Kolekcja Bogner w S'portofino

Bogner logo

Bogner to synonim mody i elegancji – bez różnicy czy mowa o liniach miejskich, sportowych czy narciarskich. Zrozumienie dla panujących trendów widoczne jest w każdym projekcie twórców marki. A ta liczy sobie już 80 lat… Wszystko zaczęło się od założenia niewielkiego zakładu produkcyjnego w Monachium, który na przestrzeni lat ewoluował do rangi międzynarodowego przedsiębiorstwa o uznanej renomie. Po dziś dzień Willy Bogner Jr. kontynuuje sukces ojca, założyciela marki, i cieszy się doskonałą reputacją na cały świecie. Co tak naprawdę wyróżnia markę na tle innych sportowych brandów odzieżowych? W kolekcjach Bogner można odnaleźć zbilansowaną kombinację jakości, połączoną z aktualnie panującymi trendami.

Dedykowane profesjonalistom - od kilkudziesięciu lat Bogner ubiera niemiecką reprezentację olimpijską i w dziedzinie ekskluzywnej odzieży sportowej nie ma sobie równych. Tworzenie pierwszych kolekcji zrodziło się z pasji do sportu – skoków narciarskich oraz narciarstwa biegowego. Gdy Willy Bogner, wielokrotny zwycięzca w skokach narciarskich i narciarstwie biegowym, w 1932 roku po raz 11. wygrał Niemieckie Mistrzostwa w Kombinacji Norweskiej. To właśnie wtedy podjął się importu sprzętu narciarskiego i dzianin, dając początek firmie łączącej pasję do sportu i biznesu. Wystarczyły mu cztery lata, aby podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1936 roku w Garmisch-Partenkirchen, niemiecka reprezentacja narodowa założyła kolekcję sygnowaną jego nazwiskiem. Od tego czasu tradycja kontynuowana jest przez kolejnych siedemnaście Zimowych Igrzysk Olimpijskich!Nowa kolekcja Bogner
Nowa kolekcja odzieży Bogner

Dalsze lata działalności przynoszą dalszy rozwój firmy. Do zespołu dołącza Maria Lux, żona Bognera, odpowiedzialna za nadzorowanie kolekcji. To dzięki niej w 1948 roku odbył się premierowy pokaz mody narciarskiej marki Bogner. W 1950 roku pierwotny zakład produkcyjny został przebudowany w nowoczesną siedzibę firmy, a Maria Lux zajęła się reorganizacją działalności marki Bogner. Kiedy po raz pierwszy zaprezentowała elastyczne spodnie wykonane ze stretchu, wywołała powszechną sensację. Dzięki charakterystycznemu wąskiemu krojowi, dopasowaniu do sylwetki i wyposażeniu w tzw. strzemię, stały się światowym bestsellerem. Nosiły je Marilyn Monroe, Ingrid Bergman oraz Jayne Mansfield. Według archiwów wszystkie ikony ówczesnych lat wyglądały w nich fenomenalnie. W 1950 roku Maria, wraz ze swoją ulubioną modelką Elfie Wildfeuer, pojawiła się na okładce GRAZII, prezentując narciarską kolekcję Bogner. Od tego czasu srebrne „B” stało się rozpoznawalnym symbolem marki.

W latach 70. do zespołu dołączył Willy Bogner Jr., również znakomity narciarz, który swoją karierę w rodzinnej firmie rozpoczął od nadzorowania produkcji kolekcji odzieżowych i reklamy. To on był pomysłodawcą głośnego filmu Skifaszination, prezentującego piękno narciarstwa alpejskiego. Pod jego kierownictwem otwarto pierwsze filie w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii, a koniec lat 70. zaowocował debiutem nowych kolekcji dedykowanych grze w tenisa i golfa.

Zobacz najwyższej jakości ubrania i akcesoria marki Bogner

Po śmierci ojca, Bogner Jr. przejął zarządzanie firmą, a jego żona Sonia została osobą odpowiedzialną za projektowanie kolekcji damskich. W kolejnych latach pojawiły się pierwsze licencjonowane linie – popularne aż po dziś dzień Bogner Eyes czy Bogner Parfumes. W 1986 roku debiutowała linia Bogner Fire Ice, ktora już po roku istnienia zainspirowała projektantów do zaprojektowania wnętrza najnowszego w ówczesnym czasie modelu VW Golf. Liczne międzynarodowe nagrody, nowe linie marki, emblematy w postaci gwiazdy czy pamiętne modowe eventy, potwierdzają współczesną i wybiegającą w przyszłość wizję Bognera. Przez ponad 80 lat swojej działalności odzież Bogner stanowi dla wielu element wyróżnienia, niepowtarzalnego designu i wysokiej jakości.

Zobacz nową kolekcje Bogner