Ładuję...

Ziener

Ziener

50 lat rzemieślnictwa

Od ponad pół wieku, firma Ziener, położona w górnej części Bawarii, w mieście Oberammergau zajmuje się produkcją wysokiej jakości rękawic. Zaczęło się od ręcznie szytych rękawic codziennego użytku, lecz pasja i zaangażowanie przerodziły się w projektowanie specjalnych rękawic, pozwalających czerpać przyjemność z uprawiania wielu, nawet najbardziej ekstremalnych sportów.

Ziener jest obecnie jednym z największych producentów rękawic sportowych na świecie. Od kilku lat również odzież stała się bardzo ważną oraz prestiżową dziedziną w produkcji Zienera i rozwija się w bardzo dynamiczny sposób, zyskując kolejnych zwolenników doceniających niemiecką jakość.

Ziener

Ziener
Ziener

Historia marki

1946 – rozpoczęcie produkcji w fabryce zatrudniającej trzech pracowników

1952 – we współpracy ze znanym narciarzem Mirlem Buchnerem z Garmisch-Partenkirchen powstają pierwsze rękawice narciarskie

1954-1992 – firma Ziener jest oficjalnym dostawcą rękawic dla Niemieckiej Drużyny Narodowej (German National Ski Team)

1992 – Ziener rozszerza swoją produkcję o odzież do sportów zimowych

2002 – firma Ziener staje się oficjalnym dostawcą rękawic dla Niemieckiego Związku Instruktorów Narciarstwa (DSLV) i Niemieckiego Związku Narciarstwa (DSV) jak również zapewnia sobie miejsce w światowej czołówce producentów rękawic. Po raz pierwszy następuje prezentacja rękawiczek z kolekcji rowerowej, która natychmiast cieszy się ogromnym powodzeniem

2005 – Ziener prezentuje nową kolekcje odzieży zimowej przeznaczoną dla młodszego pokolenia preferującego jazdę Park & Pipe, linia ta charakteryzuje się luźniejszym krojem i oczywiście funkcjonalnością

2007 – prezentacja kolekcji outdoorowej we Friedrichshafen.

2010 - podpisanie umowy na wyposażenie zawodników DSV (Niemieckiego Związku Narciarskiego) w rękawice narciarskie. Umową są objęte wszystkie dyscypliny alpejskie oraz klasyczne.

2012 – ekspansja marki trwa! Od tego roku Ziener stał się dostawcą rękawic i odzieży dla czeskiej reprezentacji narodowej w Ski Cross. W tym samym roku jedna z najbardziej utytułowanych i utalentowanych zawodniczek, Maria Höfl-Riesch, zaprojektowała limitowany model rękawic.

2013 – nastąpił rebranding marki i odświeżenie jej wizerunku. W tym samym roku marka zainicjowała istnienie dwóch nowych linii – Ski Cross (dedykowaną młodym narciarzom) oraz All Mountains.

2014-2015 – wielka premiera zaawansowanych technologicznie rękawic wyposażonych w system Heat Generator. Ta innowacja pozwala na dogrzanie rąk do temperatury 37-40st.

Ziener

Wczytaj czat