Bogner to synonim mody i elegancji – bez różnicy czy mowa o liniach miejskich, sportowych czy narciarskich. Zrozumienie dla panujących trendów widoczne jest w każdym projekcie twórców marki. A ta liczy sobie już 80 lat… Wszystko zaczęło się od założenia niewielkiego zakładu produkcyjnego w Monachium, który na przestrzeni lat ewoluował do rangi międzynarodowego przedsiębiorstwa o uznanej renomie. Po dziś dzień Willy Bogner Jr. kontynuuje sukces ojca, założyciela marki, i cieszy się doskonałą reputacją na cały świecie. Co tak naprawdę wyróżnia markę na tle innych sportowych brandów odzieżowych? W kolekcjach Bogner można odnaleźć zbilansowaną kombinację jakości, połączoną z aktualnie panującymi trendami.

Dedykowane profesjonalistom - od kilkudziesięciu lat Bogner ubiera niemiecką reprezentację olimpijską i w dziedzinie ekskluzywnej odzieży sportowej nie ma sobie równych. Tworzenie pierwszych kolekcji zrodziło się z pasji do sportu – skoków narciarskich oraz narciarstwa biegowego. Gdy Willy Bogner, wielokrotny zwycięzca w skokach narciarskich i narciarstwie biegowym, w 1932 roku po raz 11. wygrał Niemieckie Mistrzostwa w Kombinacji Norweskiej. To właśnie wtedy podjął się importu sprzętu narciarskiego i dzianin, dając początek firmie łączącej pasję do sportu i biznesu. Wystarczyły mu cztery lata, aby podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1936 roku w Garmisch-Partenkirchen, niemiecka reprezentacja narodowa założyła kolekcję sygnowaną jego nazwiskiem. Od tego czasu tradycja kontynuowana jest przez kolejnych siedemnaście Zimowych Igrzysk Olimpijskich!Nowa kolekcja odzieży narciarskiej i akcesoriów Bogner
Nowa kolekcja odzieży narciarskiej i akcesoriów Bogner

Dalsze lata działalności przynoszą dalszy rozwój firmy. Do zespołu dołącza Maria Lux, żona Bognera, odpowiedzialna za nadzorowanie kolekcji. To dzięki niej w 1948 roku odbył się premierowy pokaz mody narciarskiej marki Bogner. W 1950 roku pierwotny zakład produkcyjny został przebudowany w nowoczesną siedzibę firmy, a Maria Lux zajęła się reorganizacją działalności marki Bogner. Kiedy po raz pierwszy zaprezentowała elastyczne spodnie wykonane ze stretchu, wywołała powszechną sensację. Dzięki charakterystycznemu wąskiemu krojowi, dopasowaniu do sylwetki i wyposażeniu w tzw. strzemię, stały się światowym bestsellerem. Nosiły je Marilyn Monroe, Ingrid Bergman oraz Jayne Mansfield. Według archiwów wszystkie ikony ówczesnych lat wyglądały w nich fenomenalnie. W 1950 roku Maria, wraz ze swoją ulubioną modelką Elfie Wildfeuer, pojawiła się na okładce GRAZII, prezentując narciarską kolekcję Bogner. Od tego czasu srebrne „B” stało się rozpoznawalnym symbolem marki.

W latach 70. do zespołu dołączył Willy Bogner Jr., również znakomity narciarz, który swoją karierę w rodzinnej firmie rozpoczął od nadzorowania produkcji kolekcji odzieżowych i reklamy. To on był pomysłodawcą głośnego filmu Skifaszination, prezentującego piękno narciarstwa alpejskiego. Pod jego kierownictwem otwarto pierwsze filie w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii, a koniec lat 70. zaowocował debiutem nowych kolekcji dedykowanych grze w tenisa i golfa.

Zobacz najwyższej jakości ubrania i akcesoria marki Bogner

Po śmierci ojca, Bogner Jr. przejął zarządzanie firmą, a jego żona Sonia została osobą odpowiedzialną za projektowanie kolekcji damskich. W kolejnych latach pojawiły się pierwsze licencjonowane linie – popularne aż po dziś dzień Bogner Eyes czy Bogner Parfumes. W 1986 roku debiutowała linia Bogner Fire Ice, ktora już po roku istnienia zainspirowała projektantów do zaprojektowania wnętrza najnowszego w ówczesnym czasie modelu VW Golf. Liczne międzynarodowe nagrody, nowe linie marki, emblematy w postaci gwiazdy czy pamiętne modowe eventy, potwierdzają współczesną i wybiegającą w przyszłość wizję Bognera. Przez ponad 80 lat swojej działalności odzież Bogner stanowi dla wielu element wyróżnienia, niepowtarzalnego designu i wysokiej jakości.Zobacz nową kolekcje Bogner