Ładuję...

Marka Adidas x Parley

Logo Adidas x Parley

Adidas x Parley – marka, która wspiera naturę

Jednym z największych problemów planety jest zanieczyszczenie odpadami. Rozwiązaniem są innowacje. Firma Adidas zdaje sobie z tego sprawę, dlatego zmienia się na lepsze. Mimo błędów przeszłości, Adidas nie zatrzymuje się w walce o Ziemię. Obecnie dzięki zrównoważonemu podejściu do procesów produkcyjnych i odpowiedzialności społecznej, produkuje innowacyjne produkty dla sportowców.

Adidas x Parley to partnerstwo, które powstało z chęci ochrony naszej planety. Obie marki zgodnie pracowały nad wzrostem świadomości ludzi na temat stopnia zanieczyszczenia ocenaów. Zgodnie wprowadzały one ekoinnowacje w łańcuch dostaw i stworzyły odzież oraz obuwie w oparciu o plastik z recyklingu. Każdy, kto decyduje się na Adidas x Parley, wspiera inicjatywę marek.

Marka Adidas x Parley wspiera naturę
Adidas x Parley For The Oceans - odzież pochodząca z recyklingu.

Obuwie Adidas x Parley – Collection for the Oceans

Nawiązanie współpracy rozpoczęto od innowacyjnego projektu obuwia, który zaprezentowano ONZ w 2015 roku. Projekt wykonano w całości z plastiku pochodzącego z recyklingu, który zebrano z wysp, plaży, wybrzeży i nadmorskich miejscowości. Pozyskany surowiec przekształcany został w przędzę poliestrową. Znalazła ona zastosowanie w produkcji ubrań i butów sportowych a linii Adidas x Parley. Wszystko dzięki inicjatywie „Parley for the Oceans”. Do życia powołał ją Cyrill Gutsch w 2012 roku. Misją, którą realizuje, jest zwiększenie świadomości o pięknie i kruchości ekosystemu oceanicznego. Istotne dla też podjęcie innowacyjnych działań, które realnie wpłyną na wprowadzenie pozytywnych zmian. Od czasu zawiązania sojuszu z Adidas, Parley aktywnie podejmuje kroki, by skończyć z zanieczyszczeniami oceanów.

Lepsza moda – marka Adidas x Parley dla dobra oceanów

Lepsza moda – marka Adidas x Parley dla dobra oceanów

Symbolem partnerstwa obu marek stały się koncepcyjne buty Adidas x Parley. Zaprojektowanie ich zajęło zaledwie sześć dni, jednak miało ogromne znaczenie dla oceanicznego ekosystemu. Prototyp buta to swoisty symbol wspólnego zaangażowania się w ochronę oceanów i zwierząt zamieszkujących wybrzeża i oceany. Natychmiastowa reakcja i inwestycje w badania i w rozwój zaowocowały innowacyjnym połączeniem technologii i troski o naturę. Zainspirowało to Iris Van Herpen, znaną holenderską projektantkę mody, do wprowadzenia ekoinnowacji do haute couture. Van Herpen pokochała wolność i niezależność, którą wyróżniały się projekty Adidas x Parley. Ty też możesz wesprzeć planetę, sięgając po Adidas x Parley - Terrex Free Hiker. Buty te nie tylko wykonano z materiałów pochodzącyh z recyklingu - są one również ergonomiczne. Dzięki temu masz pewność, że kostka pozostanie stabilna. Zapewniają one również wygodę niezależnie od tego, jaką aktywność sportową wybierzesz. Dzięki uniwersalnemu designowi sprawdzą się też podczas deszczowych dni bądź wycieczek outdoorowych. Dołącz do szlachetnej misji marek. Działaj teraz, zanim będzie za późno.

Nowa kolekcja Adidas x Parley

Wczytaj czat