Ładuję...

The Royal County Down

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że golf jest jednym z najbardziej prestiżowych i ekskluzywnych sportów. Z tego względu chętnie uprawiany jest w miejscach, które emanują podobnym stopniem luksusu. Jednym z najbardziej elitarnych pól, na którym można oddać się tej rozrywce jest The Royal County Down w Newcastle. Sceneria Irlandii Północnej, zdominowana przez tereny zielone, idealnie wpasowuje się w wizję klasycznego pola golfowego. Z kolei wieloletnia tradycja i profesjonalizm stale przyczyniają się do tego, że właśnie tam grywają najwięksi miłośnicy tego sportu.

Początki klubu golfowego The Royal County Down Golf Club sięgają 1889 roku, co czyni go jednym z najstarszych w Irlandii. Od samego początku jego funkcjonowania dodatkowych wrażeń podczas gry przysparzała lokalizacja pola. Wspaniały widok na panoramę gór Mourne oraz wybrzeże Dundrum Bay urzekł nawet króla Edwarda VII, który w 1908 roku objął klub królewskim patronatem. Na wyjątkowość i renomę tego miejsca składa się jednak trochę więcej. Pole mistrzowskie w The Royal County Down, o długości ponad 6 i pół kilometra, zostało wyróżnione na wysokich pozycjach w rozmaitych rankingach.

W 2007 roku Golf Digest uznał je za najlepsze pole golfowe, znajdujące się poza terenem Stanów Zjednoczonych. Ponadto, dwa dołki (czwarty i dziewiąty) zostały ujęte w książce „The 500 World’s Greatest Golf Holes”.  Na uwagę zasługuje także pole The Annesley Links, które choć krótsze jest uważane za równie wymagające. Rozciąga się ono na tej samej, cudownej scenerii co pole mistrzowskie, a więc niezapomniane widoki na morze, wzniesienia i wydmy są gwarantowane. 
Oba pola w The Royal County Down uchodzą za jedne z najlepiej utrzymanych i prowadzonych na świecie. Nie dziwi więc ilość prestiżowych turniejów, które zostały tutaj rozegrane od momentu powstania klub aż do dzisiaj. Wśród nich można wymienić między innymi Walker Cup, Curtis Cup, Senior British Open Championship, The Amateur Championship, czy British Ladies Amateur Golf Championship.

Wczytaj czat