Adidas by Stella McCartney

Adidas by Stella McCartney

Adidas by Stella McCartney

Adidas by Stella McCartney

Stella McCartney, córka Paula McCartney’a, to jedna z najbardziej znanych angielskich projektantek mody. W 2005 roku rozpoczęła współpracę z marką Adidas. Owocem tego wyjątkowego partnerstwa stała się kolekcja odzieży sportowej dla nowoczesnych kobiet kochających aktywny tryb życia. Stella nadała typowo sportowym ubraniom nowoczesnego, ultrakobiecego charakteru. W kolekcji Adidas by Stella McCartney, każda z nas odnaleźć może cząstkę siebie, realizując się w rozmaitych dyscyplinach sportu, począwszy od biegania poprzez fitness, yogę, jazdę na rowerze, na windsurfingu kończąc.

Adidas by Stella McCartney

Sport, fashion & technology

Każda kolejna kolekcja Adidas by Stella McCartney dosłownie elektryzuje świat mody i sportu. Jednak nie tylko oryginalny styl i wyjątkowy design wpływają na to, że linia jest pierwszym wyborem zarówno popularnych trenerek, celebrytek, influencerek i, przede wszystkim, kobiet kochających ruch, aktywność i wygodę. Ubrania Stelli są funkcjonalne w każdym calu, precyzyjnie skonstruowane tak, by maksymalnie wspierać ciało podczas wysiłku, zapewniać komfort i doskonale eksponować efekty ciężkiej pracy wykonanej podczas treningów. Specjalnie stworzone tkaniny sprawdzają się podczas każdej aktywności, są lekkie i szybko schną. Technologie wykorzystane do ich produkcji zapewniają też doskonałą wentylację. Wszystko za sprawą specjalnie opracowanych systemów - CLIMALITE i CLIMACOOL, które odpowiadają za natychmiastowe odprowadzanie i odparowywanie wilgoci oraz gwarantują wysoki poziom wentylacji, przez co zapewniają suchość i pełen komfort nawet podczas najbardziej wyczerpujących ćwiczeń.

Sport, fashion & ecology

W świecie mody Stella McCartney słynie ze swojego odpowiedzialnego i zrównoważonego podejścia. Dlatego tak bardzo liczy się dla niej dobro naszej planety. W swojej pracy robi więc wszystko, by jak najmniej obciążać środowisko i by maksymalnie wykorzystywać dostępne zasoby, m.in. poprzez tkaniny bazujące na recyklingu. Do produkcji swoich ubrań wykorzystuje odpady zebrane z plaż i okolic nadmorskich, z których wytwarza specjalnie opracowany materiał Ocean Plastic™. W ten sposób McCartney wytycza nowe ścieżki i udowadnia, że moda może być przemyślana i odpowiedzialna, a tkaniny bazujące na odzyskiwanych surowcach mogą stać się podstawą niezwykle inspirujących, oryginalnych projektów i sprostać naprawdę wysokim oczekiwaniom sportowców.

Adidas by Stella McCartney
Adidas by Stella McCartney

Athleisure everywhere

Adidas by Stella McCartney to jednak coś więcej niż ubrania na trening. To styl życia wypełniony wyobraźnią, pełen kreatywnych połączeń i komfortowej nonszalancji pełnej ulicznych odniesień i klimatycznych nawiązań do sportowych klasyków. Odważne kroje, ciekawe wzory, doskonałe kompozycja zróżnicowanych tkanin, czynią z projektów Stelli obiekt pożądania wszystkich miłośniczek mody w stylu athleisure. Stylu, który jest na tyle barwny i swobodny, że pozwala wyrazić się nawet najbardziej odważnym osobowościom i na tyle wygodny i uniwersalny, że nie sposób rozstać się z nim na co dzień. Współpraca McCartney i Adidas miała ogromny wpływ na rozwój tego nurtu. Ta wyjątkowa kooperacja sprawiła, że strój na trening stał się estetyczny, modny i ciekawy na tyle, by wreszcie opuścić siłownie i wyjść na ulice.

Dowiedz się więcej o nurcie athleisure

Adidas by Stella McCartney