Ładuję...

TECHNOLOGIE VOLKLLIGHT WEIGHT

Opis technologii: Inżynierowie z firmy VÖLKL stworzyli drogowskaz, wskazujący kierunek rozwoju dla wszystkich producentów nart. Przy projekcie V-Werks pracowali najlepsi specjaliści w branży. Ich celem było uzyskanie najwyższych mocy przy maksymalnie zredukowanej wadze, a wszystko to z największą precyzją i jakością wykonania. Technologia optymalizacji wagi i konstrukcji nart, dopracowana do perfekcji w laboratoriach zaczyna skutecznie przenikać do produkcji na szeroką skalę. Niska waga, przy zachowanych parametrach jezdnych w niesamowity sposób potęguje możliwości nart VÖLKL. Wszystko to zmniejsza zmęczenie i zwiększa radość z szalonych zjazdów.

ZALETY LEKKOŚCI NART VÖLKL

// zwiększona dynamika poprzez zwiększenie sztywności poprzecznej

// mniejsza bezwładność poprzez redukcję wagi

// szybsza reakcja i zwiększona manewrowość

// łatwiejsze prowadzenie nart = większe bezpieczeństwo

// mniejsze zmęczenie podczas jazdy

3D.RIDGE

Opis technologii: Najbardziej ekstremalna, efektowna, ale i efektywna konstrukcja nart. Symbol współczesnej filozofii tworzenia nart VÖLKL. Ultracienka, trójwymiarowa karbonowa konstrukcja z rdzeniem drewnianym. Na środku narty, w strefie wiązania, gdzie narta przenosi największe siły, drewniany rdzeń, wsparty ścianką boczną Sidewall, wypełnia cały przekrój narty. Idąc w stronę przodów, tyłów i krawędzi grubość rdzenia jest redukowana, a rolę zapewnienia sztywności i stabilności przejmuje karbonowa powłoka i tłumik drgań UVO. Taki kształt rdzenia, w połączeniu z nową geometrią zmniejsza bezwładność narty w jej skrajnych miejscach oraz pozwala na harmonijny rozkład flexu na całej długości narty. Dodatkową cechą, której nie sposób pominąć, jest fantastyczne czucie podłoża. Niska waga, przy zachowanych parametrach jezdnych w niesamowity sposób potęguje możliwości tych nart. Dzięki zwiększonej sztywności poprzecznej zwiększamy manewrowość nart, wynikającą z błyskawicznej reakcji na impulsy, którymi narciarz steruje nartami. Ich dynamikę można porównać do lekkich samochodów sportowych z silnikami o ogromnych mocach.

// ekstremalna i efektywna konstrukcja

// ultralekka waga

// sztywniejszy i stabilniejszy dziób

// redukcja rotacji poprzecznej


UVO – Ultimate Vibration Object

Opis technologii: Genialna prostota i elegancja niezwykle skutecznej konstrukcji. Jedyny, skutecznie działający tłumik drgań, w przestrzeni 3D, w promieniu 360°. Wielokierunkowe tłumienie drgań uzyskano dzięki idealnemu dopasowaniu geometrii do profilu i konstrukcji oraz bardzo starannemu doborowi materiałów, z których wykonano narty. Narty stały sie niezwykle spokojne bez utraty swojej dynamiki. Korzyści dla narciarzy to: większa manewrowość, większa płynność jazdy i większa stabilność nart.

UVO – System Tłumienia Drgań

Skuteczny system tłumienia, o niskiej wadze i małych rozmiarach. Umieszczony w miejscu, które jest źródłem drgań, i w którym system UVO działa najskuteczniej.

UVO – waga nart

Efektywne tłumienie drgań przez UVO spowodowało, że narty stały się stabilne, co zwiększyło łatwość ich sterowania przy zmniejszonym wysiłku. Dzięki temu zmniejszono wagę nart bez utraty ich właściwości jezdnych. Narty z UVO są lżejsze o około 200g w porównaniu do modeli, na bazie których je wykonano.

UVO – wiązania rMotion 2, WideRide XL i xMotion

Opracowano nowe wiązania Xmotion, dopasowane do współpracy z UVO. Są lżejsze, krótsze i szerzej osadzone niż dotychczas stosowane.

UVO – Geometria nart

W nartach z UVO zmieniono geometrię. Narty zyskały na dynamice oraz wzrosła ich możliwość dopasowania się do każdych warunków terenowo – śniegowych.

UVO – Profil Rocker

Nowe profile Tip Rocker w modelach GS, SL, RC i SC, i Tip & Tail Rocker w modelu Code Speedwall UVO i Code UVO, pozwoliły na uzyskanie lepszej manewrowości nart, bez utraty ich stabilności w czasie jazdy.

UVO – Sztywność

Dzięki dużej stabilności, którą uzyskano dzięki UVO, zmniejszono sztywność nart. Korzyścią jest zwiększona „zwinność” w każdych warunkach terenowo – śniegowych.

UVO – Sidewall

Dzięki połączeniu, w modelach z UVO, technologii Sidewall z mini cup, narty zyskały na sportowym charakterze i dodatkowo zwiększyła się ich odporność na uszkodzenie tak zwanej górnej krawędzi.

UVO – Drewniany rdzeń

W nartach z UVO, zastosowano nowe, drewniane rdzenie Siedwall Multilayer Woodcore i Full Sensor Woodcore, opracowane na podstawie rdzeni nart zawodniczych. Otrzymano narty o dużej dynamice zrównoważonej ze sztywnością. Cechy te nie zmieniają się przez cały okres użytkowania nart.


