Ładuję...

  • lp-salomon

Logo Salomon

Firma Salomon – przyjemność z przebywania na zewnątrz

Firma Salomon znana jest niemal każdemu. Swoją popularność marka zdobyła dzięki ponadprzeciętnej jakości produktom. Duże znaczenie podczas wędrówki na szczyt miała motywacja – było nią zapewnienie każdemu narzędzi, które ułatwią próbowanie i rozwój wybranych aktywności. Marka Salomon zdaje sobie sprawę, że liczy się nie tylko bezpieczeństwo, ale też zabawa. W przeciwieństwie do codziennego pośpiechu i stresu zapewnia każdemu świetną zabawę podczas kontaktu z przyrodą. Innowacyjne projekty są tworzone na podstawie wieloletniego doświadczenia – tak, by dawały jak najwięcej radości podczas robienia postępów w wybranej przez Ciebie dyscyplinie. Wśród najnowszych projektów znajduje się nie tylko profesjonalna kurtka do biegania, ale też obuwie Salomon. Dołącz do grona osób, którym bliska jest wyjątkowa filozofia firmy sportowej Salomon.

Zestaw odzieży Salomon

Marka butów Salomon – obuwie męskie i damskie, które warto mieć


"Nie mogę doczekać się tego, co będę robić jutro"

Georges Salomon


Firma sportowa Salomon istnieje od 1947 roku i od tamtej pory zbiera tylko pozytywne opinie. Początkowo zajmowała się piłami i oferowała ostrzenie nart. Dopiero po 10 latach na rynku powstały pierwsze wiązania trzymające pięty „le lift”, które zastąpiły skórzane paski. Mocowanie butów do nart udoskonalono i w 1966 roku wykorzystano je podczas Mistrzostw Świata w Portilo w Chile. System stał się na tyle efektywny, że w 1972 roku sprzedano milion par wiązań. Zachęceni ogromnym sukcesem, producenci zdecydowali się na zaprezentowanie butów do narciarstwa alpejskiego marki Salomon, które natychmiast zyskały popularność. W 1990 roku w sprzedaży pojawiły się narty, a dwa lata później – letnie obuwie turystyczne.

Wiek XXI również rozpoczął się od pozytywnie przyjętych nowości – na rynek wszedł model Rair Race, pierwszy but serii XA oraz zimowa odzież softshellowa. W 2008 roku opracowano technologię Custom Fit™, a w 2013 wprowadzono Custom Fit™3D, co pozwoliło na jeszcze lepsze dopasowanie butów Salomon do stóp. W 2016 roku firma wykonała zwrot w swoim rozwoju i przedstawiła kierunek, w którym chce podążać – jest nią powrót myślami do czasów dzieciństwa i poświęcenie czasu na zabawę na świeżym powietrzu. Od tamtej pory firma Salomon koncentruje się nie tylko na nowych technologiach, ale też motywuje do podejmowania nowych wyzwań. Marka Salomon chce, by codziennie towarzyszyła Ci radość i ciekawość świata.

Sprawdź ofertę marki Salomon dostępną w S'portofino

Obuwie Salomon
Odzież Salomon
Akcesoria Salomon

Play minded program, czyli marka odpowiedzialna społecznie

Wybór odzieży, obuwia i akcesoriów firmy Salomon to decyzja podyktowana nie tylko jakością produktów i ich zaawansowaniem technologicznym. Marka uruchomiła również Play minded program, który ma trwać do 2025 roku. Tworzą go cztery filary działań.

Mind the player

Inwestowanie 1% rocznych przychodów w edukację zawodników.

Mind the toys

Nowe produkty tworzone są zgodnie z zasadami gospodarki obiegowej. Czołowi dostawcy działają zgodnie z wymogami materiałowymi i listami substancji zabronionych. Wszystkie informacje o wpływie produktów na środowisko są dostępne dla klientów.

 

Mind the playmakers

Celem jest utrzymanie wysokiego poziomu zadowolenia pracowników, dlatego 2,5% funduszu płac przeznaczane jest na szkolenia. Więcej odpadów (do 70%) jest kierowanych do recyklingu lub ponownego użycia.

Mind the playground

Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 20% na 1 mln euro rocznego przychodu.

firma Salomon - odzież biegowa
Odzież outdoorowa Salomon

Ambitne plany i precyzja definiowania celów pozwoliła marce na dynamiczny rozwój. Teraz wspomaga ona świadomą produkcję i edukację. Firma Salomon dzieli się wiedzą, inspiracjami, nieustannie motywując zawodników, pasjonatów i amatorów sportu. Szerząc motto Time to Play®, marka Salomon daje znak, że każda zabawa powinna przede wszystkim być bezpieczna i odpowiedzialna, a Play minded program to najlepszy dowód na to, że Salomon dąży do realizacji planu stabilnego rozwoju. By podkreślić swoją solidarność ze środowiskiem i społecznością górską, firma wspiera Fundację Salomon, udzielając finansowego i moralnego wsparcia poszkodowanym w górach oraz ich rodzinom.

