Ładuję...

Narty VOLKL BLAZE 106 FLAT bez wiązań 122426-nd

Kolor: Multikolor
Wybierz rozmiar
172
179
186

   Zawsze bezpłatna dostawa
  Wygodny odbiór zamówienia w salonie
  Aż 30 dni na zwrot

Opis i detale

Blaze 106 to linia nart dla tych, którzy chcą założyć pierwszy ślad w terenie – bez ograniczeń, ale z pełną kontrolą zapewnianą przez sportowy design All Mountain. Nowa seria Blaze otwiera nowy wymiar, zwłaszcza dla freeriderów działających intuicyjnie, którzy lubią jeździć sportowo, a przy tym przywiązują wagę do lekkości. Blaze 106 o masie 1828 g (przy długości 186 cm) to najszerszy model z linii, zapewniający doskonałe wyniesienie nawet w miękkim śniegu.
Titanalowa platforma wiązania o grubości 0,3 mm zapewnia bezpośrednie i szybkie przeniesienie mocy oraz nacisku, dla precyzyjnego działania przy zmianie krawędzi. Korzyści z szybszej i dokładniejszej reakcji narty można czerpać nawet przy niewielkiej sile. Odpowiada za to w znacznej mierze konstrukcja 3D Radius. Wprawdzie Blaze zaprojektowano zwłaszcza do szybkich, krótkich skrętów, jednak trzy różne promienie, zwłaszcza w połączeniu z hybrydowym, wielowarstwowym rdzeniem drewnianym Multilayer Woodcore Light oraz systemem Tip & Tail Rocker, są przystosowane do każdego stylu jazdy, a tym samym nadają się do ambitnych zastosowań.
Dodatkowo godną uwagi cechą jest nowy, stosowany po raz pierwszy, Suspension Tip. Elastyczny, zbliżony do gumy materiał na dziobie i piętce działa jak zderzak zwłaszcza w terenie z nawianym lub rozjeżdżonym śniegiem, zwiększając stabilność i zapewniając dobre wynoszenie narty.
Dzięki niewielkiej masie narty Blaze chętnie używane są jako narty freeride'owo-turowe. Dlatego Völkl dla wszystkich modeli Blaze ma w ofercie docięte do danego rozmiaru foki Smart Glue. Zalecane wiązania: MARKER Jester 120 mm, Griffon 120 mm, Duke PT, KINGPIN, KINGPIN MWerks

Długość narty / Promień skrętu / Taliowanie
165 / 29/14/23m / 146_106_128
172 / 33/16/25m / 146_106_128
179 / 36/17/28m / 146_106_128
186 / 40/19/30m / 146_106_128
 • Materiał (Szczegółowy skład dostępny w BOK)
 • Aktywność NARCIARSTWO
 • Poziom zaawansowania Expert, Zaawansowany
 • Charakter narty FREERIDE
 • Profil Tip&Tail Rocker
 • DIN Rage 4-16
 • Rdzeń Hybrid Multilayer Woodcore
 • Wiązania sugerowane Marker Jester 120, Duke PT, Kingpin MWerks
 • Płeć ON, ONA
 • Kolor Multikolor
 • Waga 1593g@ 165 cm
 • Kod produktu 122426-nd
 • Marka Volkl

Dostępność w salonie

 • Odbiór w salonie:
  Warszawa - Klif
  Zamów online i odbierz w salonie
  w ciągu 2 dni
  Mapa
 • Odbiór w salonie:
  Poznań - Stary Browar
  Zamów online i odbierz w salonie
  w ciągu 2 dni
  Mapa
 • Odbiór w salonie:
  Katowice - Silesia
  Zamów online i odbierz w salonie
  w ciągu 2 dni
  Mapa
 • Odbiór w salonie:
  Wrocław - Renoma
  Zamów online i odbierz w salonie
  w ciągu 2 dni
  Mapa
 • Odbiór w salonie:
  Gdynia - Klif
  Zamów online i odbierz w salonie
  w ciągu 2 dni
  Mapa
 • Odbiór w salonie:
  Polanica-Zdrój
  Zamów online i odbierz w salonie
  w ciągu 2 dni
  Mapa
 • Zamów online i odbierz w salonie
  w ciągu 2 dni
  Mapa
Dowiedz się więcej

