Ładuję...

video-pause video-play
video-vol video-mute

Akcesoria z najwyższej półki

UVEX, funkcjonujący od 1926 roku, jest firmą rodzinną, dla której tradycja jest niesamowitą wartością, ale nie hamuje poznawania nowych technologii. Siedziba marki znajduje się w Niemczech. Na początku lat 30 XX wieku marka wyprodukowała swoje pierwsze gogle. Z roku na rok producent zwiększał swój asortyment oferując, oprócz gogli, najwyższej jakości kaski narciarskie i rowerowe, okulary sportowe i lifestyle oraz ochraniacze. Nazwa UVEX jest skrótem od Ultra Violet EXcluded, co oznacza wykluczenie ultrafioletu, a jest podstawową cechą gogli i okularów marki. Od 1960 roku marka UVEX jest światowym symbolem, jakości, a niemiecka produkcja dodatkowo podnosi prestiż brandu.

Fabryki w niemieckim Lederdorn i Obernzell zatrudniają szereg specjalistów, których zadaniem jest nie tylko zaprojektowanie i produkcja asortymentu marki, ale także przeprowadzenie cyklu testów, potwierdzających bezpieczeństwo sprzętu sygnowanego logo UVEX. Szereg rygorystycznych testów jakościowych ma dać gwarancję maksymalnej ochrony. W roku 2010 gogle marki UVEX zostały wyróżnione najbardziej pożądanym tytułem w swej kategorii: Przyznanie nagrody „Brand of the Century” umocniło pozycję marki wśród najlepszych i najbardziej rozpoznawanych brandów obecnych na rynku. Rok później praca sztabu ludzi tworzących markę została doceniona przez jury Plus X Award, składającego się ze znanych i niezależnych dziennikarzy oraz osobistości z 25 branż, które przyznało marce tytuł „Najbardziej innowacyjnego Brandu roku 2011”. Przez ostatnie lata marka UVEX potwierdza zasadność przyznanych nagród, zdobywając najbardziej prestiżowe wyróżnienia w konkursach, oceniających zaawansowane technologie i jakość sprzętu narciarskiego. 

Zimowa odsłona kolekcji Uvex i technologii marki

Historia marki 1926 - 2016

UVEX już od ponad 90 lat zachwyca i zaskakuje nowościami na rynku akcesoriów sportowych. Produkty pod banderą marki gwarantują bezpieczeństwo, funkcjonalność, stanowią też "legalny doping", poprawiający wyniki sportowców w każdej dziedzinie - triathlonie, bikingu, runningu, w sportach zimowych. 90 lat funkcjonowania marki świadczy o wytrwałości, konsekwencji i świetnej realizacji kolekcji, które z roku na rok utwierdzają użytkowników w przekonaniu, że UVEX to świetny wybór.

TECHNOLGIE KASKÓW NARCIARSKICH

 • SYSTEM WENTYLACJI – dzięki zintegrowanym kanałom wentylacyjnym zapewniają przepływ świeżego powietrza wewnątrz kasku

 • MONOMATIC SYSTEM – w postaci komfortowego zamka, który pozwala na wielostopniową regulację za pomocą jednej ręki. Chroni przed przypadkowym odpięciem czy obróceniem w razie upadku, a miękka wyściółka nie uciska szyi 

 • WYJMOWANE OCHRANIACZE USZU – sam zdecyduj czy ich potrzebujesz w dowolnym momencie

 • RÓŻNORODNE ROZMIARY SKORUPY – zapewniają optymalne dopasowanie i perfekcyjny wygląd

 • NATURAL SOUND SYSTEM – to ochrona uszu dla najbardziej wymagających. Specjalna membrana z laboratoriów badawczych zapewnia komfortowe dopasowanie. Podmuchy wiatru nie są słyszalne, jednocześnie dźwięki z otoczenia pozostają niezakłócone

