka i muza. Philippe Model już nie tylko z sukcesem prowadził własną markę, ale piastował także stanowisko dyrektora artystycznego w najważniejszych domach mody – Kenzo, Lanvin czy Dior. Międzynarodową sławę przyniosła mu prezentacja projektów w Metropolitan Museum w Nowym Jorku, a także, dedykowana jego twórczości, wystawa w Paryżu.

Philippe Model

Kolekcja Fall/Winter 19/20

Najnowsza kolekcja pełna jest nawiązań do klasyki stylu miejskiego lat 80. i 90. Wygodne fasony, komfortowe materiały i ciekawe zestawienia kolorystyczne pokazują, że nawet bardzo sprawdzone rozwiązania można zinterpretować na nowo. W tym sezonie Philippe Model nie unika też malowniczych nadruków inspirowanych przyrodą oraz bogatych zdobień przesyconych cekinami, koralikami i kryształkami. Jego różnorodna kolekcja zaspokoi więc bardzo zróżnicowane i wymagające gusta.


Nowa kolekcja marki Philippe Model