Już w S'portofino!

„Nie możesz kontrolować wiatru, ale możesz dostosować swoje żagle" – tak brzmi motto marki Paul&Shark, która jest uosobieniem włoskiej elegancji i stylu. Niezwykła przygoda rozpoczęła się w 1976 roku, kiedy Paolo Dini znalazł się w małym warsztacie żeglarskim w Maine. Jego uwagę przykuł stary, XVIII-wieczny żagiel, na którym widniał napis: Paul&Shark. To było przeznaczenie. Z miłości do sportu Paolo Dini zrewolucjonizował świat mody i wprowadził kolekcję inspirowaną światem żeglarstwa, opartą na elegancji, wydajności i duchu przygody. Z biegiem lat marka znacznie się rozwinęła, aby stać się luksusową firmą docenianą przez sportowców, fanów włoskiej mody, marynarskiego stylu oraz wysokiej jakości materiałów. Kolory przewodnie każdej kolekcji to granat, czerwień i biel. Nie brakuje również klasycznego, pasiastego wzoru i morskich motywów. Firma Paul&Shark stała się rodzinną pasją i dziś jest zarządzana przez trzecie pokolenie rodziny Dini.

 

Technologia Paul&Shark

Celem marki zawsze było dążenie do doskonałości zarówno pod względem jakości produktów, jak i produkcji materiałów. Paul&Shark tworzy odzież sportową i casualową, która łączy techniczne i naturalne tkaniny z eleganckimi detalami. Większość technologicznych rozwiązań została opatentowana przez Paul&Shark i gwarantuje bezpieczeństwo dla środowiska:


1. Typhoon 20.000 – innowacyjna obórka materiałów, opracowana przez Paul&Shark. Gwarantuje wysoką odporność na wiatr i wodę w każdych warunkach. Ultracienka membrana zapewnia maksymalną oddychalność.


2. Shark777 - najlżejszy na świecie, 3-warstwowy materiał do tworzenia najlepszej odzieży wierzchniej. Oddychający i wiatroodporny, wytrzymuje pod niesamowitym ciśnieniem wody (20 000 mm).


3. E.M.W Shield – innowacyjna technologia, która pozwala izolować kieszeń na telefon komórkowy, za pomocą stalowej, włóknistej podszewki.4. Fill Power
– dosłownie „pojemność napełniania”, która mierzy objętość zajmowaną przez materiał. Im więcej powietrza jest uwięzione, tym większa moc izolacji termicznej.


5. 3 in 1 Compact Technology - trzy nici są skręcone razem, aby uzyskać pojedynczą przędzę. Ostateczny wynik to bardziej odporny produkt.


6. Evodown - Najlepsza alternatywa dla puchu. Specjalna, osobliwa watolina, która dzięki wyjątkowemu procesowi staje się miękka, lekka i oddychająca, gwarantując wysoką wydajność produktu. 

 Ochrona mórz

Paul&Shark jest marką mocno zaangażowaną w ekologię i zrównoważony rozwój. Koszulki i T-shirty są w całości wykonane z organicznej bawełny, która zawiera certyfikat GOTS. Do jej produkcji nie stosuje się pestycydów i nawozów sztucznych, które są toksyczne dla środowiska i człowieka. Barwniki stosowane przez Paul&Shark posiadają atest OEKO-TEX® - zapewniają maksymalne bezpieczeństwo dla otoczenia. Marka postawiła sobie ambitny cel związany ze zrównoważonym rozwojem, przygotowując plan na to, aby do 2020 roku wyprodukować 50% kolekcji z materiałów pochodzących z recyklingu. Paul&Shark współpracuje również z Shark Trust, fundacją chroniącą rekiny i morski ekosystem.