Ładuję...

Technologie Dalbello


Poznając produkt dokładnie masz pewność, że wybrałeś najlepiej spośród dostępnej oferty. Zaufaj marce Dalbello - liderowi na rynku butów narciarskich. Dowiedz się więcej o innowacjach, technologiach oraz nowoczesnych rozwiązaniach! 

3D POWER FRAME

Technologia potrójnego wtrysku umożliwia uzyskanie różnej gęstości tworzywa i sztywności skorupy w zależności od funkcji jaką pełni dana jej strefa. Miękka góra ułatwia łatwe i szybkie zakładanie i zdejmowanie butów. Środek o średniej twardości, bardzo dokładnie obejmuje stopę. Twarda i sztywna podeszwa precyzyjnie i szybko przekazuje impulsy skrętne.

BIO-STRIDE TONGUE

Trójsegmentowy język skorupy modelu T.I. zachowuje sztywność niezbędną do zjazdu. Po przejściu na tryb „podchodzenie” poszczególne segmenty mają możliwość poruszania się względem siebie, ułatwiając chodzenie.

CABRIO DESIGN

Cały but zewnętrzny składa się z trzech części: Niskiej skorupy, cholewki i sztywnego zewnętrznego języka. Skorupa została wykonana ze sztywnego tworzywa, którego celem jest optymalne przenoszenie sił sterujących nartą. Wzmocniona cholewka, zapewnia precyzyjne sterowanie. Zewnętrzny, sztywny język pozwala progresywnie zwiększać sztywność buta w zależności od wychylenia cholewki. Dodatkowo, tłumi wszystkie drgania powstające w czasie jazdy i zabezpiecza przed nieprzyjemnymi urazami goleni. Takie rozwiązanie gwarantuje dużą wygodę w użytkowaniu (zakładanie i zdejmowanie butów) bez zmniejszenia precyzji w szybkim przekazywaniu impulsów sterujących nartą, bezpośrednio na jej krawędź. Dzięki Cabrio w pełni można wykorzystać możliwości współczesnych nart o rockerowych profilach i geometrii.

CENTER BALANCED ROCKER STANCE

Nowa geometria ustawienia stopy w bucie – o 15% bardziej spionizowana cholewka, niżej osadzona pięta, bardziej centralne położenie stopy. Takie ustawienie powoduje bardziej neutralną sylwetkę narciarza ułatwiając utrzymanie środka ciężkości ciała idealnie nad środkiem narty. Dostosowuje to buta do jazdy na nartach z nowym profilem – Rocker, gdzie np. zbytnie pochylenie ciała do przodu odciąża nam tyły, powodując utratę kontroli. Dzięki Rocker Stance zyskujemy większą kontrolę nad nartami, przy mniejszym wysiłku, korzystając z rockerowych właściwości nart.

CONTOUR 4

Punktowe zwiększenie objętości buta (w skorupie i bucie wewnętrznym) w czterech newralgicznych miejscach, w których najczęściej jest urażana stopa: kostki, pięta, nasada palców, wewnętrzna strona podbicia (kość łódeczkowa).

POLIMER DB

Nowe, niezwykłe tworzywo – dbHylite. Jego najważniejszymi właściwościami jest niezwykła zdolność do tłumienia drgań i pochłaniania energii uderzeń. Skorupa buta wykonana z dbHylite gwarantuje zwiększony komfort, błyskawiczny, precyzyjny przekaz sił sterujących.

DRIVE AND CONTROL

Teraźniejsze nowoczesne narciarstwo wymaga nowoczesnej konstrukcji butów. Odpowiadająca za sterowanie strefa pięty jest bardziej dopasowana do stopy, co zapewnia lepsze wyczucie sztywności buta, pewne trzymanie stopy i precyzyjną transmisję impulsów na nartę. W przedniej części buta, dla większego komfortu i większej ochrony przed zimnem zostawiono więcej przestrzeni wokół palców. Do konstrukcji buta wewnętrznego w tych modelach wykorzystano laminaty z materiałów najwyższej jakości. Czubek buta został wstępnie uformowany z pianki EVA, dzięki czemu od początku użytkowa- nia zapewnia niesamowitą wygodę i komfort termiczny.

