Ładuję...

Jak znaleźć motywację do regularnych ćwiczeń

Jak znaleźć motywację do regularnych ćwiczeń?

Wielokrotnie już obiecywałaś sobie, że tym razem będzie inaczej i naprawdę zaczniesz systematycznie ćwiczyć. Jednak kolejny raz bardzo trudno jest Ci znaleźć motywację do tego, aby aktywność fizyczna była stałym punktem w kalendarzu. Nieustannie brakuje czasu, a jeśli już znajdujesz chwilę, to przecież jest tyle innych przyjemności, które Cię relaksują i nie wymagają żadnego wysiłku. Wiedz, że nie jesteś jedyną kobietą, która zmaga się z brakiem motywacji do treningu. Na pewno jednak masz w swoim otoczeniu lub obserwujesz w social mediach kobiety, dla których bycie aktywną fizycznie stało się stylem życia. Zauważasz, że nie tylko mają smukłe sylwetki, ale są też pełne energii i witalności. Jak to osiągnęły? Przeczytaj nasze wskazówki, zainspiruj się i bądź jedną z nich!

S'portofino

Dlaczego warto być aktywną?

Musisz mieć świadomość, że aktywność fizyczna to jeden z najistotniejszych czynników, który kształtuje zdrowie organizmu, a jej pozytywne efekty dotyczą niemal wszystkich narządów i tkanek. Dzięki regularnemu uprawianiu sportu poprawia się również ogólna jakość życia: masz lepsze samopoczucie, redukujesz poziom stresu, zwiększasz swoją odporność. Oczywiście oprócz pozytywnego wpływu na zdrowie, aktywność ma również ogromne znaczenie w utrzymaniu pięknej, zdrowej sylwetki. Jeśli więc chcesz czuć się i wyglądać wspaniale – ćwiczenia fizyczne to najlepsza droga do tego celu!

S'portofino
S'portofino

Najlepsze sposoby na znalezienie motywacji do ruchu

#1 Wybierz aktywność, która sprawia Ci przyjemność – nie zmuszaj się do dyscypliny, która budzi w Tobie niechęć. Nie lubisz biegać – nie biegaj! Wolisz ćwiczenia w grupie lub taniec? Zdecyduj się właśnie na to, z czego będziesz czerpać radość. Tylko wtedy będziesz w stanie systematycznie ćwiczyć.

#2 Wyznacz sobie cele według metody małych kroków–to podstawowa zasada w skutecznej motywacji. Pamiętaj, że cele muszą być osiągalne, a kluczem są stopniowe postępy. Dzięki temu nie zniechęcisz się już na starcie. Przygotuj plan, gdzie w punktach określisz kolejne poziomy, które chcesz osiągnąć i umiejscowisz je w czasie: ćwiczenia 2 razy w tygodniu przez 3 miesiące, możesz też sukcesywnie zwiększać długość 1 treningu – najważniejsze, aby cele były dokładnie określone i realne do spełnienia.

#3 Nagradzaj się za zrealizowane cele –regularna aktywność nie ma być przykrym obowiązkiem, ale ma przynosić Ci zadowolenie i satysfakcję, celebruj więc wszystkie sukcesy i dziel się nimi. Bądź z siebie dumna za każdym razem, kiedy zauważysz progres. Nagrodą może być wyjątkowy obiad lub zakup nowej odzieży sportowej :)

#4 Postaw na właściwy ubiór -  komfort podczas wysiłku fizycznego jest bardzo ważny, dlatego wybieraj odzież sportową najlepszej jakości, która zagwarantuje Ci swobodę ruchów, a także obuwie sportowe, które zapewni wsparcie i wygodę. Nie rezygnuj również z aspektów wizualnych – modna stylizacja do ćwiczeń, która będzie Ci się podobać, także pozytywnie wpłynie na Twój nastrój i chęć do aktywności.

S'portofino

#5 Ćwicz z innymi – o wiele łatwiej o motywację, jeśli z kimś się umówisz na wspólny trening. To może być przyjaciółka lub trener personalny – poczucie zobowiązania wobec kogoś sprawi, że trudniej będzie Ci znaleźć wymówkę, żeby się nie ruszać. Ćwiczenie w grupie może przynieść także dobrą zabawę, a jeśli lubisz czuć nutkę rywalizacji, to również ten aspekt będzie Cię napędzał do wzmożonych starań.

#6 Notuj efekty –zapisuj, rób zdjęcia, a nawet nagrywaj filmiki – dzięki temu łatwiej będzie Ci zauważyć nawet niewielkie zmiany, jakie zachodzą z treningu na trening. Nic tak Cię nie zmotywuje, jak dowód na to, że jesteś coraz lepsza w tym, co robisz! Jest to szczególnie istotne na początku Twojej przygody z aktywnością, kiedy możesz mieć wrażenie, że nie robisz postępów i Twój wysiłek nie ma sensu.

#7 Stwórz rytuał – niech aktywność fizyczna stanie się czyś naturalnym. Znajdź sposób na taką organizację swojego czasu, aby trening wpisał się w Twój grafik, na przykład: dobrym rozwiązaniem jest aktywność przed lub po pracy, kiedy jesteś w rytmie dnia, znacznie trudniej będzie Ci się zmobilizować wieczorem po godzinie spędzonej na kanapie i oglądaniu serialu. Wiesz, że na stworzenie nawyku potrzeba 21 dni? To naprawdę niewiele!

#8 Zacznij już dziś! –nie „od poniedziałku” lub „od następnego miesiąca”. Im szybciej rozpoczniesz swoją przygodę z aktywnością fizyczną, tym wcześniej zauważysz i odczujesz jej pozytywne efekty. Nie warto przedłużać, jeśli celem jest wspaniała sylwetka i doskonałe samopoczucie!

SPRAWDŹ DAMSKIE KOLEKCJE SPORTOWE

 

S'portofino

Wczytaj czat