Ładuję...

TOP 5 Polek, które podbiły międzynarodowe wybiegi

Osiągnęły sukcesy na międzynarodowej arenie. Muzy fotografów, twarze luksusowych kampanii, dumnie prezentujące zarówne haute couture, jak i komercyjne projekty największych twórców mody. Uznane w swojej branży za ikony, swoim pewnym krokiem na wybiegach, wzbudzają podziw i zachwyt, a przed kamerą ujawniają najróżniejsze oblicza swoich osobowości. Polskie, która kocha Vogue, Elle i miłośnicy mody na całym świecie! Zobaczcie, które z nich cenimy najbardziej. 


Najbardziej znane polskie nazwisko w świecie mody. Kilkanaście lat kariery, spektakularne sukcesy na międzynarodowych wybiegach i przed aparatem największych fotografów. Ulubiona modelka Karla Lagerfelda, uznana za ikonę przez prestiżowy portal models.com. Anja  ma na swoim koncie współprace z największymi domami mody, takimi jak: Dior, Versace, Valentino, Chanel czy Gucci. Kochają ją także polskie marki – modelka jest twarzą kampanii marki Apart, stworzyła właśnie perfumy z firmą Inglot i zaprojektowała ekskluzywną limitowaną kolekcję dla sklepu Mohito. Znana z promowania mody w programie Project Runway, w którym była gospodarzem. Dyrektorka artystyczna autorskiego magazynu 25. 
Jej podróż z rodzinnego Gdańska na światowe wybiegi jest przepełniona sukcesami i współpracą z największymi projektantami mody. W 2007 roku została twarzą domu mody Ralph Lauren,  trzy lata później portal models.com umieścił ją na liście najbardziej prestiżowych modelek na świecie. Jej zdjęcie do kalendarza Pirelli wykonał sam Karl Lagerfeld.  Magda wielokrotnie brała udział w wyczekiwanych i medialnych pokazach najsłynniejszej marki bielizny Victoria’s Secret.

Pierwsza Polka na okładce amerykańskiego wydania magazynu Vogue. Sławę przyniosła jej współpraca z prestiżowymi domami mody oraz znanymi na świecie markami. Entuzjastka zdrowego trybu życia, właścicielka wegańskiej restauracji na warszawskiej Saskiej Kępie. Twarz ostatniego numeru kwartalnika Viva! Moda – w zjawiskowej sesji w mroźnym Tyrolu zapozowała w naszych ulubionych metalicznych śniegowcach Moon Boot. 

Mimo młodego wieku, lista jej osiągnięć w świecie mody jest spektakularna! Debiut we Włoszech - została twarzą domu mody Prada w 2011 roku - otworzył jej drzwi do międzynarodowej kariery. Przepiękna brunetka ma na swoim koncie pokazy dla największych domów mody, sesje okładkowe dla magazynów Vogue, Elle czy Harper’s Bazaar oraz kampanie dla prestiżowych marek odzieżowych oraz kosmetycznych.Delikatna, a zarazem androgeniczna uroda pozwoliła jej odnieść sukces zarówno w awangardowych, jak i komercyjnych projektach. Odkryta w 1998 roku przez agencję Model Plus, już rok później wzięła udział w 45 pokazach światowej klasy projektantów. Współpracowała między innymi z Givenchy, Pucci, YSL i Oscarem de la Renta, a także ze Stellą McCartney i Yohji Yamamoto, którzy swoim talentem wspierają dzisiaj markę Adidas. Małgorzata Bela poza modelingiem znana jest z produkcji filmowych. Aktorka znana jest z głównej roli w filmie „Ono”, a także postaci Hanny w filmie „Karol, człowiek, który został papieżem”. 

Wczytaj czat