Ładuję...

  • icebreaker-lp

Icebreaker logo

Marka Icebreaker – Move to natural

„Wielka idea z globalnym potencjałem” – tak właśnie o wełnie merino wypowiada się założyciel marki Icebreaker, Jeremy Moon. Jego pierwsza przygoda z tym materiałem miała miejsce w 1994 roku, kiedy pierwszy raz ubrał koszulkę z wełny merino. Okazała się nie tylko wygodniejsza od poliestrowej alternatywy – idealnie odprowadzała również wilgoć i pot. Sama nazwa jasno nawiązuje do przełamywania lodu. Chodzi tu nie tylko o fizyczne utrzymanie ciepła, ale też o nowe idee i relacje między ludźmi i naturą. By połączyć te dwa bieguny, marka Icebreaker opracowała odzież, w którym człowiek staje się częścią globalnego ekosystemu.

„Wierzymy, że istnieje lepszy sposób. Natura zna odpowiedzi.”

Odzież termoaktywna Icebreaker

Wytrzymała, lekka i miękka – wełna merino

Od ponad 20 lat marka Icebreaker produkuje ubrania na miarę XXI wieku. Przede wszystkim firma zapewnia odpowiednie warunki rozwoju zwierzętom, z których pozyskiwana jest wełna merino. Owce mają zapewnione nie tylko optymalne wyżywienie i schronienie, ale są też swobodnie wypasane z jak najmniejszym udziałem człowieka. By utrzymać ich dobrostan, marka Icebreaker, jako jedna z pierwszych na świecie, przestała stosować mulesing owiec.

W firmie Icebreaker jest też miejsce na innowacje. W 2006 roku, jako jedna z pierwszych firm, Icebreaker zaczęło nanosić na wełnę merino nadruki. W 2012 roku z połączenia wełny merino i bazującego na roślinach tencelu powstała tkanina Cool-Lite™, która szybko odprowadza ciepło i wilgoć, zapewniając maksimum oddychalności. Efektem są tkaniny luźne, wygodne i gwarantujące świeżość nawet podczas największych upałów.

Marka Icebreaker dba o zrównoważony rozwój również za pomocą zminimalizowania użycia plastiku w swoich produktach. Obecnie osiągnęła swój cel w 91% i stale pracuje nad tym, by dotrzeć do założonego maksimum. Jedyne ślady tworzyw sztucznych znaleźć można w bieliźnie (elastan i nylon) oraz kurtkach MerinoLoft™ (poliester). Dzięki temu odzież ta jest elastyczna i trwalsza.

Damska odzież z wełny merino
Męska odzież Icebreaker

Ubrania Icebreaker – zasady, którymi kieruje się firma

Tym, co cechuje ubrania Icebreaker, jest przede wszystkim prostota i wszechstronność. Ponadczasowe projekty są wielofunkcyjne i dostosowują się do Twojego stylu życia, niezależnie do tego, gdzie jesteś. Istotna jest też długość życia odzieży Icebreaker – marka to całkowite przeciwieństwo fast fashion. Ubrania, które znajdziesz w ofercie, są tworzone z premedytacją i mają do spełnienia jeden cel, jakim jest zaspokojenie Twoich potrzeb przez długi czas. Odzież termoaktywna Icebreaker tworzona jest jednak z myślą nie tylko o człowieku. Najważniejszymi zasadami pozostają utrzymanie zrównoważonego rozwoju firmy i tworzenie innowacyjnych produktów, które pozostają w zgodzie z naturą. To właśnie ona jest antidotum na codzienność i przywraca życiową równowagę każdemu, kto zechce jej posłuchać.

 

 „Nie jesteśmy idealni, ale podejmujemy decyzje świadomie i stale dążymy do poprawy.”

- Jeremy Moon

NOWA KOLEKCJA JUŻ W S'PORTOFINO

 

Nowa kolekcja Icebreaker

Wczytaj czat