Ładuję...

Top 5 pól golfowych na świecie

Top 5 pól golfowych na świecie


Sezon Spring/Summer to raj dla golfistów. Cudowne słońce, piękne otoczenie, spokój i odrobina rywalizacji. Kultowe miejsce zagospodarowane w naturalny sposób, uzupełniające piękno otoczenia i zapewniając wysokie udogodnienia odwiedzającym pole zawodnikom. Dla osób chcących oczyścić umysł i uciec od miejskiego zgiełku -  to wszystko czeka na Was na najlepszych polach golfowych na świecie.


Golf de Morfontaine, Francja

Pole golfowe jak z bajki. Tak w jednym zdaniu można opisać Golf de Morfontaine. Chociaż nie znajduje się za siedmioma górami i za siedmioma lasami, z pewnością pobudzi fantazję niejednego zapalonego golfisty. A to za sprawą bajecznego położenia pola – w samym sercu Forêt d"Ermenonville, jednego z trzech wielkich lasów usytuowanych na północ od Paryża. Golf de Morfontaine dzieli od stolicy Francji zaledwie 45 kilometrów, jednak mając okazję zagrać na tym polu golfowym warto na chwilę zapomnieć o stolicy zakochanych. Obecnie do klubu golfowego należy 450 golfistów, a jedyną możliwością zagrania na polu Golf de Morfontaine jest otrzymanie specjalnego zaproszenia od jednego z członków.


Coeur d’Alene, Stany Zjednoczone

„Coeur d’Alene jest tym, czym każdy ośrodek golfowy powinien być. Nie jest tylko elegancki, jest wytworny.” Tak o tym niecodziennym polu w stanie Idaho pisze Golf Digest. Rzeczywiście, każdy aspekt tego miejsca – zaczynając od otoczenia i projektu, a kończąc na szeregu udogodnień – jest tylko dowodem na to, że tutaj każdy gość będzie w siódmym, golfowym niebie. Na obszarze, który dzisiaj zajmuje Coeur d’Alene Resort Golf Course, do 1988 roku funkcjonował tartak. Obecnie miejsce oferuje niezapomniane chwile w światowej klasy ośrodku golfowym, oferującym pierwszy i jak do tej pory jedyny pływający green! 

Rosa Private Golf Club, Polska

Pole golfowe w Konopiskach to wyjątkowy i unikalny projekt architektoniczny - kompleks połączonych kaskadami zbiorników wodnych ma powierzchnię aż 14 hektarów!  Położone jest ok. 14 km od centrum Częstochowy i niewątpliwie stanowi jedną z największych inwestycji golfowych tego typu w Polsce. Oprócz golfowych rozgrywek, na terenie Rosa Private Club uraczymy wyjątkowej kuchni i wspaniałego wypoczynku w kompleksowo wyposażonym hotelu. Lądowisko dla helikopterów to dodatkowe udogodnienie, które plasuje Rosa Private Club  na prawdziwie europejskim poziomie.

Legend Golf & Safari Resort, RPA

Legend Golf & Safari Resort to jedno z tych miejsc, które w swojej propozycji skupia tak dużo, że nie sposób znaleźć drugiego takiego pola na świecie. Usytuowane w prowincji Limpopo w Republice Południowej Afryki pole wykorzystuje naturalne walory terenu, które zapewniają niezapomniane wrażenia każdemu, kto zdecyduje się je odwiedzić. Wyjątkowość tutejszego pola objawia się między innymi tym, że każdy z osiemnastu dołków został zaprojektowany we współpracy ze światowej sławy golfistą. Wśród nich znalazły się takie osobistości jak Trevor Immelman, Padraig Harrington, Bernard Langer, Colin Montgomerie, czy Vijay Singh! 

St Andrews, Szkocja

St. Andrews to miejsce, w którym jak nigdzie indziej, można poczuć ducha tradycji. W tym szkockim, średniowiecznym mieście znajduje popularny ośrodek golfowy z najstarszym na świecie polem golfowym - Old Course. W St. Andrews grano w golfa już w XV wieku, można wiec śmiało powiedzieć, że ośrodek stanowi kolebkę tego wyrafinowanego sportu. Przypomina o tym miejscowe muzeum oraz fakt, ze właśnie z St Andrews pochodził Tom Morris, uważany dziś za pioniera profesjonalnego golfa. Jednak mentalne przeniesienie się w czasie to nie jedyna atrakcja, jaka może nas tu spotkać. St Andrews dysponuje fantastycznym zapleczem hotelowym i gastronomicznym. 

Wczytaj czat