Ładuję...

Opening Ceremony

Opening Ceremony dostępne w S'portofino

Logo Opening Ceremony nawiązuje do ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich.

Marka Opening Ceremony została założona w 2002 roku przez dwóch przyjaciół z UC Barkeley jako efekt pasji do podróży, sztuki i mody. Carol Lim i Humberto Leon zainspirowani wyprawą do Hongkongu zdecydowali się porzucić korporacje i zrealizować marzenia. Historia, która zaczęła się od małego sklepu przy spokojnej ulicy Nowego Jorku, dała początek globalnej społeczności z siedzibami w Nowym Jorku, Los Angeles, domem mody w Tokio, show roomem i rozwiniętą siecią sprzedaży online.

Adaptując nazwę i misję z modelu współczesnych Igrzysk Olimpijskich, Opening Ceremony przyjęło międzynarodowe podejście do handlu. Korzystając z doświadczenia projektantów, marka przekształca każdy salon w rynek pamiątek i pole dla działalności międzynarodowych talentów. Brand rozwija się zgodnie z zasadami zaangażowania w pracę zespołową, tworząc kreatywne środowisko, które wykracza daleko poza świat mody. Opening Ceremony ma na swoim koncie współpracę z takimi markami jak Rodarte, Topshop, Pendleton i Maison Martin Margiela oraz ze Spike Jonze, Terence Koh, i Chloë Sevigny. W 2011 roku Carol i Humberto wyruszyli w nową podróż jako kreatywne postacie w świecie Kenzo, wprowadzając francuską markę w nowy rozdział. 

Opening Ceremony cechuje oryginalny design i dbałość o detale.
Opening Ceremony cechuje oryginalny design i dbałość o detale.

New York

Opening Ceremony New York to pierwszy otwarty przez markę salon, podkreślający jej ducha i wyznawane wartości. Usytuowany między Soho, a Chinatown stał się centrum tętniącej życiem okolicy. OCNY pierwszy raz otworzyło swoje drzwi dla szerszej publiczności w 2002 roku. Od momentu prezentacji, salon w Nowym Yorku przekształcił się w miejsce spotkań artystów, projektantów i przyjaciół wspierających koncept marki. Obecnie jest kompromisem pomiędzy pierwotnym projektem, a sąsiadującą z nim przestrzenią poświęconą modzie męskiej. Macierzysty salon obejmuje strefę obuwia, kącik dla dzieci oraz księgarnię. Cztery piętra poświęcone odzieży damskiej to projekty uznanych projektantów, takich jak Alexander Wang, Proenza Schouler, Rodarte, Patrik Ervell, Pamela Love oraz szereg młodych talentów.

Los Angeles

W kwietniu 2007 roku Opening Ceremony otworzyło swój kolejny salon w Los Angeles. Rozległa, dwupoziomowa przestrzeń mieści się w dawnym studio tańca Charlie Chaplina i nawiązuje do kultury młodzieńczych lat Carola i Humberto. Miejsce oferuje pełną ofertę marek Opening Ceremony w formie mini galerii z serią sklepów poszczególnych projektantów. Marki takie jak Acne, Mayle, Topshop, Alexander Wang, Band of Outsiders i D.A.P. zajmują wydzielone przestrzenie utrzymane w stylu i estetyce bliskiej poszczególnym brandom. Unikatowym dla OCLA jest strefa akcesoriów. Można tutaj znaleźć buty, torby i oryginalne kolekcje biżuterii Carrie Imberman z legendarnych butików z Kentshire w Nowym Yorku.

Opening Ceremony cechuje oryginalny design i dbałość o detale.
Opening Ceremony cechuje oryginalny design i dbałość o detale.
Opening Ceremony cechuje oryginalny design i dbałość o detale.

Tokio i Hotel Ace

Tokio

W kwietniu 2013 roku Opening Ceremony otworzyło nowy salon w Tokio pod patronatem Hello Kitty. Czteropiętrowy budynek o powierzchni 13 000 m2 zaprojektowano tak, by cały koncept OC znalazł się w jednym miejscu. Usytuowany na kluczowej dla świata mody ulicy Tokio budynek, utrzymano w eklektycznym stylu. Aby uczcić wyjątkowe otwarcie marki takie jak Kenzo, Rodarte, Pamela Love, Peter Jensen i Band of Outsider zaprojektowały nowe, ekskluzywne linie produktów. Dodatkowo OC zadebiutowało kolaboracją z japońskim modelem i aktorem Kiko Mizuhara. W salonie znajdziemy kolekcje dla kobiet i mężczyzn stworzone przy współpracy z Chloë Sevigny, Yoko Ono, Adidas Originals, DKNY i G.V.G.V.

Kolejny salon Opening Ceremony zlokalizowano w miejskim dworcu kolejowym Shinjuku, jako symbol romansu z podróżniczym duchem twórców. Marki z całego świata zajęły dwa piętra przestrzeni. Jeden ze sklepów oferuje odwiedzającym artykuły podróżnicze, od przekąsek i czasopism, po pełną gamę spersonalizowanych gadżetów Opening Ceremony. 


Opening Ceremony w Hotelu Ace

W holu hotelu Ace w Nowym Yorku znajduje się salon będący zbiorem pamiątek, osobiście wybieranych przez Carola i Humberto w trakcie ich międzynarodowych podróży oraz modowych projektów. Mężczyźni znajdą tu nowości Acne Studio oraz Vault by Vans, a stronę kobiecą przedstawia Alexander Wang oraz Kenzo. Od momentu otwarcia OP w hotelu Ace marka stała się ulubionym miejscem mieszkańców i podróżnych.


Showroom

Showroom Opening Ceremony powstał w 2003 roku, reprezentując zarówno projekty międzynarodowych, jak i krajowych projektantów. Odzwierciedlając ducha firmy, showroom został stworzony, by przedstawić mniej znane marki na szerszym rynku. Dzięki pasji do podróży salon stał się miejscem dla projektantów z całego świata, którzy chcą rozwijać swój własny biznes. Prezentowane marki są najpierw lokowane w sklepach Opening Ceremony, by później trafić do showroomu po pozytywnej informacji zwrotnej z perspektywy klienta. Marka współpracuje cztery razy do roku z showroomami w Paryżu i Los Angeles. Opening Ceremony jest nieustannie zainteresowane rozwojem, kolaboracjami i tworzeniem nowych, designerskich kolekcji.


Opening Ceremony dostępne w S'portofino

Wczytaj czat