Aeronautica Militare

Aeronautica Militare logo

Back to army


Aeronautica Militare narodziła się we włoskim Thiene i jest efektem ewolucji krawieckiej, która nastąpiła po zakończeniu II Wojny Światowej. Założyciel marki, Cristiano Sperotto, w latach 60-tych rozpoczął specjalizację w produkcji wysokiej jakości odzieży skórzanej dla kobiet i mężczyzn. Upływający czas i umiejętna obserwacja trendów zaowocowały kolekcjami, które łączą w sobie styl miejski oraz elementy high fashion. Charakterystyczne zdobienia oraz emblematy, a także oryginalne logo Aeronautica Militare Frecce Tricolori podkreślają unikatowy, włoski charakter marki. Aeronautica Militare od samego początku swojego istnienia stylistyką nawiązuje do wojskowego ubioru. Na tyle skutecznie, że pomiędzy marką, a Włoskimi Siłami Powietrznymi zostało podpisane porozumienie, na podstawie którego Aeronautica Militare może wykorzystywać w swoich projektach oryginalne, lotnicze naszywki. Dobór emblematów nie jest przypadkowy; za każdym ze wzorów stoi niesamowita historia.

Aeronautica Militare

Aeronautica Militare
Aeronautica Militare


 

Oryginalne emblematy włoskich Sił Powietrznych


 

2° Gruppo jest częścią Sił Powietrznych odpowiedzialnych za transport. Oryginalny herb brygady przedstawiał konstelację Lyra, jednak został zmodernizowany – dzisiaj jest to dwójka na niebieskim tle. Unowocześniony został także sprzęt, którym dysponuje 2° Gruppo. Od 2005 roku brygada obsługuje nowe modele samolotów G.222. Na korpusie samolotów namalowane zostały czarno-białe koła, dzięki czemu G.222 są nazywane potocznie Pandami.

15° Stormo to operacyjna jednostka o niesamowicie odpowiedzialnej funkcji. Do głównych zadań żołnierzy 15° Stormo należy zapewnianie bezpieczeństwa, poszukiwanie osób zaginionych na morzu czy w górach, jak również transport osób poszkodowanych w wypadkach. 15° Stormo działa w ramach międzynarodowego programu Search and Rescue. W każdym z ośrodków wchodzących w ramy SAR znajduje się samolot gotów do lotu 365 dni w roku.

Grupa 50° Stormo, nazywana także Czarnymi Panterami, odpowiedzialna jest za walkę w sieci i przestrzeni elektronicznej oraz ochronę baz danych wojska. Żołnierze działający w ramach 50° Stormo dysponują sprzętem ECR Tornado, który jest wykorzystywany do zwiadu elektronicznego.

Brygada 36° Stormo zapisała się na kartach historii bohaterskimi czynami w trakcie II Wojny Światowej. Dzisiaj nadal stanowi najbardziej reprezentacyjną część lotnictwa włoskiego. Ze względu na położenie bazy Gioia del Colle, 36° Stormo pełni ważną i strategiczną rolę – ochronę południa Europy przed zagrożeniami.

Członkowie 6° Stormo nazywani są Czerwonymi Diabłami. Nieprzemijająca sława formacji, która trwa od lat 50. XX wieku, związana jest z niesamowicie efektownymi akrobacjami. Dzięki występom w Hiszpanii, Holandii, Belgii czy Stanach Zjednoczonych, piloci 6° Stormo są uznawani za najlepszych akrobatów zachodniego świata.

Formacja 4° Stormo istnieje już ponad 90 lat. Przez ten okres, żołnierze 4° Stormo, wielokrotnie wykazywali się odwagą oraz niepokornością, dlatego ich herb zdobi koń – charakterny i nieokiełznany. Symbol ten do dzisiaj reprezentuje brygadę.

46A Brigata Aerea to historyczna jednostka, która jest synonimem elegancji, wytworności oraz profesjonalizmu lotnictwa włoskiego. Od 1956 roku jest jednostką zajmującą się transportem i przez cały czas bierze udział we wszystkich misjach, ojczyźnie i za granicą. Formacja stanowi wsparcie przy dostarczaniu amunicji, leków, pożywienia. Dysponuje zaawansowanymi technologicznie samolotami - C- 130J Herkules II i C- 27J Spartan, które pozostają w gotowości przez 24 godziny na dobę, każdego dnia roku.

A.W.T.I. jest jednostką wyspecjalizowaną w szkoleniu strzeleckim. Baza jednostki ulokowana jest na Sardynii,. Dodatkowo A.W.T.I. jest zobowiązana do przeprowadzenia misji ratunkowych – mobilność i sprawność żołnierzy jest tak imponująca, że w herbie formacji znajduje się wizerunek Speedy Gonzaleza. Każda akcja koordynowana przez A.W.T.I. rozpoczyna się maksymalnie w 15 minut od zarejestrowania zgłoszenia!

Get the military look

Aeronautica Militare