Ładuję...

TOP 5 polskich mistrzyń sportu

Silne, zdeterminowane i zmotywowane do walki. Pobijają własne rekordy, zdobywają medale i osiągają spektakularne wyniki w swoich dyscyplinach. Ulubienice publiczności - proaktywną postawą motywują do działania i walki o siebie tysiące Polek i Polaków. Ich inspirujące życiorysy, pokazują, że chcieć to móc, a cieżka praca i pasja, którą wkładają w treningi, przekłada się na zwycięstwa.  Udowadniają, że sport to zdrowie, walka, siła, a przede wszystkim sposób na życie. 

Dwa srebra olimpijskie, kilkadziesiąt medali z mistrzostw świata i Europy, setki tysięcy fanów i jeszcze więcej przejechanych kilometrów. Maja to niekwestionowana sportowa mistrzyni! Jej wyjątkowa pasja stała się sposobem na życie. Swoją podróż na dwóch kółkach, pełną zakrętów, dróg ‘pod górę’ jak i radości na mecie opisała w książce ‘Droga życia’. Wielka kolarka swoją postawą uczy, jak realizować cele i walczyć o marzenia. Po ostatnim, spektakularnym sukcesie na Olimpiadzie w Brazylii, kibicujemy jej jeszcze bardziej!

Finalistka Wimbledonu, zwyciężczyni 20 turniejów Women"s Tennis Association, liderka międzynarodowych rozgrywek i najwyżej notowana polska zawodniczka reprezentująca Polskę w historii rankingu WTA. Zdobywczyni wielu nagród publiczności oraz laureatka Plebiscytu na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2015 roku. Sukcesy Agnieszki przyniosły jej nie tylko pokaźną kolekcję medali i pucharów, ale także popularność. Została twarzą kampanii reklamowych polskich i globalnych marek z branży motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej czy odzieżowej.


Wielokrotna medalistka, mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata. Styl motylkowy, którym pobiła trzy rekordy, przyniósł jej sławę w Polsce i za granicą. Zdobywczyni złota i dwóch srebrnych medali na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach. Trzykrotnie wybierana najlepszym sportowcem w kraju. W czerwcu 2014 roku ogłosiła zakończenie swojej sportowej kariery, jednak o jej sukcesach głośno jest do dzisiaj – Otylia to najbardziej utytułowana pływaczka w historii Polski! Angażuje się w wiele akcji charytatywnych, pomagając przede wszystkim najmłodszym. 
Najsłynniejsza trenerka fitness w całym kraju, redaktor naczelna miesięcznika "Be Active. Dietetyka & Fitness", autorka i współautorka 5 książek o tematyce poradnikowej oraz ponad 20 płyt DVD z autorskimi programami treningowymi. O Ewie Chodakowskiej słyszała każda Polka – od kilku lat skutecznie motywuje tysiące z nich do walki o idealną sylwetkę. Fanki kochają ją zarówno za skuteczność rad i programów, ale także za charyzmę, pozytywne nastawienie do życia i empatię. W swoich kanałach w mediach społecznościowych, Ewa z sukcesami motywuje do ćwiczeń, zdrowego trybu życia i zbilansowanego odżywiania. Zdeterminowana, uparta, bezkompromisowa – Wanda Rutkiewicz, swoją twardą postawą osiągnęła miano najlepszej polskiej alpinistki i himalaistki. Jako trzecia kobieta na świecie, pierwsza Europejka oraz jako pierwszy Polak, stanęła na Mount Everest. Po kilku nieudanych próbach w 1986 roku była pierwszą kobietą na K2. W czasie swojej kariery wspinaczkowej niejednokrotnie ocierała się o śmierć. Szczęście opuściło ją podczas długo planowanej wyprawy - „Karawana marzeń”, która miała obejmować zdobycie 8 himalajskich szczytów w kilkanaście miesięcy. Wandzie nie udało się wejść na Kanczendzongę. Zaginęła w 1992 roku i nigdy nie znaleziono jej ciała.

Wczytaj czat