Adidas by Stella McCartney

Adidas by Stella McCartney

Adidas by Stella McCartney

Adidas by Stella McCartney

Stella McCartney, córka Paula McCartney’a, to jedna z najbardziej znanych angielskich projektantek mody. W 2005 roku rozpoczęła współpracę z marką Adidas. Owocem tego wyjątkowego partnerstwa stała się kolekcja odzieży sportowej dla nowoczesnych kobiet kochających aktywny tryb życia. Stella nadała typowo sportowym ubraniom nowoczesnego, ultrakobiecego charakteru. W kolekcji Adidas by Stella McCartney, każda z nas odnaleźć może cząstkę siebie, realizując się w rozmaitych dyscyplinach sportu, począwszy od biegania poprzez fitness, yogę, jazdę na rowerze, na windsurfingu kończąc.

Sport, fashion & technology

Każda kolejna kolekcja Adidas by Stella McCartney dosłownie elektryzuje świat mody i sportu. Jednak nie tylko oryginalny styl i wyjątkowy design wpływają na to, że linia jest pierwszym wyborem zarówno popularnych trenerek, celebrytek, influencerek i, przede wszystkim, kobiet kochających ruch, aktywność i wygodę. Ubrania Stelli są funkcjonalne w każdym calu, precyzyjnie skonstruowane tak, by maksymalnie wspierać ciało podczas wysiłku, zapewniać komfort i doskonale eksponować efekty ciężkiej pracy wykonanej podczas treningów. Specjalnie stworzone tkaniny sprawdzają się podczas każdej aktywności, są lekkie i szybko schną. Technologie wykorzystane do ich produkcji zapewniają też doskonałą wentylację. Wszystko za sprawą specjalnie opracowanych systemów - CLIMALITE i CLIMACOOL, które odpowiadają za natychmiastowe odprowadzanie i odparowywanie wilgoci oraz gwarantują wysoki poziom wentylacji, przez co zapewniają suchość i pełen komfort nawet podczas najbardziej wyczerpujących ćwiczeń.

Sport, fashion & ecology

W świecie mody Stella McCartney słynie ze swojego odpowiedzialnego i zrównoważonego podejścia. Dlatego tak bardzo liczy się dla niej dobro naszej planety. W swojej pracy robi więc wszystko, by jak najmniej obciążać środowisko i by maksymalnie wykorzystywać dostępne zasoby, m.in. poprzez tkaniny bazujące na recyklingu. Do produkcji swoich ubrań wykorzystuje odpady zebrane z plaż i okolic nadmorskich, z których wytwarza specjalnie opracowany materiał Ocean Plastic™. W ten sposób McCartney wytycza nowe ścieżki i udowadnia, że moda może być przemyślana i odpowiedzialna, a tkaniny bazujące na odzyskiwanych surowcach mogą stać się podstawą niezwykle inspirujących, oryginalnych projektów i sprostać naprawdę wysokim oczekiwaniom sportowców.

Athleisure everywhere

Adidas by Stella McCartney to jednak coś więcej niż ubrania na trening. To styl życia wypełniony wyobraźnią, pełen kreatywnych połączeń i komfortowej nonszalancji pełnej ulicznych odniesień i klimatycznych nawiązań do sportowych klasyków. Odważne kroje, ciekawe wzory, doskonałe kompozycja zróżnicowanych tkanin, czynią z projektów Stelli obiekt pożądania wszystkich miłośniczek mody w stylu athleisure. Stylu, który jest na tyle barwny i swobodny, że pozwala wyrazić się nawet najbardziej odważnym osobowościom i na tyle wygodny i uniwersalny, że nie sposób rozstać się z nim na co dzień. Współpraca McCartney i Adidas miała ogromny wpływ na rozwój tego nurtu. Ta wyjątkowa kooperacja sprawiła, że strój na trening stał się estetyczny, modny i ciekawy na tyle, by wreszcie opuścić siłownie i wyjść na ulice.

Dowiedz się więcej o nurcie athleisure