Kolekcja Bogner w S'portofino

Bogner logo

Bogner to synonim mody i elegancji – bez różnicy czy mowa o liniach miejskich, sportowych czy narciarskich. Zrozumienie dla panujących trendów widoczne jest w każdym projekcie twórców marki. A ta liczy sobie już 80 lat… A wszystko zaczęło się od założenia niewielkiego zakładu produkcyjnego w Monachium, który na przestrzeni lat ewoluował do rangi międzynarodowego przedsiębiorstwa o światowej renomie. Po dziś dzień Willy Bogner Jr. kontynuuje sukces ojca, założyciela marki, i cieszy się doskonałą reputacją na całym świecie. Co tak naprawdę wyróżnia markę na tle innych sportowych brandów odzieżowych? W kolekcjach Bogner można odnaleźć kombinację jakości i aktualnych trendów połączoną z siłą i pewnością siebie, które biją z każdej kolekcji. 

Dedykowane profesjonalistom - od kilkudziesięciu lat Bogner ubiera niemiecką reprezentację olimpijską i w dziedzinie ekskluzywnej odzieży sportowej nie ma sobie równych. Pierwsze kolekcje zrodziły się z pasji do sportu – skoków narciarskich oraz narciarstwa biegowego. Gdy Willy Bogner, wielokrotny zwycięzca turniejów w skokach narciarskich i narciarstwie biegowym, w 1932 roku po raz 11. wygrał Niemieckie Mistrzostwa w Kombinacji Norweskiej, podjął decyzję o biznesowym zaangażowaniu w ukochany sport.  Wtedy właśnie rozpoczął import sprzętu narciarskiego i dzianin, dając początek firmie, która dziś jest synonimem najwyższej sportowej jakości. Wystarczyły mu cztery lata, aby podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1936 roku w Garmisch-Partenkirchen, ubrać niemiecką reprezentację narodową w kolekcję sygnowaną swoim własnym nazwiskiem. Od tego czasu, występy drużyny narodowej w strojach Bogner stały się już tradycją i nikt nie wyobraża sobie nawet, by niemieccy sportowcy mogli nosić inne logo w trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Nowa kolekcja Bogner

Nowa kolekcja odzieży Bogner

Kolejne lata przynoszą dalszy rozwój firmy. Do zespołu dołącza Maria Lux, żona Bognera, odpowiedzialna za nadzorowanie kolekcji. To dzięki niej w 1948 roku odbył się premierowy pokaz mody narciarskiej marki Bogner. W 1950 roku pierwotny zakład produkcyjny został przebudowany w nowoczesną siedzibę firmy, a Maria Lux zajęła się reorganizacją działalności marki Bogner. Kiedy po raz pierwszy zaprezentowała elastyczne spodnie wykonane ze stretchu, wywołała powszechną sensację. Dzięki charakterystycznemu wąskiemu krojowi, dopasowaniu do sylwetki i wyposażeniu w tzw. strzemię, stały się one światowym bestsellerem. Nosiły je Marilyn Monroe, Ingrid Bergman oraz Jayne Mansfield. Według archiwów wszystkie ówczesne ikony mody wyglądały w nich fenomenalnie. W 1950 roku Maria, wraz ze swoją ulubioną modelką Elfie Wildfeuer, pojawiła się na okładce GRAZII, prezentując narciarską kolekcję Bogner. Od tego czasu srebrne „B” stało się rozpoznawalnym symbolem marki.

W latach 70. do zespołu dołączył Willy Bogner Jr., również znakomity narciarz, który swoją karierę w rodzinnej firmie rozpoczął od nadzorowania produkcji kolekcji odzieżowych i reklamy. To on był pomysłodawcą głośnego filmu Skifaszination, prezentującego piękno narciarstwa alpejskiego. Pod jego kierownictwem otwarto pierwsze filie w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii. Pod koniec lat 70. zaangażowanie Bognera Juniora zaowocowało powstaniem zupełnie nowych kolekcji  - dedykowanych grze w tenisa i golfa.

