Ładuję...


Madera  pochodzi od słowa „drewno”
i choć nazywa się tak nie bez powodu, to wszechogarniający błękit morza jest tym, co przyciąga największą uwagę. Królestwo surferów, żeglarzy i wilków morskich, a także wszystkich tych, których serce utonęło w
błękitnym bezkresie Madery.

Każda wyspa ma swoje słowo. Jak bezsenność Ibizy, dynamiczność Teneryfy czy zieleń Korfu. Słowem Madery zdecydowanie jest idylla. Idylla czyli błogość, rajskość i spokój. I choć klubów tutaj nie brakuje, spragnieni spokoju znajdą ukojenie w błękitnych ramionach Madery.

Look up!

Madera, zwana też Krainą Wiecznej Wiosny, to Portugalska wyspa leżąca na Oceanie Atlantyckim. Znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego typu śródziemnomorskiego, z całorocznym okresem wiosenno–letnim. Średnia roczna temperatura wynosi tu bowiem 22,6 °C.Tak sprzyjające warunki doprowadziły do powstania niezwykle zróżnicowanych krajobrazów  - wszechobecne kolorowe kwiaty, zielone pnącza czy obłędnie wysokie palmy. 

Bujnie kwitnące kwiaty, krzewy, drzewa egzotyczne czy lasy laurowe zapiorą Ci dech w piersiach, utwierdzając w przekonaniu, że Madera to istotnie Pływający Ogród AtlantykuNa południowym wybrzeżu wyspy, w mieście Funchal znajduje się wyjątkowy ogród botaniczny, który skupia niemal wszystkie gatunki roślin występujących na wyspie. Jardim Tropical Monte Palace znajduje się na wzgórzu Monte, z którego rozciąga się imponujący widok na Maderę. 


Dla morskich wilków...

Otaczająca Cię z każdej strony błękitna laguna zaprasza, by stawić jej wyzwania. Niezależnie od tego czy jesteś zapalonym miłośnikiem sportów wodnych, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę – Madera stanowi fantastyczne miejsce dla morskich zapaleńców niezależnie od stopnia wtajemniczenia. Bujna roślinność wyspy nie ogranicza się wyłącznie do lądu – jeśli zatem chcesz przeżyć niesamowitą przygodę, odkrywając podwodny świat flory i fauny – powinieneś spróbować nurkowania. Dla miłośników windsurfingu podstawowymi punktami na mapie Madery powinny być Jardim do Mar, Paul do Mar czy Sao Vicente, które oferują doskonałe warunki do tej dziedziny sportu, z falami, które są w stanie poruszyć nawet największego śmiałka. Gotowy na przygodę życia? 

Wczytaj czat