Technologie kasków Uvex

Gogle Uvex i ich technologie
Gogle Uvex i ich technologie

TECHNOLOGIE GOGLI

 • WENTYLACJA SZYB – komfort dzięki stałej, niezakłóconej wentylacji szyb. Gwarancja doskonałej widoczności i zniwelowane ryzyko parowania
 • ELEKTRYCZNA WENTYLACJA – absolutna ochrona przeciw parowaniu szyb. Napędzana dzięki bateriom, zapewnia właściwy przepływ powietrza
 • WENTYLACJA OPRAWEK – komfort klimatyczny, dzięki stałej, niezakłóconej wentylacji oprawek. Gwarancja doskonałej widoczności i zniwelowane ryzyko parowania szyb
 • KOMPATYBILNE Z KASKIEM – specjalna konstrukcja gogli oraz zewnętrznie umiejscowione zaczepy na pasku powodują, że gogle są kompatybilne z kaskiem, co zapewnia komfort i ochronę
 • WELUROWA PIANKA – welurowa, wielowarstwowa pianka zapewnia miękkość i komfort noszenia.
 • REGULATOR – wodoszczelna, wiatroszczelna, oddychająca membrana zatrzymuje wilgoć i śnieg na zewnątrz.
 • OTG(OVER THE GLASSES) – modele odpowiednie dla osób noszących okulary korekcyjne
 • SPEED CLIP – system znajdujący się na pasku umożliwia błyskawiczne zapięcie gogli
 • TAKE OFF – nowatorska technologia magnetycznych szyb. Ciemna zewnętrzna szyba może być umiejscowiona na podstawowej jaśniejszej szybie za pomocą magnesów. W szybki sposób dostosuj kolor szyby do panujących warunków atmosferycznych.

TECHNOLOGIE SZYB

 • UVEX SUPRAVISION® - technologia Supravision® zapewnia ochronę przed zarysowaniami oraz parowaniem szyb. To także gwarancja 100% ochrony przed promieniowaniem UV.
 • LITEMIRROR - Zaawansowana technologia lustrzanych szyb to połączenie obowiązujących trendów z funkcjonalnością. Powłoka, składająca się z 18 gwarantuje całkowitą ochronę przed promieniowaniem podczerwonym, które zostaje odbijane i nie stwarzają zagrożenia dla oka.
 • 100% UVA, UVB i UVC PROTECTION - Filtr zawarty w szybie chroni ludzkie oko przed szkodliwym promieniowaniem UV, dodatkowa ochronę zawarto oprawkach.
 • POLAVISION - Szyby z polaryzacją absorbują i filtrują rozproszone światło oraz eliminują niepożądane refleksy, zamienianjąc je w przyjemne i odpowiednie dla oka światło. To efektywna ochrona nawet przy długotrwałym oddziaływaniu niekorzystnego światła.
 • DECENTERED LENS TECHNOLOGY - Gwarantuje perfekcyjną widoczność bez zniekształceń, przy każdym kształcie oprawki, nawet tym najbardziej wygiętym. Wszystkie szyby wykonane są z najwyższej jakości materiałów.
 • DEGRADE - Gradient zawarty w szybie ochrania przed oślepiającym promieniowaniem słonecznym z góry, jednocześnie zapewniając naturalną widoczność w części dolnej.
 • EASY TO CLEAN - Bez względu na rodzaj zabrudzenia, pot, krople wody czy kurz, okulary marki Uvex są wyjątkowo łatwe i szybkie w czyszczeniu. To gwarantuje czysty obraz przez cały czas, nawet w ekstremalnych warunkach.
 • VARIOMATIC - dzięki technologii Variomatic okulary automatycznie dostosowują się do światła. Innowacyjna fotochromatyczna technologia dopasowuje swe odcienie do panujących warunków pogodowych oraz do natężenia promieni UV, zapewniając odpowiednie przyciemnienie.

Wczytaj czat