Ładuję...

Zieleniec - polski region, alpejski klimat

Zieleniec to największy ośrodek narciarski w rejonie Kotliny Kłodzkiej. Resort ten, stanowiący dzielnicę miejscowości Duszniki Zdrój, znajduje się na wysokości 950 m.n.p.m., w paśmie Gór Orlich. Zieleniec jest niewątpliwie wyjątkowym punktem na mapie Polski. Oddalony zaledwie 2 godziny jazdy samochodem od Wrocławia, jako jedyna miejscowość w naszym kraju może poszczycić się specyficznym klimatem, bardzo zbliżonym do alpejskiego.

Klimat ten, ze względu na charakterystyczny układ mas powietrza, zmusza organizm człowieka do zwiększenia produkcji czerwonych krwinek. W związku z tym już krótki pobyt w Zieleńcu zdecydowanie poprawia samopoczucie przyjeżdżających tu osób. Jesteś gotowy na zdrową dawkę endorfin?

Najważniejsze atrakcje Zieleńca.

Ponad 28 wyciągów narciarskich, doskonale przygotowane stoki (w tym aż 10 oświetlanych nocą), duża ilość opadów w okresie od listopada do marca – wszystko to co roku ściąga do Zieleńca szerokie rzesze miłośników sportów zimowych. Dostępne trasy zjazdowe zostały spełnią oczekiwania zarówno początkujących, jak i zaawansowanych adeptów narciarstwa. Osoby uprawiające freestyle na nartach lub snowboardzie z pewnością odnajdą się w nowoczesnym snowparku oraz na pełnowymiarowej rynnie halfpipe.

Dzięki dogodnemu rozmieszczeniu tras zjazdowych i wyciągów przejechanie z jednego końca Zieleńca na drugi i z powrotem bez ściągania nart nie stanowi najmniejszego problemu! Region Gór Orlickich to również idealny obszar do uprawiania narciarstwa biegowego. Ponad 212 tras zadowoli oczekiwania mniej i bardziej doświadczonych fanów biegówek. Dodatkowe trasy dostępne są tuż za granicą, na terenie Czech. Tworzą one niezależne pętle lub łączą się z trasami po stronie polskiej. W 2012 roku pierwszy śnieg spadł w Zieleńcu już 27 października.

Sezon zimowy trwa tu średnio 150 dni. Świetne warunki do uprawiania sportów zimowych w regionie Zieleńca zostały dostrzeżone i docenione również przez organizatorów imprez sportowych. To właśnie w Zieleńcu odbywają się liczne, cykliczne zawody sprawdzające umiejętności jazdy technicznej oraz pokonywanie slalomów o różnej trudności. Ponadto Zieleniec już od dawna stanowi miejsce szkoleń instruktorów narciarstwa i snowboardu!


Gdzie się zatrzymać?

Wysoki standard zakwaterowania w rejonie Zieleńca zapewnia ekskluzywny hotel Vital & SPA Resort Szarotka. Nowoczesne wnętrza, komfortowe wyposażenie, klimatyczne SPA i wysoki standard świadczonych usług. Tutaj znajdziesz wszystko, co potrzebne, by wypocząć tak, jak tylko chcesz! Hotel oferuje możliwość zakwaterowania w pokojach różnego typu. Warto zwrócić uwagę na specjalne oferty pobytów obejmujące koszty skipassu!

video-pause video-play
video-vol video-mute

Wczytaj czat