ROCKER

Opis technologii: Konstrukcja Rocker panuje już we wszystkich rodzajach narciarstwa. Rocker zadomowił się na dobre we wszystkich nartach, które można spotkać we wszystkich zakątkach zaśnieżonych gór. Wymaga szczególnej troski w projektowaniu. Musi optymalnie wspomagać nartę freeridową, sportową, rekreacyjną czy juniorską. Rocker, jego kształt i wymiary muszą być starannie dobrane do pozostałych parametrów narty. Harmonijny rozkład sił, jaki uzyskano wzdłuż całej długości krawędzi oraz specjalnie adaptowana do nowego profilu geometria i konstrukcja, pozwoliły na uzyskanie niesamowitego rezultatu – nartę o niewiarygodnej, jak do tej pory, uniwersalności. Rocker pozwala na zmianę długości styku krawędzi nart ze śniegiem, w zależności od kąta ich zakrawędziowania oraz prędkości z jaką jedziemy. Narty z Rockerem posiadają dwie, trudne do pogodzenia cechy: łatwość skrętu narty krótkiej i stabilność, szczególnie przy dużych prędkościach, narty długiej.

BIO-LOGIC

Opis technologii: Doskonały System Bio-Logic xtraLIGHT z ultralekkim rdzeniem. Większa dynamika, mniejsze zmęczenie, łatwiejsze skręty, lepsze zabezpieczenie przed kontuzjami. Tip Rocker w połączeniu z ultralekkim rdzeniem dał niebywale harmonijną całość. Narty ESSENZA są zwrotne, lekkie i stabilne.

1. BIO LOGIC WOODCORE extraLIGHT – ULTRALEKKIE RDZENIE – zwrotne, lekkie i stabilne. Szersze, a jednak lżejsze.

2. ROCKER – PROFIL TIP ROCKER – łatwość skrętu narty krótkiej i stabilność narty długiej.

3. BIO LOGIC FLEX – HARMONIJNA ELASTYCZNOŚĆ NART – bardziej dynamiczna i płynna jazda, efektywniejsze wykorzystanie energii.

4. BIO LOGIC STANCE – ZMIENIONE POŁOŻENIE BUTA W WIĄZANIU – równomierne obciążenie wszystkich mięśni uda. Bezpieczniejsza, mniej kontuzyjna jazda.

5. BIO LOGIC GEOMETRY – ZMIENIONA GEOMETRIA NART – łatwiejsza inicjacja skrętu, łatwiejsze wejście w następny, mniej męcząca jazda.


TECHNOLOGIA RDZENIA DREWNIANEGO

Opis technologii: Drewno jak żaden inny materiał, zapewnia doskonałą transmisję sił sterujących na całą długość krawędzi narty.Naturalny, wzdłużny przebieg włókien drewna w rdzeniu narty, daje najlepszy przekaz sił sterujących, maksymalną kontrolę i komfort jazdy. Konstruktor, projektując rdzeń z drewna, może bardzo precyzyjnie uzyskać zamierzony przez siebie rozkład sztywności. Wielką zaletą drewna jest – podobnie jak w skrzypcach Antonio Stradivariego, jego niezmienna charakterystyka. Jest stała, nawet po tysiącach skrętów. Technologia ta, to 90 lat doświadczenia konstruktorów firmy VÖLKL.

Full Sensor WoodCore extraLIGHT – najwyższa moc przy maksymalnej redukcji wagi, a wszystko to z największą precyzją i jakością wykonania. Karbon, Aramid, Titanal i ultralekkie drewno topoli i paulowni. W strefach, które przenoszą najmniejsze obciążenia, dodatkowo odciążono je, drążąc wzdłużne, puste kanały.

Full Sensor Woodcore – wielowarstwowy drewniany rdzeń w całym przekroju narty, wykonany z najlepszych gatunków drewna topolowego, wzmocnionego w strefie montażu wiązań drewnem bukowym. Stosowany jest głównie w nartach dla zawodników, jak i sportowych nartach dla amatorów. Rdzeń występuje również, po zastosowaniu superlekkiego drewna paulowni, w wersji xtraLIGHT.

3D.Ridge Core – trójwymiarowy rdzeń drewniany z karbonową powłoką, wsparty ścianką Sidewall. Ekstremalnie lekka konstrukcja, zwiększająca efektywność nart.

Speedwall Multi Layer Woodcore – pełny rdzeń drewniany, wspierany ”wewnętrznym sidewallem”, wykonanym z twardszego drewna.

Multi Layer Woodcore – wielowarstwowy drewniany rdzeń występujący w połowie przekroju narty, wykonany z najlepszych gatunków drewna topolowego, wzmocnionego w strefie montażu wiązań drewnem bukowym. Rdzeń występuje również, po zastosowaniu superlekkiego drewna paulowni, w wersji xtraLIGHT.

Dual Woodcore – dwa odseparowane od siebie drewniane rdzenie połączone warstwą titanalu, umieszczone w centralnej części narty, usztywniają ją w skręcie, wielokrotnie zwiększając siłę trzymania krawędzi. Występuje również w wersji Special, rozciągniętej na całą długość narty.

Woodcore – w odróżnieniu od Dual Woodcore, pojedynczy drewniany rdzeń w środkowej części narty. Rdzeń Woodcore występuje w kilku odmianach: poszerzonej i wydłużonej na całą długość narty, wersji XTD. Po zastosowaniu superlekkiego drewna z paulowni, w wersji xtraLIGHT.

Composite Core – rdzeń z wysokiej jakości kompozytu stosowany w nartach dla początkujących i juniorów. Wykonany jest z wysoko zagęszczonej pianki poliuretanowej zbrojonej włóknem szklanym.

Wczytaj czat