Black Diamond

Black Diamond

Rękawice Black Diamond - od ludzi gór dla ludzi gór

Black Diamond nie jest kolejną marką produkującą rękawice narciarskie i do wspinaczki. Wszystko, o co chodzi Black Diamond to po prostu i aż góry. Miłość do nich zrodziła pasję do kreowania  produktów idealnych, dających wsparcie, ochronę i poczucie bezpieczeństwa wszystkim ludziom gór. Black Diamond dzieli te same doświadczenia, które zdobywa się wśród śliskich skał i ośnieżonych stoków. Te doświadczenia stanowią motywację, dają napęd do tworzenia najlepszego sprzętu dla wielkiej rodziny wspinaczy oraz narciarzy.

Black Diamond

Wielka przygoda Black Diamond zaczęła się od solidnej, rzemieślniczej roboty na niewielką skalę, by dziś osiągnąć status globalnej firmy z siedzibami na trzech kontynentach. Jednak nie zasięg jest prawdziwym sukcesem, ale to, że tłem dla wszystkich działań, podstawą powstawania kolejnych produktów i wytyczania kolejnych celów jest duch sportu i przyświecające mu wartości - szacunek, wytrzymałość, konsekwencja. Dzięki temu, innowacyjne konstrukcje i rozwiązania Black Diamond, już od 1957 ustanawiają nowe standardy. Bezsprzecznie jest to efekt pracy, pasji i poświęcenia wspaniałego zespołu niesamowitych ludzi. Ludzi, pośród których wszyscy kochają góry, wspinają się lub jeżdżą na nartach. Black Diamond określa siebie mianem firmy użytkowników. Bez wątpienia jest to kluczowy element sukcesu. Jeśli bowiem tworzy się to, o czym się marzy dla pasji, którą się kocha, wtedy jasne jest, co można osiągnąć, a co należy ostro skrytykować i odrzucić. Dlatego produkty Black Diamond są tak perfekcyjne i tak bardzo cenione, a praca nad nimi jest procesem, który tak naprawdę nigdy się nie kończy.

Black Diamond
Black Diamond

A jakie dokładnie są rękawice Black Diamond? Przede wszystkim skrojone na miarę, na miarę potrzeb użytkowników, narciarzy, alpinistów, wspinaczy. Łączy je doskonała funkcjonalność, w najdrobniejszym szczególe dostosowana do wymagań stawianych przez warunki zewnętrzne ale także fizjologię wybranej aktywności. Dlatego rękawice Black Diamond są odpowiedzią na tak wiele wątpliwości i rozwiązaniem tak wielu problemów. Ciepło, wodoszczelność, przyczepność, niezawodność, dopasowanie, komfort, lekkość i wszystko, o czym nawet nie zdążyliśmy pomyśleć. Wszystko ubrane w doskonały design, który współgra zarówno z narciarskim kombinezonem, jak i funkcyjnym strojem wspinacza czy alpinisty. Do tego wyjątkowe materiały, od delikatnych, ale wytrzymałych kozich skór począwszy, na opracowanych naukowo, zaawansowanych technicznie, nowoczesnych, opatentowanych materiałach skończywszy.

Trudno przejść obok nich obojętnie, bo już na pierwszy rzut oka widać, że rękawice w tych rękawicach nie ma przypadku. Są stworzone w konkretnym celu dla konkretnej grupy osób - z wielkim zaangażowaniem, wiedzą i zrozumieniem wszystkich niuansów oraz projekcją każdego górskiego scenariusza. Właśnie stąd pewność, że tym rękawicom można zaufać.

Black Diamond