Ładuję...

Top 5 miejsc na majówkęJeśli nie wyobrażasz sobie majówki bez sportowych wyzwań, Belfast City Marathon jest wydarzeniem dla Ciebie! 
Ostatnia zwyciężczyni irlandzkiego maratonu, Laura Graham, potwierdziła, że poważnie rozważa powtórzenie jej spektakularnego zwycięzca. Jeśli jednak nie czujesz się gotów na pobijanie własnych rekordów, może warto pokibicować najlepszym i poczuć sportową atmosferę? Maraton startuje już 1 maja - tutaj dowiesz się więcej. Jeśli po sportowych wyzwaniach nadal masz dość siły na zwiedzanie, koniecznie zobacz Cathedral Quarter - jedną z najstarszych i najbardziej wyróżniających się architektonicznie dzielnic. Idąc wąskimi ulicami, mijając budynki w stylu wiktoriańskim, sklepy, puby, muzea i hotele, można poczuć prawdziwie irlandzkiego ducha. 

Buty On


Ten urokliwy region leżący na południu Polski, otoczony majestatycznymi górami i łagodnymi pagórkami, to coś, co spodoba się tym, którzy od majówki oczekują wyzwań. Szczyrk, znajdujący się w samym centrum regionu, to nie tylko gratka dla fanów białych stoków zimą. To również doskonała okazja, aby sprawdzić sie podczas prawdziwie intensywnych górskich wycieczek. Szeroki repertuar tutejszych barów i restauracji, serwujących lokalne dania oraz wyjątkowo przytulne pensjonaty, stanowią natomiast doskonałą nagrodę po dniu spędzonym na górskich aktywnościach. Wszystko to, w otoczeniu zapierających dech w piersiach gór, lasów i potoków.

Plecaki Eastpak


Eschborn-Frankfurt Classic to coś dla tych, którzy majówkę lubią spędzić na dwóch kółkach! Najbardziej tradycyjny wyścig kolarski w Niemczech, wystartował po raz pierwszy w 1962 roku. Gwiazdy rowerowe, takie jak Eddy Merckx, Hennes Junkermann, John Degenkolb i Alexander Kristoff pokonały wzgórza Taunus, by zwieńczyć wyścig swoim zwycięstwem. Wyścigi odbywają się jednak również dla amatorów sportu rekreacyjnego, młodych zawodników poniżej 23 roku życia, juniorów, nastolatków i uczniów. 17 zawodów w jednym dniu - żaden inny organizator na całym świecie nie posiada aż tak szerokiego grona konkursów. Dowiedz się więcej tutaj i już teraz zaplanuj prawdziwie ekscytującą majówkę! Wyścig startuje 1 maja. 

ZOBACZ KOLEKCJĘ DLA ROWERZYSTÓW

Dla spragnionych kultury godnym uwagi będzie Museo di Leonardo da Vinci, w którym można podziwiać początki wyjątkowej twórczości włoskiego artysty. Muzeum znajduje się w centrum starego miasta, nie sposób będzie zatem ominąć licznych placyków i rozkosznych, wąskich uliczek. Architektura Florencji to zdecydowanie toskańska perła – kamieniczki zachwycają  nie tylko formą ale i intensywnymi kolorami. Jeśli jednak chcecie zobaczyć Florencję w całej okazałości, obowiązkowym punktem na liście powinien być spacer na znajdujący się na wzgórzu Plac Michałą Anioła. Uwaga -  przydadzą się wygodne buty! Widok rozciągający się na miasto będzie jednak wspaniałą rekompensatą intensywnej wspinaczki i sprawi, ze już zawsze będziecie chcieli wracać do włoskiej perły architektury i sztuki.

ZNAJDŹ ZESTAW NA PODRÓŻ


Wydaje Ci się, że aby poczuć lato przeprawić się na inny kontynent? Nic bardziej mylnego! Andaluzja to zimowy ogród Europy, który oprócz wyśmienitej pogody przez cały rok, oferuje najlepsze wina na świecie. Wina, które smakują słońcem i fiestą. Kwintesencją andaluzyjskiej kultury jest wyjątkowa hiszpańska kuchnia składająca się przede wszystkim z owoców morza i soczystych, dojrzewających w słońcu pomidorach. Warto skosztować andaluzyjskiego przysmaku - wina Manzanilla, które razem z owocami morza i rybami tworzy wyśmienity duet. W słynnych, blaszanych budach natomiast, uraczymy Churros - tłustej, hiszpańskiej przekąski podawanej z gorącą czekoladą. 

ZOBACZ KOLEKCJĘ PLAŻOWĄ

Wczytaj czat