We are Db and this is our story...

Początek marki Db sięga roku 2009 roku i jest efektem szczęśliwego zbiegu okoliczności, albo jak kto woli - przypadkowej znajomości, która przerodziła się w świetnie prosperujący biznes. Podczas surfowania przy zachodnim wybrzeżu Norwegii, młody student Truls Brataas, poznał znanego szwedzkiego narciarza, Jona Olssona. Po dość długiej pogawędce, Truls i Jon, odkryli, że łączą ich wspólne pasje - podróże i góry, w szczególności zaś podróże w poszukiwaniu najdoskonalszej góry do ekstremalnego zjazdu! Przy okazji zgodnie stwierdzili, że największą bolączką wędrówek jest niewygodny bagaż oraz źle skonstruowane torby. Im dłużej narzekali na ciężkie bagaże i nieporęczne walizki, tym bardziej utwierdzali się w przekonaniu, że tak nie powinno być. Postanowili więc, że czas najwyższy to zmienić! "Zdaliśmy sobie sprawę, że nadszedł czas, aby zredefiniować sytuację podróżników", przytacza Jon, który spędza w podróżach około 300 dni w roku... już od ponad 10 lat! Tak zrodziło się marzenie o funkcjonalnej i kompaktowej torbie, które stało się podstawą, powstałej trzy lata później, marki Db.

Douchebags
Douchebags

Truls i Jon przeprowadzili badania wśród ponad 150 narciarzy, snowboardzistów i surferów. Pytali o to, co jest im najbardziej niezbędne podczas podróży, jakich udoskonaleń oczekują. Odpowiadając na podstawowe potrzeby sportowców, ale też próbując zaspokoić ich najbardziej wyszukane zachcianki - powstała pierwsza linia toreb dedykowanych osobom przebojowym i aktywnym!

"Pierwsze modele wypróbowaliśmy na sobie", przytoczył Truls Brataas. Dzięki temu, twórcy marki wiedzieli, że modele sprawdzą się w każdych warunkach, a użytkownicy będą z nich w pełni zadowoleni! I są, co potwierdza świetna renoma marki. Jednak twórcom Douchebags przyświeca także inna wartość – dobra zabawa. Nie zapominajmy czerpać przyjemność z wyjazdów, nie zapominajmy o kolekcjonowaniu wrażeń, wspomnień oraz o wolności, która tak bardzo kojarzy się z podróżami, a której brakuje nam na co dzień.

Dziś Db to doskonale znana i ceniona marka, której produkty były wielokrotnie nagradzane zarówno za oryginalny, miejski w charakterze, design, jak i niezawodną, sportową funkcjonalność. Inteligentne rozwiązania stosowane w torbach, plecakach i walizkach Db wciąż sprawiają, że pakowanie staje się coraz mniej kłopotliwe, a podróże dużo bardziej wygodne. Dzięki Db wszyscy mogą podróżować dokładnie tak, jak chcą, mając przy sobie wszystko, czego potrzebują.

W tym sezonie marka przygotowała nie lada gratkę dla swoich klientów oraz dla wszystkich fanów dalekich i bliskich podróży. We współpracy ze znanymi travel-influencerami, Jackiem @doyoutravel Morrisem i Lauren @gypsea_lust Bullen, powstała zupełnie nowa linia produktów dedykowana osobom, które kochają podróżować - najlepiej w dobrym stylu. Lauren podkreśla zresztą, że wszystkie podróże, które odbyła, nauczyły ją, jak ogromne znaczenie ma dobrej jakości bagaż - bagaż, który jest funkcjonalny, wyróżnia się w praktyczny sposób i oczywiście… dobrze wygląda!