Volkl Freeride – linia Blaze

Coraz więcej miłośników freeride’u wspólnie tworzy nową erę narciarstwa. Poszukują oni dynamicznych, lekkich produktów, które doskonale sprawdzą się przez cały dzień jazdy, w różnych warunkach śnieżnych. To narciarze nieustający w poszukiwaniach ciągle nowych i nowych terenów – z dala od wyratrakowanych stoków czy ośrodków. Całkowicie nowa seria Blaze, obejmująca jeden z najlżejszych modeli freeride’owych w swojej klasie, zapewni wprawnym narciarzom uwielbiającym krótkie skręty mnóstwo zabawy poza trasą. Blaze 86, 94 oraz 106 (dla mężczyzn) i 86 W, 94W oraz 106W (dla kobiet) to modele opracowane z myślą o maksymalnym wsparciu narciarzy przy krótkich skrętach, a także o łatwiejszym przechodzeniu do skrętów niż w przypadku porównywalnych nart Titanal. Masa zaledwie 1430 g (Blaze 86), 1455 g (Blaze 94), 1593 g (Blaze 106), 1290 g (Blaze 86W), 1455 g (Blaze 94W) lub 1592 g (Blaze 106W) przekłada się nie tylko na doskonałą zwrotność tej nowej kategorii nart, ale także ułatwia podejścia zawsze wtedy, gdy narciarz zdecyduje się na założenie fok i wyprawę w poszukiwaniu jeszcze lepszych warunków. Przekazywanie energii i sprężystość są dokładnie na takim poziomie, jakiego oczekuje każdy freerider.
video-pause video-play
video-mute video-vol

Hybrid Multilayer Woodcore

Wyjątkowo lekki drewniany rdzeń Hybrid Multilayer to rozwiązanie o nadzwyczaj skomplikowanej konstrukcji stosowane w modelach Blaze. Zastosowanie lekkiego i bardzo stabilnego drewna topoli i buku, ważonego i dobieranego według masy jeszcze przed klejeniem, to wyróżnik tego rdzenia. Budowa Tip to Tail przewiduje zastosowanie drewna na całej długości – od samych dziobów po końce – co zapewnia harmonijne połączenie dwóch tak ważnych cech: doskonałej stabilności i niewielkiej masy. W centrum rdzenia znajduje się obszar Isocore wykończony metodą frezowania CNC, który dba o maksymalną zwrotność i dynamikę narty. Podsumowując, ta budowa sprawia, że narta osiąga stabilność pozwalającą spełnić wysokie wymagania freeriderów – i to przy masie tylko nieznacznie wykraczającej poza tę właściwą dla nart skiturowych.
Volkl Hybrid Multilayer Woodcore

Tip&Tail Rocker

Wygięcie rocker występuje tylko w strefie dziobu oraz tyłu narty, pod wiązaniem znajduje się tradycyjny camber. Dzięki temu narty lepiej sobie radzą w puchu śnieżnym oraz lepiej przechodzą z krawędzi na krawędź.
Volkl Tip&Tail Rocker

Full sidewall

Kompletna konstrukcja ścianek bocznych z nachodzącym laminatem z myślą o bezkompromisowej trwałości. Bezpośredni i silny przekaz mocy z pełnej długości sidewalla.
Volkl Sidewall

Titanal Binding Platform

3 mm warstwa titanalu pod wiązaniem dla wzmocnienia retencji montażu wiązań.
Volkl Titanal Binding Platform

Suspension Tips&Tails

Wstawki na dziobach i tyłach nart z TPU, czyli termoplastycznego poliuretanu. Działają jak amortyzator – niwelują drgania nart. TPU to specjalne tworzywo o podobnych właściwościach do elastycznej gumy. TPU jest giętkie i elastyczne, nie zmienia właściwości po wpływem niskich temperatur, a także podczas wpływu innych warunków atmosferycznych.
Volkl Suspension Tip&Tails

3 Radius Sidecut

Trzy promienie w jednej narcie dla maksymalnej WSZECHSTRONNOŚCI I STABILNOŚCI PRZY DUŻEJ PRĘDKOŚCI.
video-pause video-play
video-mute video-vol

Polietylenowy ślizg Base P-Tex 2100

Polietylenowy ślizg o dużej trwałości i niskim tarciu. Cechuje się też wysoką odpornością na ścieranie.
Volkl Base Ptex 2100

Brushed structure

Powierzchowna i płytka struktura ślizgu, która idealnie pasuje do szerokich nart o charakterystyce pozatrasowej. Gwarantuje maksymalną zwinność i łatwość skręcania.
Volkl Brushed Structure
zamow szybko
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od 08:00 do 19:00: +48 61 610 20 40
darmowa dostawa
Dostawa na terenie Polski zawsze jest darmowa, także za pobraniem!
14 dni na zwrot
Oferujemy 30 dni na zwrot, a dla Klubowiczów opcję darmowych zwrotów.
przymierzaj w salonie
Nie możesz się zdecydować? Odwiedź jeden z naszych salonów stacjonarnych!
przymierzaj w salonie
Bezpłatna porada, dzięki której wybierzesz techniczną odzież i akcesoria.
przymierzaj w salonie
Mamy wieloletnie doświadczenie w sprzedaży ubrań oraz sprzętu sportowego!

Lista życzeń

Aby dodać artykuł do listy życzeń, 
zaloguj się na swoje konto lub załóż konto.

Utwórz konto
Wczytaj czat