Ładuję...

video-pause video-play
video-vol video-mute

 

ALWAYS ON THE MOVE! Zainspiruj się pozytywną energią Ewy Szabatin!

Utrzymanie zdrowych nawyków na dłużej bywa dużym wyzwaniem. O tym, jak nie stracić motywacji i dlaczego warto o siebie dbać rozmawialiśmy z Ewą Szabatin, zawodową tancerką i pasjonatką zdrowego trybu życia, która chce pomagać innym w osiągnięciu ich wymarzonego celu. 

S'portofino

 

Pierwsze kroki, czyli jak zacząć pracę nad sobą?
Najlepiej zacząć pracę nad sobą, wprowadzając powoli zmiany do swojego życia. Krok po kroku. Większość z nas decyduje się na restrykcyjne diety, chce szybkich efektów, ale finalnie nie jest w stanie wytrzymać w swoich postanowieniach. Zauważyłam, że taki system nie działa. Słowo DIETA jest naładowane negatywną energią, bo kojarzy się z ograniczeniami, wysiłkiem, smutkiem i strachem. Dlatego często zamiast słowa DIETA używam określenia ZDROWY STYL ŻYCIA. To nie jest DIETA na 2 tygodnie, miesiąc czy rok. To jest sposób na życie. Z takim podejściem jest dużo łatwiej zacząć. Najważniejsze moim zdaniem jest rozpocząć swój dzień w pięknym, zdrowym stylu! Bo jaki początek, taki cały dzień, a jaki cały dzień, takie nasze życie! Moje propozycje na początek:

1. Pij ciepłą wodę z cytryną na czczo
2. Nie podjadaj między posiłkami
3. Jedz dużo warzyw
4. Odstaw biały cukier
5. Ćwicz min 3 razy w tygodniu
6. Pij minimum 2 litry wody dziennie

 

Zmiana nawyków żywieniowych oraz regularne uprawianie sportu - siłownia oraz joga, zmieniły moje życie na lepsze. Wiem, że zdrowe jedzenie i ruch czynią cuda!
Dlatego moją misją jest pomaganie innym

 

Co zrobić żeby nie tracić motywacji?
Motywacją jest chęć życia w zdrowiu, piękna skóra, młody wygląd i pozostanie sprawnym do końca życia. Jeśli nie chcesz jej stracić, zapisz sobie na kartce lub w notesie swoje cele i codziennie na nie patrz. Warto stworzyć plan, który wyćwiczy w Tobie systematyczność. Nie spiesz się i spisuj swoje działania krok po kroku. Możesz zacząć od tygodniowego lub miesięcznego planu – to zdecydowanie pomoże Ci usystematyzować Twoje działania – zarówno większe cele, jak i najprostsze, codzienne czynności. Jako zawodowy sportowiec musiałam stawiać przed sobą konkretne wyzwania. Taniec mnie ukształtował i dał doświadczenie, które wykorzystuję w życiu codziennym. Dlatego sport – nie tylko zawodowy, jest ważny, bo powoduje, że osiągamy wytrwałość i determinację.

Gdy mam gorszy dzień to…
Medytuję, praktykuję wdzięczność, jem kawałek pysznej czekoladki (nie za duży), idę na jogę lub na siłownię. Każdy z nas powinien znaleźć coś, co sprawia mu przyjemność i odgania złe myśli.

ZOBACZ PRODUKTY Z KAMPANII

S'portofino

 
S'portofino

Dlaczego warto o siebie dbać?
Jeśli zależy nam na zdrowiu, a ono jest najważniejsze, to warto zadbać o siebie! Bez zdrowia nie jesteśmy w stanie realizować swoich celów. Jak wspomniałam wcześniej, nie chodzi o ścisłą dietę, a o zdrowy tryb życia. Liczenie kalorii i spoglądanie na wagę nie powinno być wyznacznikiem dobrego samopoczucia. Nie stosuję tego, natomiast obserwuję swoje ciało i wewnętrznie czuję, gdy potrzebuję zmiany. Jedzenie i sport powinny być zdrowymi przyjemnościami, które nadają sens i radość naszemu życiu.

