Synonim luksusu i piękna

Luksusowa, awangardowa, ponadczasowa – kolekcja William Sharp przenosi nas do świata zimowej elegancji w jej najdoskonalszym wydaniu. Każdy z wyjątkowych modeli czapek, rękawiczek, szali czy kardiganów został wykonany z najdelikatniejszego kaszmiru, którego włókna importowane są z Mongolii. Klasyczne formy zostały urozmaicone poprzez efektowne zdobienia, pompony czy dodatki z naturalnych futer. Modele są ręcznie przybierany kryształami Swarovskiego w londyńskim studio marki.

William Sharp zdobył zawód modysty w Kensington and Chelsea College. Swoją pierwszą kolekcję kapeluszy sprzedał sieciom luksusowych domów towarowych Harvey Nichols w Londynie. Marka powstała w 2000 roku i od tamtego czasu zyskuje uznanie wśród luksusowych klientek. Akcesoria William Sharp można kupić w światowej sławy butikach, takich jak: Harrods, Harvey Nichols oraz Boutique One.

 

Jak dbać o kaszmir?

Kaszmir jest jednym z najlepszych naturalnych włókien na świecie. Dzianina wykonana z tego cennego i delikatnego włókna jest luksusowa w noszeniu, ale wymaga nieco więcej opieki i uwagi niż produkty wykonane z grubszej wełny.

Pranie ręczne to najlepszy sposób, aby Twój kaszmir zawsze wyglądał jak nowy. Jak ręcznie wyprać kaszmir? Odwróć swoją odzież na lewą stronę. Przygotuj czystą miskę, upewnij się, że nie ma w niej pozostałości po żadnych chemikaliach. Napełnij ją letnią wodą i dużą ilością specjalistycznego płynu do prania kaszmiru lub łagodnego detergentu do delikatnych rzeczy. Zanurz swoje ubranie i mocz je przez około 5-10 minut, jednocześnie delikatnie mieszaj wodę ręką. Następnie dokładnie wypłucz swój kaszmir tą samą metodą, a na koniec delikatnie wyciśnij dzianinę - ale nigdy nie wykręcaj!

Nie wieszaj swoich kaszmirowych ubrań, bo może to spowodować zniekształcenia, ale ułóż je płasko do czasu aż wyschną. Podczas suszenia unikaj kontaktu ze światłem słonecznym.

Zdecydowanie unikaj prania kaszmiru w pralce, ale jeśli to konieczne na przykład ze względu na czas, zastosuj się do kilku reguł. Odwróć ubranie na lewą stronę, wybierz najdelikatniejszy program prania i najniższe obroty wirowania, pierz w maksymalnej temperaturze 30ºC, susz na płasko z dala od światła słonecznego.

Wyprany kaszmir przechowuj, delikatnie i starannie złożony, w czystej szafie lub oddychającej torbie. Od czasu do czasu zafunduj mu peeling - ręcznie lub przy pomocy specjalnego grzebienia usuń z powierzchni kaszmiru naturalne zmechacenia. Taki zabieg będzie doskonałą pielęgnacją Twojej dzianiny. Nigdy nie przechowuj zabrudzonego kaszmiru, ponieważ zapachy, pozostałości potu czy włosów mogą przyciągać mole. Często wietrz swoje szafy, korzystaj z saszetek zapachowych lub umieszczaj w swojej garderobie gałązki lawendy, by odstraszyć szkodniki.