Ładuję...

Fusalp

Pomiędzy modą a sportem

Fusalp to wyjątkowa marka, która zrewolucjonizowała rynek odzieży dedykowanej sportom zimowym. Dzięki unikatowemu połączeniu technologii z designerskim cięciem, ubrania marki gwarantują zarówno elegancję, jak i wydajność na stoku. Ubrania marki Fusalp są zawsze przylegające do ciała, co gwarantuje użytkownikowi wygodę i swobodę ruchów. Ikony marki, niesamowicie charakterystyczne produkty, zostały stworzone w wyniku rywalizacji… O najlepsze modele, wyścig z innymi markami, ale także o chęć zdobycia jak najlepszych wyników w trakcie zjazdu. Smukłe sylwetki i przylegające fasony miały gwarantować prędkość i minimalizować opory powietrza. Z czasem projektanci zaczęli dodatkowo eksperymentować ze stosowaniem zaawansowanych technicznie materiałów, które polepszały wyniki.

Marka, założona w 1952 roku przez dwóch krawców z Annecy, opracowała innowacyjne rozwiązania dedykowane narciarzom. Miejsce powstania brandu nie jest przypadkowe. Położone między górami a jeziorami, Annecy, jest miejscem narodzin wielu narciarskich mistrzów. Przez wiele lat działalności autorzy marki opracowali technologie i systemy, które mają dawać sportowcom maksimum zadowolenia i satysfakcji – z osiąganych czasów i rezultatów oraz z rewelacyjnego wyglądu i prezencji na stoku. Specjalizując się w danej kategorii, Fusalp, od ponad 50 lat jest jednym z liderów na rynku sportowej odzieży zimowej. Ale twórczość projektantów marki nie ogranicza się tylko do konstruowania odzieży narciarskiej. W kolekcjach Fusalp, od wielu sezonów, znajdują się eleganckie propozycje apres-ski – podkreślające atuty sylwetki, utrzymane w charakterystycznym dla marki wzornictwie. Dzisiaj, łącząc wyrafinowaną finezję z funkcjonalnością, projektanci tworzą modele, które zarówno mogą wykorzystywane w miejskich stylizacjach, jak i na stoku.

Kolekcja Fusalp
Kolekcja Fusalp

Rywalizacja o złoto

W 2014 roku Fusalp był sponsorem francuskiej drużyny bobslejowej, która brała udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Ścisłe związki z francuskimi zawodnikami są wręcz historyczne. Od 1964 do 1972 roku Fusalp był partnerem i sponsorem sportowców, a także świadkiem złotego wieku narciarstwa znad Loary. 

Kolekcja Fusalp
Kolekcja dla niej

Wczytaj czat