Po śmierci ojca, Willy Jr. przejął zarządzanie firmą, a jego żona Sonia została osobą odpowiedzialną za projektowanie kolekcji damskich. W kolejnych latach pojawiły się pierwsze licencjonowane linie – popularne aż po dziś dzień Bogner Eyes czy Bogner Parfumes. W 1986 roku debiutowała linia Bogner Fire Ice, która już po roku istnienia zainspirowała projektantów do zaprojektowania wnętrza najnowszego w ówczesnym czasie modelu Volkswagena Golf. Liczne międzynarodowe nagrody, nowe linie marki, emblematy w postaci gwiazdy czy pamiętne modowe eventy, potwierdzają innowacyjną i wybiegającą w przyszłość wizję Bognera. Przez ponad 80 lat swojej działalności odzież Bogner stanowi dla wielu element wyróżnienia, niepowtarzalnego designu i wysokiej jakości.

Zobacz najwyższej jakości ubrania i akcesoria marki Bogner

Zima 2019/2020, czyli #WEAREFEARLESS

Miejmy nadzieję, że tegoroczna zima nie zawiedzie, bo najnowsza kolekcja Bogner, po prostu zachwyca. Nie tylko nie zawodzi funkcjonalnością, komfortem, technicznym zaawansowaniem, ale też wspaniale adaptuje najnowsze trendy i kierunki dominujące w modzie zimowej. Wszystkie elementy są dokładnie przemyślane i idealnie zgrane ze sobą, a jednak wciąż pozostawiają dużo miejsca dla indywidualnego stylu czy oryginalnej wyobraźni. Bo kto powiedział, że na stoku trzeba wyglądać zwyczajnie? Na pewno nie projektanci Bogner! Zwłaszcza, że na ten sezon przypada też jubileuszowa, trzydziesta już odsłona, kultowej linii Fire & Ice. Jej historia jest równie niezwykła, co historia samej marki i nierozerwalnie łączy się z filmem, którym w 1986 Willy Bogner, zaprezentował narciarstwo i snowboarding w zupełnie nowej odsłonie. Fire & Ice w wyjątkowy sposób połączył ekstremalne sporty zimowe z muzyką i stworzył zupełnie nowy styl życia, który szybko podchwyciła głodna wolności i przygód młodzież. Akcja filmu toczy się wokół gorącego uczucia Johna i Suzy - rozkochanych, przede wszystkim, w ekstremalnym narciarstwie. Historia rozgrywa się w spektakularnej scenerii śnieżnobiałych stoków, a jej największą atrakcją są zapierające dech w piersiach popisy narciarskie i snowboardowe, podkręcane doskonałą muzyką. Najsłynniejsza scena filmu - wyskok z eksplodujących płomieni, przeszedł do historii, zarówno kina, jak i narciarstwa. Z kolei po raz pierwszy tak dokładne ukazanie snowboardingu stało się przyczyną rozkwitu popularności tego sportu. Fire & Ice to pierwszy film sportowy wyświetlany w kinach i pierwszy obraz, który miał tak mocny wpływ na rozkwit zupełnie nowej kultury i stylu życia skupionego wokół sportów zimowych. W odpowiedzi na ten nowy styl życia, w 1989 Bogner stworzył zupełnie nową kolekcję zimowej odzieży sportowej - Fire & Ice. Projekty odzwierciedlały poczucie wolności, apetyt na nowe i niezaspokojoną żądzę przygód, tak dobrze znane młodym miłośnikom narciarstwa i snowboardu inspirowanych kultowym filmem. Linia okazała się ogromnym sukcesem, bo zarówno jej duch, prezentowane wartości, ale też styl, design i niebywała funkcjonalność idealnie wpasowały się w panującą wśród młodych atmosferę. 

Tegoroczna kolekcja stanowi hołd dla 30 lat historii linii Fire & Ice. Doskonale odzwierciedla wartości, od których wszystko się zaczęło - entuzjazm, pasję i nieustraszoność. W efekcie Bogner oddaje w nasze ręce ubrania, które zarówno na stoku, jak i w mieście pozwolą nam poczuć wolność, niezależność, bliskość przygody. Solidne, zimowe elementy przełamują streetwearowe zacięcie i miejska lekkość, dzięki czemu kolekcja nabiera unikatowego charakteru. Do tego najwyższe standardy jakości oraz bognerowska funkcjonalność i mamy pewność, że #WEAREFEARLESS. Prawda?

Zobacz nową kolekcje Bogner