Your New Comfort Zone – poczuj strefę komfortu

PREDICT 2

PREDICT 2 to buty marki Salomon oparte na całkowicie nowym projekcie buta stworzonego do biegania po asfalcie. Celem było zmniejszenie obciążenia kolan podczas biegu. Tym, co wyróżnia PREDICT 2 od innych szosowych butów biegowych, jest sposób konstrukcji buta. Podczas gdy podeszwa standardowego obuwia tego typu oddziela od siebie przednią i tylną część stopy, PREDICT 2 wykorzystuje rowki, które dopasowują się do jej naturalnego ruchu i współpracują z nią, zamiast ograniczać naturalną pronację. Dzięki temu rozwiązaniu stopa może poruszać się znacznie swobodniej, a mimo to ryzyko wystąpienia kontuzji jest mniejsze. Buty te nie tylko redukują zmęczenie mięśni dzięki Anatomic Decoupling, ale też, dzięki TPU-based Infiniride™, świetnie amortyzują i wzmacniają doświadczenia.

Salomon Predict Road

Salomon Ultra Glide

ULTRA GLIDE

Bieganie trailowe to świetna alternatywa dla biegania po mieście. Naturalny teren jest jednak dość wymagający, dlatego kluczowe jest dobranie odpowiedniego obuwia. Model ULTRA GLIDE marki Salomon to idealne rozwiązanie. Nie tylko ułatwi wygodne pokonywanie długich dystansów w terenie, ale też nie obciąży stóp podczas biegu. ULTRA GLIDE dopasowuje się do stopy na dłuższych dystansach, co jest zasługą systemu SensiFit™. Z kolei przyczepność poprawia podeszwa Contagrip®. Zakrzywiony kształt podeszwy i podeszwa środkowa Energy Surge wpływa na lepsze przetaczanie stopy, a maksymalny poziom komfortu zapewniają miękkie i lekkie materiały użyte w konstrukcji buta.

PREDICT HIKE

Wygoda na dowolnej trasie – to właśnie wyróżnia model PREDICT HIKE spośród typowego obuwia outdoorowego. Dzięki technologii Anatomic Decoupling te buty Salomon dopasowują się do Twojego stylu chodzenia i podłoża. Z kolei Infiniride™ zapewnia niesamowity komfort i amortyzację. Przyczepność poprawia podeszwa Contagrip® MA, a lepsze przetaczanie stopy to zasługa Energy Surge. Jeśli zaś chodzi o wytrzymałość buta i ochronę stopy, możesz w pełni liczyć na GORE-TEX. Dzięki tym wszystkim technologiom i unikatowemu disignowi, buty PREDICT HIKE pozwalają Ci znaleźć własną strefę komfortu podczas eksplorowania okolicy i dalszych terenów.

Salomon Predict Hike


"Wiedziałem, że po starcie w tym bucie nie będę miał problemów ze stopami następnego dnia i będą gotowe do kolejnej rywalizacji."

Bartłomiej Przedwojewski – najlepszy biegacz górski na świecie w 2020 roku


Zestaw odzieży Salomon

 

Buty damskie i męskie Salomon – obuwie doceniane przez mistrzów

Sportowa wygoda obuwia Salomon sprawia, że zyskują one niezwykle dobrą opinię wśród wszystkich, którzy po nie sięgają. Buty Salomon idealnie dopasują się do Twoich potrzeb. Każdy model to kolejne innowacje, które wynikają z badań oraz współpracy z zawodowymi biegaczami i alpinistami. Męskie i damskie buty Salomon powstają dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wierze w autentyczność przeżyć każdej osoby. Spraw, by i Twoje przeżycia były jak najpełniejsze i sięgnij po buty  Salomon.

Salomon dla niego
Salomon dla niej

 

Time To Play: odzież Salomon

Odzież, obuwie i akcesoria marki Salomon to świetny wybór zarówno w przypadku wymagających tras, jak i spacerów czy outdoorowych wypraw. Te produkty pozwolą Ci odkryć prawdziwą radość z ruchu i umożliwią dobrą zabawę na świeżym powietrzu. Trekking, bieganie, górskie wędrówki, narciarstwo, skitouring. Każda z tych aktywności wymaga odpowiedniego wyposażenia. Nie zabraknie go w ofercie marki Salomon, którą już teraz możesz znaleźć w sklepie S’portofino.

Obuwie Salomon zbiera jedynie pozytywne opinie.

Wczytaj czat