Ładuję...

Jak wrócić po wakacjach na siłownię?

Okres wakacyjny rzadko idzie w parze z realizacją planów treningowych. Odpoczywamy nie tylko od codziennych obowiązków, ale często również od siłowni. Dłuższe dni, sprzyjająca temperatura i wakacyjna aura pozwalają na trening na świeżym powietrzu, kiedy to wizyta na sali staje się zbędną. Wyczekiwany urlop zaburza nasz codzienny zapał do działania, wprowadzając organizm w błogi stan relaksu. Pozostaje ocena czy siłownia poszła w odstawkę, czy byliśmy aktywni na rowerze, podczas gry w tenisa czy długich spacerów. Wakacyjne rozluźnienie przynosi efekty, którego skutki mogą wpłynąć nie tylko na sylwetkę, ale i samopoczucie. Okres urlopowy dobiega końca i najwyższy czas, by wrócić na siłownię z nową energią i ponownie zaadaptować ją do planu tygodniowych zajęć. Co zrobić by powrót był bezbolesny? 

Indywidulany plan działania

Indywidualny plan działania

Cofnijmy się do momentu planowania wakacji. Wybór miejsca, sposobu przejazd, pakowanie bagażu i dopięcie sprawy na ostatni guzik, by z czystym sumieniem ruszyć na urlop. Wymagało to planu działania, którego realizacja w mniejszym bądź większym stopniu wpłynęła na jakość wypoczynku. To samo dotyczy powrotu na siłownię. Usiądź w fotelu, zaplanuj ilość treningów na najbliższy tydzień i wpisz je w kalendarz jak spotkanie biznesowe czy wyjście na kawę. Pozwoli Ci to uniknąć wymówek. 

Niezbędnik sportowca

Siłownia wpisana w kalendarz, ale to zaledwie zarys planu działania. Często brakuje w harmonogramie miejsca na powrót do domu, przygotowanie torby treningowej czy posiłek, bez którego efektywny trening nie ma racji bytu. Przygotuj torbę wcześniej, znajdź buty, wyciągnij z szafy odzież na trening. Zrób zakupy, które pozwolą Ci przygotować pożywny posiłek. Te działania zminimalizują ryzyko niepowodzenia. Zastanów się, czy nie potrzebujesz bluzki na siłownię, czy spodnie bądź legginsy są nadal gotowe do użycia. Przymierz buty i skompletuj takie stylizacje, które pozwolą Ci na komfortowy, wygodny trening, podczas którego Twoje samopoczucie będzie na najwyższym poziomie. Jeśli uważasz, że powinieneś uzupełnić swoją garderobę o nowe propozycje odzieży treningowej, zrób to! Zapoznaj się z trendami i innowacjami, które sprawią, że aktywność fizyczna stanie się przyjemnością.  

Dieta

Ważnym czynnikiem, który pozwoli Ci wrócić na salę pełnym energii, jest sposób odżywiania. Zaplanuj swój jadłospis. Zapomnij o odstępstwach, przypomnij sobie o zdrowych nawykach i nie kupuj słodyczy na czarną godzinę. Wprowadź do diety zdrowe produkty, owoce, warzywa i zaczynaj dzień od pożywnego śniadania. Porcje dopasuj do zapotrzebowania kalorycznego, a w dni treningowe przygotuj pożywne, bogate w białko i węglowodany posiłki. Odstawienie alkoholu i czekolady pomoże Twojemu organizmowi w powrocie na właściwe tory. Nie zapomnij o witaminach, kwasach tłuszczowych omega 3 oraz antyoksydantach. 

Trening

W trakcie pierwszych wizyt na siłowni skup się na treningu obwodowym, stopniowo zwiększając obciążenie i ilość powtórzeń. Trzy sesje tygodniowo wystarczą, by pobudzić organizm do działania. Nie przemęczaj się i nie zrażaj, jeśli przed wakacjami mogłeś ćwiczyć dłużej i z większym obciążeniem. Zwróć uwagę na rozgrzewkę i stretching po zakończonym treningu. Nie traktuj tych elementów jak stracony czas, zapobiegną one niebezpieczeństwu kontuzji. Pamiętaj, aby zadbać o niezwykle ważną regenerację organizmu. Sporadyczne, małe przyjemności po nakręceniu naszego metabolizmu nie wpłyną negatywnie na naszą sylwetkę. Bądź konsekwentny i działaj z głową, a efekty przyjdą szybciej, niż się spodziewasz!

Zobacz ofertę produktów na siłownię: 

Wczytaj czat