Pantofi DOLOMITE M'S BRAIES HIGH GTX 2.0 285633-1076
Descriere și detalii
Indiferent de ruta pe care o alegi, DOLOMITE M'S BRAIES HIGH GTX 2.0 va fi cel mai bun tovarăș atât în oraș, cât și în afara orașului. Gore-Tex® Extended Comfort asigură protecție excelentă împotriva apei. Datorită acesteia, picioarele vor rămâne uscate și protejate în zilele ploioase. Membrana este respirabilă și este, de asemenea, responsabilă pentru eliminarea umidității din interiorul pantofilor. În timpul activităților intense, aceasta nu permite acumularea umidității pe suprafața pielii. Ca rezultat, asigură un confort termic optim.
Un element important este DAS Light dezvoltat de brandul Dolomite. Acesta reprezintă tălpicii anatomici care asigură o potrivire confortabilă, reduce oboseala picioarelor și menține biomecanica naturală a piciorului.
Talpa Vibram® Ice Trek 2 utilizată în acest model garantează o aderență optimă și stabilitate pe teren neuniform. Duritatea medie va fi potrivită pentru majoritatea drumețiilor atât pe terenuri montane, cât și prin pădure.
DOLOMITE M'S BRAIES HIGH GTX 2.0 sunt pantofi de trekking care combină caracteristicile tipice pentru outdoor, cum ar fi impermeabilitatea și aderența excelentă pe suprafețe accidentate, cu un design la modă și tipic urban. Sistemul comod de legare garantează o potrivire ergonomică și cu aspectul inspirat de munte pe care îl reflectă ADN-ul brandului Dolomite.
DOLOMITE M'S BRAIES HIGH GTX 2.0 este un pantof deosebit ce garantează nu doar performanță, dar și un aspect original în multe ținute de zi cu zi.
- Tehnologii Gore-Tex® Extended Comfort / DAS Light / Vibram® Ice Trek 2
- Activitate CASUAL, CĂLĂTORIE, OUTDOOR
- Sex BĂRBAȚI
- Material nubuc / material sintetic (Informații detaliate sunt disponibile la Serviciul Clienți)
- Culoare Gri
- Cod produs 285633-1076
- Brand Dolomite
- Sustainable brands Da
![Kundenservice](https://sportofino.com/media/wysiwyg/luty2020/Dzia_obs_ugi_klienta.png)
Experții noștri îți stau la dispoziție de luni până vineri: +40 373 807 572 / [email protected]
![Lieferung 10 Euro](https://sportofino.com/media/wysiwyg/luty2020/Dostawa_za_darmo.png)
Livrare gratuită pentru comenzile de peste 1000 RON! Livrare prin FAN Courier, GLS și Packeta
![Kostenlose Rückgaben](https://sportofino.com/media/wysiwyg/luty2020/Darmowe_zwroty.png)
Utilizatorii autentificați pot returna comenzile gratuit.
![Wunschliste](https://sportofino.com/media/wysiwyg/luty2020/Lista_ycze_.png)
Utilizatorii înregistrați pot adăuga produse în lista lor de dorințe.
![Originalität garantiert](https://sportofino.com/media/wysiwyg/luty2020/Gwarancja_oryginalno_ci.png)
Avem o experiență de peste 25 de ani în vânzări de îmbrăcăminte și echipamente sportive!
![PayPal](https://sportofino.com/media/wysiwyg/luty2020/Za_pobraniem.png)
În magazinul nostru oferim posibilitatea de plată online cu cardul sau în numerar - la livrare.