Ładuję...

Jak dobrać odpowiedni kask narciarski?

Rozpoczynając poszukiwania właściwego kasku narciarskiego warto na samym początku zwrócić uwagę na jego homologację. Nazywana również normą europejską, określa poziom bezpieczeństwa w jaki wyposażono produkt. Certyfikat bezpieczeństwa w przypadku kasków Indigo i Bogner to CE EN 1077 oraz TÜV/GS., natomiast w przypadku produktów Marker CE EN 1077:2007.

W tegorocznej ofercie S’portofino odnajdziecie kaski przeznaczone do jazdy rekreacyjnej, jak i sportowej. Kaski rekreacyjne charakteryzują się m.in. miękkimi uszami, które w przypadku kasków Bogner oraz Indigo można swobodnie wypiąć, a kask stosować także w lecie. Wypinane nauszniki umożliwiają lepszą komunikację podczas towarzyskiej jazdy na nartach, a komfortowe materiały, którymi wyściełane są kaski nie będą uciskać użytkowników w okolicach żuchwy oraz szczęki.

Zanim rozpoczniesz mierzanie kasków, sugerujemy zmierzyć centymetrem krawieckim obwód swojej głowy, w jej najszerszym miejscu, centymetr ponad brwiami. Obwód porównuj z metką znajdującą się wewnątrz produktu. Następnie wybierz kilka modeli i rozpocznij przymiarki. Istnieje szansa, że dwóm osobom o identycznym obwodzie głowy nie będzie pasować ten sam kask. Po przymiarkach zdecyduj się na ten kask, który w żadnym miejscu nie uciskał głowy. Wybrany produkt nie powinien leżeć zbyt luźno na głowie, nie powinien zsuwać się na oczy ani na kark. Koniecznie przed zakupem danego modelu sprawdź jego zapięcie. Zapięcie kasku powinno być takie, aby umożliwiało swobodną rozmowę. Zwróć szczególną uwagę czy zapięcie powleczone jest materiałem lub elementem polarowym, aby uchronić się od podrażnień skóry brody.

Zobacz ofertę kasków narciarskich dostępnych w naszym sklepie:

Wczytaj czat