Ładuję...

nifty-20

Restauracja Nifty no.20

Restauracje hotelowe mają to do siebie, że często nie wyróżniają się niczym szczególnym. Rezygnują z wyszukanych kulinarnych koncepcji, pozostając jedynie tłem dla przestrzeni hotelowych. Inaczej jest jednak w przypadku NIFTY No. 20, które z początkiem wakacji zadebiutowało w samym centrum Poznania. Nieszablonowa oraz utrzymana w eklektycznym stylu restauracja sąsiaduje z równie wyjątkową przestrzenią hotelową PURO.

Nifty No. 20 to miejsce łączące restaurację, kawiarnię i bar w jednym. Mimo, iż jej wnętrze stanowi otwartą przestrzeń, w najmniejszym stopniu nie jest ona zaburzona. Przemyślane zagospodarowanie NIFTY No. 20 pozwoliło na sugestywne wydzielenie obszarów, w których goście mogą zjeść lunch lub obiad, napić się kawy lub przyjść na drinka, relaksując się i zachowując przy tym swoją prywatność. Skąd zaczerpnięto pomysł na nazwę miejsca? Wyrażenie NIFTY oznacza coś doskonałego, stylowego i bardzo dobrego. Odwiedzając to miejsce na obiad lub drinka z łatwością zauważymy istotną dla koncepcji miejsca symbolikę – talerza. Pochodzące z różnych stron świata, są ważną częścią wystroju wnętrza. Artyści z poznańskiej szkoły School of Form wykorzystali odpady produkcyjne z fabryki porcelany, dekorując nimi NIFTY No. 20.

Instalacja dla NIFTY No. 20 została w dużej mierze oparta na kreatywnie wykorzystywanych resztkach z lokalnej fabryki porcelany. Wraz z grupą studentów wykorzystaliśmy talerze, które nie spełniały norm produkcyjnych, tak zwany ‘złom’ – mówi Olga Milczyńska, z poznańskiej uczelni.

Mimo krótkiego stażu, NIFTY No. 20 wypracowało już sobie charakterystyczny i niezobowiązujący klimat, przyciągający zainteresowane spojrzenia turystów i odwiedzających centrum. Swoim wnętrzem nawiązuje do europejskich miejsc spotkań, ujmując swoim nader interesującym i niespotykanym dotąd w Poznaniu wystrojem. Eklektyczny styl przejawia się w zróżnicowanych kształtach, geometrycznym wykończeniu czy różnorodnej palecie barw wykorzystanej w przestrzeniach restauracyjnych. Jeśli odwiedzicie NIFTY No. 20 z zamiarem zjedzenia obiadu, po przekroczeniu progu instynkt restauracyjny poprowadzi Was w odpowiednie miejsce. Miniecie duży, świetnie zagospodarowany bar, będący sercem całej restauracji, dalej wygodne skórzane fotele, stanowiące najlepsze miejsce  do spożycia porannej filiżanki kawy, a wysoki stół z efektownymi barowymi fotelami świetnie sprawdzi się podczas wieczornych odwiedzin. Błogo odpoczniecie w sekcji restauracyjnej, której widoki skierowane są na towarzyszące restauracji patio. Wspaniałe albumy, niespotykane książki i dostępność najpopularniejszych gier, umili Wam czas czy moment oczekiwania na spóźnialskich, w najbardziej ponury dzień.

Młody i wykwalifikowany zespół NIFTY No. 20 służy pomocą w kulinarnych dylematach, proponując także rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji odwiedzających. Serwowane potrawy są odpowiedzią na zróżnicowane gusta, dlatego też w dużym stopniu NIFTY No. 20 oferuje dania kuchni europejskiej w niezwykle autorskich interpretacjach. Szef Kuchni, Jakub Ignyś, uwzględnił w ofercie charakter pozostałych restauracji, mieszczących się w hotelach sieci PURO.

  

Nasza kuchnia opiera się na europejskich klasykach takich jak cielęcina z sosem tuńczykowym, krewetki w maśle i czosnku, ravioli z halibutem wędzonym, czy mus czekoladowy, które urozmaicamy własnymi nutami smakowymi. Większość naszych produktów jest wytwarzana na miejscu - począwszy od chleba, makaronu, na szynkach i kiełbasach skończywszy - podkreśla Szef Kuchni Nifty No. 20.

NIFTY No. 20 to miejsce idealne na każdą porę dnia. Kameralne spotkanie przy kawie, wieczorne rozmowy przy drinku czy biznesowy lunch lub obiad? Niezależnie od okazji, w rozległej przestrzeni znajdziecie miejsce dla siebie.

Kontakt:
NIFTY No. 20
ul. Żydowska 20
61-761 Poznań

Wczytaj czat