Ładuję...

On Cloudultra 2 – recenzja ultra butów do biegania

W kształtowaniu siły biegowej nie ma nic lepszego od terenowego biegania po górkach. Dla mnie to jeden z ważniejszych bodźców treningowych w okresie jesienno-zimowego treningu biegowego podczas przygotowań do sezonu triathlonowego. Realizuję go w urozmaiconym, mocno pofałdowanym krosie. Moje ulubione miejsca to: 3-kilometrowa pętla w warszawskim Lesie Bielańskim oraz Puszcza Kampinoska. W trakcie rocznego cyklu treningowego realizuję również kilka biegowych wycieczek górskich. Crossowe treningi wiążą się z bieganiem po zróżnicowanej nawierzchni, np. drogi asfaltowe, szutrowe, kamieniste, leśne, polne, korzenie.  Zmienny teren wymaga odpowiedniego doboru treningowego obuwia. Pomoże to zrealizować trening w sposób efektywny połączony z satysfakcją dobrze wykonanej roboty. Zapraszam Cię do zapoznania się z moją recenzją butów On Running Cloudultra 2.

video-pause video-play
video-vol video-mute

W tym roku stawiam na On Cloudultra 2

Po pierwszych pokonanych kilometrach buty On Running dały mi poczucie bardzo dobrej stabilizacji, lekkości i dynamiki. Charakteryzują się też wyjątkową wszechstronnością. Buty On Cloudultra 2 dają możliwość realizacji treningu w różnych warunkach terenowych. Od pierwszych kilometrów buty testowałem w ich naturalnym środowisku, do którego zostały zaprojektowane. Na początek rozbieganie szutrowymi ścieżkami regli w Szklarskiej Porębie. Następnie długodystansowe testy przez dużo bardziej wymagające trasy: dwie wycieczki w formie marszobiegu w górskiej scenerii Karkonoszy: na dystansie 20k oraz 42k. Z finałem na Śnieżce oraz Szrenicy. Po powrocie ze zgrupowania, testy w leśnym przełaju Puszczy Kampinoskiej oraz Lasku Bielańskiego.

Dwa dni przed maratonem – co jeść, a czego unikać?

W minionym roku tymi samymi ścieżkami biegałem w On Cloudultra 1. Dzięki temu mam doskonałe porównanie tych dwóch modeli. W drugiej odsłonie tych butów wprowadzono kilka doskonałych zmian. Dla mnie najistotniejszą, odczuwalną w szczególności na długim biegowym dystansie, jest wprowadzenie w podeszwie środkowej podwójnej supermiękkiej warstwy pianki. Podeszwa stała się bardziej elastyczna, buty zyskały jeszcze lepszą amortyzację oraz stabilizację.  Daje to wyższy komfort treningu, przebiegając po twardych, skalistych oraz nierównych nawierzchniach. Podeszwa chroni stopy przed przeciążeniem. Jest bardzo lekki (waga, rozmiar) i dynamiczny. Zastosowanie nylonowej płytki daje odczuwalny zwrot energii, zapewniając wysoką dynamikę odbicia, dlatego świetnie sprawdzi się również w warunkach startowych oraz na szybkich terenowych treningach.  Zapewnia to jeszcze bardziej płynny bieg w terenie. Wąski krój cholewki (co bardzo lubię w butach) gwarantuje rewelacyjne dopasowanie obuwia do stopy.  Ma to duże znaczenie na długich trasach. Zapewnia wygodę, bezpieczeństwo oraz komfort.

buty do biegów ultra On Running męskie

 

buty On Running czarne męskie

System FlipRelease

 

Zastosowanie systemu FlipRelease na sznurówkach pozwala na regulację oraz idealne dopasowania buta do stopy w dowolnym momencie treningu. Gdy odczujemy zmęczenie, spuchnięcie stóp podczas długotrwałego biegu, w gorącym klimacie możemy łatwo, jednym pociągnięciem poluzować cholewkę i odciążyć zmęczone stopy. Dzianinowa bezszwowa cholewka przypominająca skarpetę sprawia, że Cloudultra 2 jest jeszcze wygodniejszym butem wokół pięty oraz kostki i lepiej dopasowanym. Dzięki temu do minimum ograniczone jest ryzyko, że do środka wpadnie piasek czy małe kamienie. System ten poprawia również funkcjonalność bardzo łatwo się dzięki temu wkłada i zdejmuje buty. 

 

Byłem pozytywnie zaskoczony, gdy po sześciu godzinach i 42 kilometrach biegowej wędrówki zakończyłem trening. Nie odczuwałem żadnego bólu. Brak odcisków, brak otarć stóp. Trasa była wymagająca, bardzo często przebiegała po nierównych kamienistych szlakach Karkonoszy ze Szklarskiej Poręby na Śnieżkę i w dół do Karpacza. Przewyższenia 1800 m.

  

Sprawdź kolekcję On Running

 

Gdzie najlepiej sprawdzają się On Cloudultra 2?

W butach zastosowano uniwersalną zewnętrzną podeszwę, która „nie łapie” kamieni. Bieżnik nie jest bardzo „agresywny”, ale bardzo dobrze się klei i trzyma zróżnicowanej nawierzchni trailowego szlaku. Znakomicie radzą sobie na suchym, miękkim, grząskim oraz lekko błotnistym terenie. Odpowiednio rozstawiony bieżnik sprawia, że błoto nie przykleja się do podeszwy. Pozwala to bezpiecznie i stabilnie zbiegać oraz podbiegać, zapewniając bardzo pewny kontakt z podłożem. 

Buty On Running Cloudultra 2 polecam biegaczom i triathlonistom szukającym odpowiedniego obuwia na treningi crossowe w zalesionym terenie. Cloudultra 2 sprawdzą się idealnie jako buty do codziennych treningów, jeśli większość biegów z zamiłowania realizujecie w leśnym, miękkim terenie. Świetnie sprawdzą się również na długich leśnych oraz górskich wędrówkach. Ich możliwości docenią zarówno zaawansowani, jak i początkujący biegacze górscy czy ultra maratończycy szukający szybkiej terenowej starówki. Cenię w nich przede wszystkim wysoki komfort, bardzo dobrą amortyzację oraz wszechstronne zastosowanie.

- waga (g): 295

- drop (mm): 6

 

Mam nadzieję, że zainteresowała Cię moja recenzja On Cloudultra 2. Jeśli masz pytanie dotyczące tych butów do biegania w terenie, odezwij się do mnie: DAWAKALACH

Autor: Łukasz Kalaszczyński

 

 

Wczytaj czat