Ładuję...

Gratka dla golfistów

Wystawa ‘Historia rozwoju golfa’ to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich entuzjastów rozrywki na zielonym polu. Prezentowane w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie nietuzinkowe eksponaty nie na co dzień można podziwiać bowiem w Polsce. Bogata kolekcja pochodzi z najstarszego na świecie Muzeum Golfa, British Golf Museum w St. Andrews, mieście słynącym z golfowych tradycji. 


Eksponaty prezentowane na wystawie to w większości kije, piłeczki, medale, puchary i akcesoria. Nie zabrakło także elementów związanych z modą na ‘zielonym wybiegu’ oraz unikatowych pamiątek. Na szczególną uwagę zwiedzających zasługuje najcenniejszy eksponat – zabytkowy, żelazny kij golfowy z 1750 roku, a także puchar „Silver Club” z 1840 roku. Pasjonatów golfa na pewno zainteresują wyjątkowe pamiątki związane z najbardziej utytułowanymi golfistami świata, takimi jak Severiano „Seve” Ballesteros i Tiger Woods, których nie trzeba im przedstawiać. 

Wystawa czynna. do 15 stycznia 2017 r. codziennie z wyjątkiem poniedziałków, w godzinach od 09.00 do 17.00. Ostatnie wejście godz. 16.30. Muzeum Sportu i Turystyki znajduje się przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie 4, w Warszawie. 

Miłośnikom rozgrywek polecamy także kolekcje włoskiej marki Chervo, która podbija serca golfistów z całego świata. 

Wczytaj czat