Ładuję...

Czarna Góra

Przygotowujesz się do sezonu? Masz tylko kilka dni wolnego? A może stawiasz pierwsze kroki na nartach? By poszusować nie musisz wyjeżdżać za granicę! Na rozgrzewkę i początki przygody z nartami doskonale sprawdzą się polskie góry, a zwłaszcza ośrodek Czarna Góra.

Czarna Góra mieści się na Dolnym Śląsku, w Sudetach Wschodnich, w masywie Śnieżnika. Ośrodek ten powstał w 1996 roku. Obecnie zaliczyć go można do największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Na Czarnej Górze znajduje się kilkanaście tras narciarskich o łącznej długości ponad 10 km. Niektóre z nich posiadają homologację FIS. Trasy na Czarnej Górze są na tyle zróżnicowane, że spełnią oczekiwania zarówno wytrawnych narciarzy, jak i tych początkujących. Najbardziej wymagająca, zaliczana do najtrudniejszych w kraju, jest trasa czarna. Jej długość to ponad 1600 m, różnica poziomów to 379 m, a kąt nachylenia wynosi 27,7%. Trasy, oświetlone na długości ponad 1000 m., przyciągają amatorów nocnych zjazdów. Również snowboardziści nie powinni narzekać na nudę. Do swojej dyspozycji mają bowiem SnowPark z siedemnastoma przeszkodami jibbowymi oraz czterema skoczniami. Nartostrady na Czarnej Górze obsługiwane są przez 3 koleje linowe, 7 wyciągów oraz 3 wyciągi taśmowe przeznaczone dla dzieci. Rozbudowany system wyciągów zapewnia przepływ 10 000 os./h. Wszystkie trasy są wspomagane przez nowoczesny i ekologiczny system naśnieżania, co skutecznie wydłuża sezon narciarski w Polsce. Dużym atutem jest również karnet SudetySKI. Umożliwia on jazdę na nartach czy snowboardzie nie tylko na Czarnej Górze, ale i w pobliskich ośrodkach - Winterpol Zieleniec czy Winterpol Karpacz. W najbliższym czasie powstanie nowy ośrodek – Biała Woda, który będzie połączony trasami narciarskimi z Czarną Górą. Przedsięwzięcie wzbogaci region o kolejne trasy zjazdowe oraz 3 sześcioosobowe koleje linowe.

Świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają jeszcze skompletowanego sprzętu zimowego będzie wypożyczenie go w Centrum Testowym Völkla, które znajduje się przy parkingu nr 1. Fachowa i doświadczona obsługa pomoże w doborze odpowiedniego modelu. Przetestowane narty Völkl można zakupić w S"portofino. Czarna Góra to młody ośrodek narciarski. Nie oznacza to jednak, że nie posiada on dobrze zorganizowanej bazy noclegowej. Tuż u podnóża Czarnej Góry znajduje się Chata Sudecka, a w niej 4 apartamenty z łazienkami i aneksami kuchennymi. Również w pobliżu stoku, w otoczeniu lasów, zlokalizowany jest ekskluzywny kompleks apartamentowo-pensjonatowy. To nowa, dopiero rozwijająca się inwestycja, która w niedalekiej przyszłości ma być uzupełniona o ośrodek rekreacyjno-basenowy wraz z centrum SPA i zapleczem restauracyjno-gastronomicznym. Region, w którym mieści się Czarna Góra, to nie tylko miejsce na zimę. Również latem Czarna Góra tętni sportowym życiem! Liczne piesze i rowerowe trasy turystyczne przyciągają amatorów aktywnego spędzania czasu wolnego. Park Rowerowy Czarna Góra to ponad 8 km tras o zróżnicowanym poziomie trudności, poprowadzonych tak, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Bliskość Śnieżnika, zbiornika wodnego w Morawie, Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie, uzdrowiska w Lądku-Zdroju oraz kolej linowa oraz wieża widokowa na Czarnej Górze pozwolą na przyjemne, atrakcyjne i aktywne spędzanie czasu wolnego. 

Wczytaj czat