Bogner

Bogner

Bogner to synonim mody i elegancji – bez różnicy czy mowa o liniach miejskich, sportowych czy narciarskich. Zrozumienie dla panujących trendów widoczne jest w każdym projekcie twórców marki. A ta liczy sobie już 80 lat… A wszystko zaczęło się od założenia niewielkiego zakładu produkcyjnego w Monachium, który na przestrzeni lat ewoluował do rangi międzynarodowego przedsiębiorstwa o światowej renomie. Po dziś dzień Willy Bogner Jr. kontynuuje sukces ojca, założyciela marki, i cieszy się doskonałą reputacją na całym świecie. Co tak naprawdę wyróżnia markę na tle innych sportowych brandów odzieżowych? W kolekcjach Bogner można odnaleźć kombinację jakości i aktualnych trendów połączoną z siłą i pewnością siebie, które biją z każdej kolekcji. 

Bogner
Bogner

Dedykowane profesjonalistom - od kilkudziesięciu lat Bogner ubiera niemiecką reprezentację olimpijską i w dziedzinie ekskluzywnej odzieży sportowej nie ma sobie równych. Pierwsze kolekcje zrodziły się z pasji do sportu – skoków narciarskich oraz narciarstwa biegowego. Gdy Willy Bogner, wielokrotny zwycięzca turniejów w skokach narciarskich i narciarstwie biegowym, w 1932 roku po raz 11. wygrał Niemieckie Mistrzostwa w Kombinacji Norweskiej, podjął decyzję o biznesowym zaangażowaniu w ukochany sport.  Wtedy właśnie rozpoczął import sprzętu narciarskiego i dzianin, dając początek firmie, która dziś jest synonimem najwyższej sportowej jakości. Wystarczyły mu cztery lata, aby podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1936 roku w Garmisch-Partenkirchen, ubrać niemiecką reprezentację narodową w kolekcję sygnowaną swoim własnym nazwiskiem. Od tego czasu, występy drużyny narodowej w strojach Bogner stały się już tradycją i nikt nie wyobraża sobie nawet, by niemieccy sportowcy mogli nosić inne logo w trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Bogner

Kolejne lata przynoszą dalszy rozwój firmy. Do zespołu dołącza Maria Lux, żona Bognera, odpowiedzialna za nadzorowanie kolekcji. To dzięki niej w 1948 roku odbył się premierowy pokaz mody narciarskiej marki Bogner. W 1950 roku pierwotny zakład produkcyjny został przebudowany w nowoczesną siedzibę firmy, a Maria Lux zajęła się reorganizacją działalności marki Bogner. Kiedy po raz pierwszy zaprezentowała elastyczne spodnie wykonane ze stretchu, wywołała powszechną sensację. Dzięki charakterystycznemu wąskiemu krojowi, dopasowaniu do sylwetki i wyposażeniu w tzw. strzemię, stały się one światowym bestsellerem. Nosiły je Marilyn Monroe, Ingrid Bergman oraz Jayne Mansfield. Według archiwów wszystkie ówczesne ikony mody wyglądały w nich fenomenalnie. W 1950 roku Maria, wraz ze swoją ulubioną modelką Elfie Wildfeuer, pojawiła się na okładce GRAZII, prezentując narciarską kolekcję Bogner. Od tego czasu srebrne „B” stało się rozpoznawalnym symbolem marki.

W latach 70. do zespołu dołączył Willy Bogner Jr., również znakomity narciarz, który swoją karierę w rodzinnej firmie rozpoczął od nadzorowania produkcji kolekcji odzieżowych i reklamy. To on był pomysłodawcą głośnego filmu Skifaszination, prezentującego piękno narciarstwa alpejskiego. Pod jego kierownictwem otwarto pierwsze filie w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii. Pod koniec lat 70. zaangażowanie Bognera Juniora zaowocowało powstaniem zupełnie nowych kolekcji  - dedykowanych grze w tenisa i golfa.

Po śmierci ojca, Willy Jr. przejął zarządzanie firmą, a jego żona Sonia została osobą odpowiedzialną za projektowanie kolekcji damskich. W kolejnych latach pojawiły się pierwsze licencjonowane linie – popularne aż po dziś dzień Bogner Eyes czy Bogner Parfumes. W 1986 roku debiutowała linia Bogner Fire Ice, która już po roku istnienia zainspirowała projektantów do zaprojektowania wnętrza najnowszego w ówczesnym czasie modelu Volkswagena Golf. Liczne międzynarodowe nagrody, nowe linie marki, emblematy w postaci gwiazdy czy pamiętne modowe eventy, potwierdzają innowacyjną i wybiegającą w przyszłość wizję Bognera. Przez ponad 80 lat swojej działalności odzież Bogner stanowi dla wielu element wyróżnienia, niepowtarzalnego designu i wysokiej jakości.

Bogner
Bogner

Bogner