Ładuję...

Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup

Turniej Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup

Z kolorem, wdziękiem i niesamowitą pasją – tak właśnie rozpoczyna się pierwszy dzień wyjątkowego turnieju golfowego dla Kobiet. Od 11 lat, Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup gromadzi entuzjastki gry na greenie i stwarza im pole do dzielenia się sportową radością. Tak również było 14 czerwca. Sportowa, zdrowa rywalizacja po raz kolejny połączyła się tu z kobiecą energią, radością i pięknymi krajobrazami! 

Od czasów prekursorki golfa – Mari Stewart, królowej Szkocji, sport ten przeszedł wiele przeobrażeń. Obecnie najlepiej kobiecą stronę golfa widać na przykładzie tegorocznego turnieju. Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup posiada status I kategorii w rankingu turniejów Polskiego Związku Golfa. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych i cenionych wydarzeń golfowych w Europie, dlatego warto lepiej zapoznać się z jego historią.

11. Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup

 

W pierwszej rundzie rozgrywek wystartowało ponad 100 wyjątkowych uczestniczek. Weteranki, które spotykają się na turnieju od początku jego istnienia z uśmiechem poznawały „nowe”, młodsze stażem koleżanki, które pojawiły się tu po raz pierwszy. Golfistki przywitane zostały na polu przez promienie słońca i delikatny wiatr, który z pewnością podniósł poprzeczkę zawodów. Kobiety podzielone na czteroosobowe fighty rozpoczęły rozgrywki z uśmiechem i wielką energią! Perfekcyjnie przygotowane do turnieju, ubrane w dostosowaną do warunków atmosferycznych odzież, udowodniły, że nie ma złej pogody na golfa! 

18 dołków rozłożonych na ponad 80 hektarach, wymagające greeny, rozległe bunkry i szerokie fairway’e - pole Sand Valley pod Pasłękiem jest doskonałą przestrzenią dla żądnych wyzwań golfistek. Panie do każdego tee podchodziły z dużą cierpliwością, pomysłem i spokojem. Harmonijne ruchy, wdzięczne swingi i przemyślana strategia - to przecież recepta na sukces i wymarzone ‘hole in one’! Oczywiście, poza golfowymi umiejętnościami, nie umknęły naszej uwadze stylizacje golfistek. Ubrane od stóp do głów w najmodniejsze kolekcje, przyciągają uwagę fotografów jak na żadnym innym turnieju! Również na stoisku naszej marki, Chervo, od samego rana gościmy entuzjastki golfowej mody oraz te Panie, które zapomniały czegoś odpowiedniego na aktualną pogodę.

„Widziałaś mój świetny par?!” - takie pytania padały często pośród rywalizujących ze sobą flightów. Współzawodnictwo dało się odczuć także w trakcie porównywania live scoringu w domu klubowym. Ale umówmy się - nie rywalizacja i wyniki są tu najważniejsze. Jak podkreślają Uczestniczki, to cała oprawa i atrakcje turnieju sprawiają, że jest to wydarzenia, do którego z wyczekiwaniem odliczały dni. Z roku na rok przybywa chętnych do udziału golfistek, jednak liczba miejsc pozostaje ograniczona. Podobnie, jak w wyjątkowym Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, który w tym roku przeżywa prawdziwe, golfowe oblężenie!

POZNAJ HOTEL

video-pause video-play
video-vol video-mute

15. Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup

W tegorocznych zawodach Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup do rywalizacji stanęło ponad 100 kobiet. Wśród nich były reprezentantki kadry narodowej i amatorki. Pogoda dopisała, co zaowocowało niesamowitymi wynikami. Brygida Morańska trafiła „hole in one” i tym samym zyskała szansę przetestowania aut Porsche na profesjonalnym torze rajdowym w ramach eventu Porsche On-Track. Z kolei Elżbieta Fortuna-Bujas posłała piłeczkę na odległość 134 cm od 9-litrowej butelki Champagne G.H.MUMM, tym samym zostając jej właścicielką.

Na podium udało się stanąć Marii Żrodowskiej – zajęła pierwsze miejsce w grze o najlepszy wynik brutto. W klasyfikacji stableford netto w kategorii 27,5-36,0 HCP zwyciężyła Kinga Zych, a w kategorii 21,5-27,4 HCP – Marzena Kuna-Kabańska. W kategorii 16,5-21,4 HCP pod patronatem marki TAG Heuer wygrała Małgorzata Yusufali, z kolei w najniższej kategorii 0-16,4 HCP, pod patronatem Porshe Centrum Warszawa, zwycięstwo odniosła Marianna Duczmal. Wszystkim golfistkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Istotą turnieju jest nie tylko rywalizacja, ale też ogrom atrakcji, w tym dołki konkursowe. Sponsorem jednego z nich było Chervo & S’portofino – ten dołek udało się wygrać Ewie Geritz, której ponownie serdecznie gratulujemy. Uczestniczki otrzymały również limitowaną edycję apaszek projektu Maurycego Gomulickiego, dla których inspiracją była piłeczka golfowa. Wśród upominków, które wręczono golfistkom, znalazły się również rocznicowe koszulki Chervo, upominki w postaci biżuterii od marki YES i kosmetyki ufundowane przez Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Turniej upłynął jednak nie tylko na sporcie, ale też pielęgnacji urody. Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup to przedsięwzięcie, podczas którego na Uczestniczki czekają nie tylko pełne emocji rozgrywki, ale też zabiegi relaksacyjne i pielęgnacyjne w harmonijnym otoczeniu. Z pewnością kolejny rok przyniesie jeszcze więcej wrażeń!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O KOBIECEJ STRONIE GOLFA

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O KOBIECEJ STRONIE GOLFA

Wczytaj czat