Firma Eisbär swoją działalność zaczynała jako małe przedsiębiorstwo rodzinne produkujące wyroby z dzianiny. Dzisiaj jest jednym z synonimów trwałości odzieży narciarskiej. Dzięki 30-letniej współpracy z najlepszymi reprezentacjami narciarskimi świata firma Eisbär tworzy jedyne i niedościgłe w swoim rodzaju czapki, opaski, swetry, rękawice, skarpety przewyższające jakością i stylistyką wyroby innych firm. Wiele wzorów zostało zastrzeżonych i opatentowanych.

Fabryka leży w pięknej miejscowości Feldkirchen blisko Dunaju, niedaleko Linzu. Całość produkcji odbywa się w Austrii, firma zatrudnia wyłącznie lokalnych pracowników w całym procesie produkcji aż do końcowego procesu ręcznego wykończenia detali.

Kolekcja Eisbar w S'portofino
Kolekcja Eisbar w S'portofino

Jednym z głównych atutów dzianiny Eisbär jest to, że używana jest przędza z wełny owiec Merino. Daje ona miękkie i ciepłe, charakterystyczne wysokiej jakości czapki marki Eisbär. Główne cechy wełny Merino to trwałość, zatrzymywanie kształtu, izolacja i trwałe użytkowanie. Wełna Merino nie "gryzie". Żadna inna wełna nie spełnia tak wysokich oczekiwań jakościowych.

Choć czapki Eisbär są zasadniczo przeznaczone dla rynku sportów zimowych, zarówno Alpine jak i Nordic. Czapki Eisbär dzięki swej jakości są odpowiednie w wielu innych aktywnościach, gdzie potrzebna jest ochrona przed chłodem wiatru. bo stamtąd jakości są również bardzo korzystne dla wielu innych działań, które mogą być dokonywane przez chłodem wiatru. Zostały one dostrzeżone przez żeglarstwo, na rugby, sporty boiskowe i surfing.

Eisbar w S'portofino