I.D. THERMO Buty wewnętrzne

Dalbello, we współpracy z kanadyjską firmą INTUITION , opracowało w pełni termoformowalne buty wewnętrzne o nazwie ID, które dzięki najwyższej jakości materiałom, gwarantują idealne dopasowanie do stopy, komfort termiczny, wodoodporność i najniższą możliwą wagę. Tworzywem, które jest bezpośrednio odpowiedzialne za dopasowanie buta do stopy jest Ultralon, występujący w postaci pianki o różnych gęstościach, zapewniający zróżnicowany poziom personalizacji.

Buty wewnętrzne INSTANT FIT Wstępnie uformowane, gotowe do jazdy od razu po rozpakowaniu, z możliwością termicznego dopasowania. Strefa formująca (od 40 do 80% buta) wykonana jest z nowego tworzywa – specjalnej pianki odpowiedzialnej za dopasowanie do stopy. Termoformowalna pianka jest lżejsza od zwykłej i zapewnia większe od niej ciepło. Ten materiał szybciej podlega obróbce termicznej, dzięki czemu skrócono czas wygrzewania do 4 minut. Występuje w 3 wersjach, w zależności od poziomu zaawansowania: Instant Fit Comp, Performer i Sport.

KONSTRUKCJA CLASSIC

Klasyczny, czteroklamrowy but zewnętrzny składający się z dwóch części: skorupy i cholewki. Sztywna skorupa obejmuje stopę, dopasowując się do jej objętości, jest odpowiedzialna za precyzję i szybkość w przekazie impulsów sterujących. Cholewka mocno obejmuje stopę powyżej kostki, efektywnie wykorzystując siłę sterującą, zwiększa kontrolę nad nartami w czasie jazdy. Classic jest bardziej tradycyjną konstrukcją o dużym marginesie mocy, preferowaną przez narciarzy zorientowanych na jazdę na trasie.

PANTERRA VVF

Variable Volume System umożliwiający regulację objętości buta za pomocą dodatkowej, 4 klamry, która nie musi być rozpinana podczas zakładania i zdejmowania buta.

SKIHIKE

Bardzo zwarty i mocny, niezawodnie działający mechanizm, zwiększający zakres ruchu cholewki i ułatwiający krótkie podejścia do miejsca rozpoczęcia zjazdu.

TECHNOLOGIA BI-INJECTION

Podwójny wtrysk daje możliwość uzyskania różnej sztywności skorupy, w różnych jej strefach. Gwarantuje to precyzję przekazu sił sterujących oraz komfort w ich obsłudze (zakładanie/zdejmowanie).

TOE-HEEL PROTECTOR

Demontowalny czubek i piętka podeszwy. Wykonane z niezwykle twardego tworzywa odpornego na uszkodzenie przez szczęki wiązania lub w czasie chodzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie obniżono wagę całego buta.

Buty wewnętrzne TRUFIT

Punktem odniesienia przy tworzeniu tej technologii było połączenie komfortu z precyzją przekazu sił sterujących. Proporcje między tymi dwoma warunkami zróżnicowano, w zależności od stopnia zaawansowania technicznego narciarza. Dla zaawansowanych narciarzy amatorów – Trufit Comp, dla średniozaawansowanych – Trufit Performer i dla początkujących – Trufit Sport. Wszystkie buty Trufit posiadają skuteczną izolację termiczną, elastyczną, dopasowującą się do palców, przednią strefę. Pianka Ulteva, z której zbudowane są te buty automatycznie dopasowuje się do kształtu stopy podczas użytkowania. Dodatkowo, po wygrzaniu, linery Trufit można spersonalizować według potrzeb w strefie pięty i kostki.

WKŁADKA X-MODULE

Specjalna wkładka, której usunięcie umożliwia dopasowanie cholewki do większej objętości łydki.

Wczytaj czat