Ładuję...

Buty do biegania na wiosnę

Buty do biegania na wiosnę

Zieleń stopniowo dominująca w otoczeniu, błękit nieba i coraz cieplejsze dni. Nadejście wiosny to nie tylko zapowiedź słonecznej pogody, ale także możliwości trenowania w przyjemnej aurze. Dla biegaczy to znak, że rozpoczął się sezon intensywnej aktywności. Warto się do niej odpowiednio przygotować i wybrać buty dopasowane do planów treningowych. Planujesz trail running, bieganie po asfalcie i twardej nawierzchni, a może będziesz bić rekordy na stadionowych bieżniach? Bez względu na to, czy Twoją pasją jest cross running, czy spokojne przebieżki w miejskiej scenerii, z pewnością znajdziesz idealny model buta do biegania na wiosnę.

Buty do biegania po asfalcie

Nadchodzący sezon wiąże się dla wielu biegaczy ze startami w maratonach i półmaratonach. Te z reguły odbywają się na ulicach miast, dlatego warto przygotować się do poruszania się po tego typu nawierzchni. Na podłożu asfaltowym możesz osiągnąć większą prędkość, jednak warto pamiętać, że bez odpowiedniej amortyzacji wzrasta ryzyko urazów. Wybierając buty do biegania Twoją uwagę z pewnością zwrócą technologie zastosowane w obuwiu marki On Running. Dzięki obecności karbonowej wstawki Speedboard™ pomiędzy warstwami pianki zyskasz gwarancję dynamiki ruchu i energicznego wybicia. Z tej technologii biegowej korzystają m.in. modele On Running Cloudace i On Running Cloudswift. Zapewnią Ci pełen komfort podczas codziennych treningów. Jeśli planujesz pobijanie życiowych rekordów, wybierz najbardziej zaawansowany but startowy z kolekcji marki, czyli On Running Cloudboom. Pozwala on na osiągnięcie niespotykanej lekkości biegu. Dzięki technologii Twin CloudTec® zyskasz optymalną amortyzację na długich dystansach. Kolejną propozycją dla miejskich biegaczy jest ulepszona wersja kultowego modelu Hoka One One Carbon X, czyli Carbon X 2. Jest to obuwie sportowe przeznaczone do wyczynowego biegania. Stabilna i wytrzymała podeszwa, anatomiczny zapiętek i technologiczne wsparcie z wykorzystaniem płytki Carbon Fiber Plate to tylko niektóre z zalet tych butów biegowych. Interesuje Cię maksymalna amortyzacja? Doskonałym wyborem będzie obuwie Altra Paradigm 5. System GuideRail i StabiliPod odpowiada za stabilność stopy i zapobiega nadmiernej pronacji. Z kolei podeszwa zewnętrzna z responsywnej, innowacyjnej pianki EGO jest gwarancją doskonałego pochłaniania wstrząsów i elastyczności. W zestawieniu najlepszych butów do biegania po asfalcie nie może zabraknąć marki Brooks. Jeśli najważniejsza jest dla Ciebie szybkość i dynamika połączona z unikatowym stylem model Brook Hyperion Tempo stanowi odpowiedź na Twoje potrzeby. Zachwyci Cię płynność przetaczania stopy. Powstająca energia jest gromadzona i oddawana, a podeszwa środkowa z pianki DNA FLASH wzbogacona azotem dodatkowo zwiększa sprężystość ruchu biegacza.

Wybierz buty do biegania po asfalcie

Altra buty do biegania po betonie
Bieżnik butów Altra do trail runningu

Bieganie w terenie

Preferujesz poruszanie się po leśnych ścieżkach? Ta forma biegania wymaga odpowiedniego wsparcia. Podstawą będzie stabilna podeszwa, wyposażona w bieżnik zwiększający przyczepność obuwia. Grubsza podeszwa zabezpieczy Twoje stopy przed urazami, a wzmocniona cholewka zapobiegnie przesunięciom powodującym kontuzje. Ultralekki model On Running Cloudventure stanowi połączenie doskonałej amortyzacji znanej z butów do biegania po asfalcie ze zwiększoną przyczepnością. Dla zaawansowanych biegaczy najlepszym wyborem będą buty On Running Cloudultra. Za wyjątkowe właściwości odpowiada podwójna warstwa chmur CloudTec®. To gwarancja komfortu na najdłuższych dystansach. Technologia Missiongrip™ zastosowana w podeszwie pozwala na zachowanie płynności ruchu na wymagającym podłożu. Dodatkowo wspiera przyczepność zarówno w czasie podbiegu, jak i zbiegu. Miłośnicy zwiększonego komfortu docenią model Altra Lone Peak 5. Wyróżnikiem butów marki Altra jest FootShape Toe Box, zapewniający naturalną przestrzeń na palce. To synonim wygodnych butów do biegania w terenie. W zestawieniu obuwia do biegów trailowych nie może zabraknąć także modeli Dynafit Ultra 100 i INOV8 Terraultra™ G 270. Stabilność kroku, dopasowana konstrukcja i zaawansowana technologicznie podeszwa. To odpowiedź na potrzeby biegaczy terenowych.

Znajdź buty do biegania w terenie

Buty do biegania Hoka One One

Wiosenny trening biegacza

Bieganie to aktywność, która pozwoli Ci utrzymać znakomitą formę. Zadbasz w ten sposób o dobry nastrój i poprawisz wydolność. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę, garść przydatnych wskazówek i plan biegowy znajdziesz w tym artykule. Warto też określić swój styl biegania. Szukasz kolejnych wyzwań? Postaw na biegi górskie. Dowiedz się więcej o przygotowaniu kondycyjnym i sprzętowym.

Poradnik biegacza

Trening biegowy na terenach górskich

Wczytaj czat