Energię do działania daje mi…
Miłość do życia! Chcę mieć energię, zdrowie, chcę być sprawna i pięknie wyglądać, bo dzięki temu mogę spełniać swoje marzenia i być szczęśliwa.

SPRAWDŹ KOLEKCJE SPORTOWE

 

Taniec mnie ukształtował i dał doświadczenie, które wykorzystuję w życiu codziennym.
Dlatego sport – nie tylko zawodowy, jest ważny, bo powoduje, że osiągamy wytrwałość
i determinację.

 

 

Co pomaga Ci osiągnąć cel?
Po pierwsze trzeba ustalić, co jest naszym celem np. pozbycie się zbędnych kilogramów, płaski brzuch, systematyczne posiłki, nauka salsy. Następnie zapisać go, stworzyć plan! Później krok po kroku zbliżać się do jego realizacji, pracując nad sobą. Mi pomaga wizualizacja!

Jak nauczyć się wizualizacji swoich celów?
Wizualizacja jest procesem, pozwalającym tworzyć obrazy, które pomagają nam dążyć do celu. Potrzebna jest dosłownie chwila, 5-10 min dziennie, by w ciszy z zamkniętymi oczami zobaczyć siebie w wymarzonym miejscu, w którym chcemy się znaleźć. Widzieć tę sytuację tak, jakby ona już się działa tu i teraz. Jest to świetny sposób na ćwiczenie swojego umysłu i poprawę jego wydajności.

 

S'portofino

Co jest dla Ciebie największym wyzwaniem?
Największym wyzwaniem dla mnie jest walka ze słabościami i porażkami - każdy je ma. Jako zawodowa tancerka wielokrotnie musiałam przegrać, żeby wygrać. To jest naturalny proces, z którego wyciągamy wnioski na przyszłość i dzięki temu jesteśmy mądrzejsi. Zdarzało się, że nie osiągnęłam swojego celu, ale nie poddawałam się. Wracałam na salę, czasem ze łzami w oczach i ćwiczyłam dalej. Taniec, który jest moją ogromną pasją, dawał mi siłę do działania. Tak samo jest w życiu, które lubi nam rzucać kłody pod nogi. Pogodzenie się z porażką i rozpoczęcie pracy od nowa nie jest łatwe, ale warto próbować do skutku, bo na samym końcu zawsze czeka na nas jakaś nagroda i satysfakcja z tego, że się udało.  

S'portofino

S'portofino

Moje 3 najbliższe cele, które chce osiągnąć…
1. Mieszkanie w Szwajcarii. Mój mąż od 10 lat mieszka i pracuje tutaj. Do tej pory wynajmował  malutkie studio.  Ja byłam w Polsce. Nareszcie udało nam się kupić nasze wspólne mieszkanie. Teraz będę dzielić czas między Bazyleą a Warszawą.
2. Praca w telewizji. Zawsze mnie do niej ciągnęło. Marzy mi się praca w roli jurora jednego z tanecznych show lub swój program dotyczący zdrowego stylu życia.
3. Pomóc ludziom w ich przemianie - to mój cichy projekt. Czuję ogromną satysfakcję, gdy moi obserwatorzy dzięki mojej pomocy zaczynają zmieniać swoje życie. Dlatego zależy mi na rozwijaniu social mediów i dotarciu do coraz większej liczby osób. Sama zmagałam się z nerwicą, migrenami, brakiem energii i złym samopoczuciem. Zmiana nawyków żywieniowych oraz regularne uprawianie sportu - siłownia oraz joga, zmieniły moje życie na lepsze. Wiem, że zdrowe jedzenie i ruch czynią cuda! Dlatego moją misją jest pomaganie innym.

 

Ewa Szabatin
Zawodowa tancerka, wielokrotna mistrzyni Polski, mistrzyni Czech w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Trenerka w pierwszych edycjach programu „Taniec z Gwiazdami″. Obecnie pasjonatka zdrowego życia, jogi i fitnessu, autorka E-booków „Beauty Food Book” i „Semiwegetariański Book”.

 

Przeczytaj więcej inspirujących artykułów w Magazynie S'portofino!

S'portofino

Wczytaj czat